Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lidi jako Many a true nerd, ci kdysi davno i ten Pewdiepie (gameplay Outlastu ktery bych sam vzivote ani nenainstaloval mel proste dobry, co delal potom je me jedno) sou proste zabavni, hraji hry ktere bych ja nehral a da se na to divat v praci, doma bych si vzivote nezapnul jedineho youtubera....to same plati napr o mistnim retro gamesplay, je to proste o cloveku ne o hre, vecina znich sou vice ci mene komedianti a jako takovi nejsou o nic horsi nez clovek co stoji na podiu u mikrofonu a neco rika, je to naprosto stejna forma jen jiny obsah. Onen brekot "nechapu decka jak muzou cumet na nekoho kdo neco hraje" je podobny jak brekot "nechapu jak nekdo muze povazovat hry za sport" nebo "nechapu jak nekdo muze hrat hry, ja si hraval venku" - takovy clovek se doborovlne stavi do pozice fosila co si mysli ze byl a je nejlepsi vectne toho co ma rad a nema (co chape a nechape veicnou)
  • TheGGG
    pár youtuberů sleduju, ale jen když hrajou nějaký totálně stupidní/neznámý/vtipný a nablblý hry, který bych sám nehrál a jen za předpokladu, že k tomu maj nějaký dobrý komentáře... pak se rád zasměju...
  • jakubc
    Skvělý článek, ovšem drží se trochu zkrátka. Vstříc divákům jde jít totiž mnohem víc i bez zásadního omezení samotného zážitku pro hráče, který diváky nemá. Umí to třeba hra Party Hard a nadcházející česká hra Killing Room, ve kterých diváci mohou do hry letsplayerovi přímo zasahovat. Pokud ale člověk hraje bez diváků, tak se nic neděje a hra funguje, jak má i bez nich. Drobná funkce, ale dokáže dodat interaktivitu mezi diváka a letsplayera.
  • Čím víc lidí bude na ně koukat, tím méně lidí ty hry bude hrát. Proč si koupit hru, když už jsem ji viděl, hlavně hry, co mají pouze singl? Není to tak u každého a ani ne tak u stávající generace, ale ty další, to bude podle mě jedna velká katastrofa koukající pouze na lets play, protože nebudou vědět, že hry se dají i hrát. Dřív nic takového nebylo a všichni hráli, nečuměli.
    • jakubc
      Až na to, že v takovém případě se prodeje her propadnou a nikdo je nebude dělat, takže nebudou ani videa... *3* Nějak se mi to nezdá ty jo. :-D
  • já sleduju pravidelne. dokážu se dívat i na letsplay farming simulatoru nebo train simulatoru. ale tyhle ječící letsplayery (jako je treba odkaz v článku na lets play z minecraftu) nesnáším.
    jinak to zaleží od publika, nekdo ma rad nenáročnou zábavu od infantilniho letsplejera, nekdo se podíva rad treba i na lets play kerbal space program ktery dela nejakej dospelej a inteligentní človek.
  • flash789
    pro me navždy zustane zahadou proc mají tihle rádoby umelci takovou sledovanost, ale asi to bude vekem ze uz me tyhle věci nedochazeji a nemam k nim tu spravnou vstricnost . Zrejme kdyby me dneska bylo 12 nebo 20 tak by asi všechno v tomhle smeru bylo jinak. Uprimne me většina YT hracu leze vetsinove na nervy..ale sledujou je miliony..fakt nevim..sem uz asi starej:)
    • Já se od Johna Baina, alias Totalbiscuita dozvím z jeho wtf is... mnohem víc než z deseti jiných recenzí na různých webech, jasně že většina těhle videí jsou uřvaný puberťáci, ale jako ve všem, člověk si musí vybírat
    • Demoverze her se už dneska skoro nevidí. Takže než investuji peníze do zakoupení hry, je takový záznam hraní na YT nebo Twitch nejlepší způsob, jak si udělat obrázek o tom, jak hra skutečně vypadá a jak se hraje.

      Streameři s vysokou sledovaností navíc umí hrát nadprůměrně dobře. Pokud se mi nějaká hra líbí, tak se rád podívám na někoho, kdo je v ní opravdový machr. Dá se tak lecčemus přiučit a navíc je to i motivace pro vlastní zlepšování.
      • flash789
        hmm.. a ja myslel ze nejlepší je když si ve hre na něco clovek prijde sam bez cizi youtuberske pomoci, o ono ne, uz tak není, lepsi je když to někdo udela za me a rekne mi to a ještě se tomu říká sebezdokonalovani..nestacim zirat jak ty YT paka s vámi zacvicily:)

        A ze se podivam jak hra vypada? Jo to jo, ale to neznamena ze mi do toho musí zacit kecat nejaky trdlo..HELLO GUYS IM A SHITTYWORM (priblble se uchechtne a napije se brckem z koly az mu sjedou sluchátka na krk) A bohate staci video co třeba pet minut..
        • Tobě je škoda něco vysvětlovat, seš asi moc starej a ještě ktomu blbej, abys chápal co nového se kolem tebe děje a četl psaný text bez předsudků
    • Já osobně sleduju Youtubery Dreagasta a Markipliera. Většinou mi nejde o to, co kdo zrovna hraje, ale mám rád jejich hlášky, pro mě je to příjemné na odreagování, když nemá člověk zrovna co dělat. A nejsem kategorie 12-20 *4* .
      • flash789
        ale katogerie 40-50 taky nebudes zejo,:)
        • Nope *4*
  • MikeR
    Neříkám, že je na youtuberech a twitchterech(?) něco špatnýho! Jenom nechápu, v čem je ta zábava. Vysvětlí mi už někdo, co je přitažlivýho na tom koukat přes internet na jiný, jak hrajou? To je něco úplně jinýho než tu hru prožívat sedíc vedle člověka, co jí hraje, jak je zmíněno v článku. To jsme taky dělali. Aspoň mu do toho můžeš kecat. *1* A přísedící se koneckonců prostřídaj.

    Jediný, co rád dám, jsou naši Retráci. Což samozřejmě není typický letsplay a kluci to většinou doplňujou dobovými recenzemi (někdy prolistujou i zbytek časáku), člověk na to kouká z nostalgie. Vyzkoušel jsem pár typickejch letsplayerů, českejch i zahraničních, známejch i neznámejch, ale vůbec nemůžu přijít na to, co dělám špatně, že je to taková nuda.

    Jasně že chápu přístup "podívám se na 20, 30 minut, jestli to je opravdu hra, za kterou chci utratit nemalý peníze." Ale koukat jak projde celou hrou a v případě sandboxů strávit desítky a možná stovky hodin u videa? Vysvětlete mi to, kurnik šopa! *1*
    • To máš jako sledovat fotbal v televizi. Není lepší si ho sám zahrát? Řekl bych že kolikrát ani ne. Třeba já sleduju lets play her i proto, že se k těm hrám nedostanu, ale chci se na ně podívat. Jindy sleduju, jak hrají jiní obtížnější či multiplayer hry atd. Od některých se učím, jiní mi poví něco zajímavého o hře a jiní prostě jen pobaví komentářem. Je to jen zábava, takže bych nečekal filosofický přesah. *1*
      Nějaký letsplay je ideální třeba před spaním. Pustím a do 20 minut jsem tuhej. Na tohle mám vybrané kanály - spací kanály, kde mě komentář zaručeně uspí (třeba hrej.cz). *4*
    • Když si najdeš streamera který ti sedne, tak u něj dokáže člověk strávit notnou dávku času, ani se nenaděje. Je to o tom aby ti byl sympatickej, měl dobrý hlášky a v neposlední řadě gameplay. Konkrétně když jsem měl chuť na Hearthstone, kouknul jsem na Forsena, u goučka na Restta, lolko Gosu atd atd. Navíc se člověk dost na streamu dokáže přiučit. Možná proto je Twitch tak oblíbenej.
      • MikeR
        Jasně, no. Sympatie určitě bude tvořit notnou část. Nedávno jsem zkoušel nějakýho amíka, co se zaměřoval na sandboxy a survivaly, ke každý maličkosti si dokázal z prstu vycucat příběh a pozadí, vlastně opravdovej roleplay. Byl fakt dobrej, vtipnej, s tím by se chlastalo. *1* Stejně jsem dal po jednom dílu od tří her a nelákalo mě to dál, a to byl bezpečně nejlepší, jakýho jsem viděl. Asi se prostě u počítače nedokážu bavit delší dobu pasivně. *1*
    • a na fotbal se v televizi koukáš? jinak je to to samý co sedet vedle nekoho a koukat se jak hraje. proste je to moderní trend takže jestli se ti to nelíbí chybu hledej spíš v sobe, když všem ostatním se to líbí
      • MikeR
        Na hokej, chozenou já moc nerad. *1*
        No jo, koukám, ale to se vůbec nedá srovnávat. Koukám na výkon živejch lidí, na sportovce co sakra dřou, každej zápas je jinej, počet animací je extrémí, luxusní grafika. Navíc máš většinou tým kterýmu fandíš a proti němu taky nestojí saláti. Rozhodčí udělá chybu a můžeš se krásně vyvztekat. Když někdo dostane hokejkou do rozkroku, tak nefalšovanej soucit. A co teprv MS! Čtvrtfinále je srdce v krku. Fantomas. Zárubovy hlášky. Jako nedejbože, aby se dělaly přenosy, jak pár lidí hraje NHLko, to už bych mlátil hlavou do zdi. (Určitě to existuje, nechci to vědět, nechci to vědět! *1* )

        A jinak - vždyť říkám, že akceptuju, že se letsplaye spoustě lidí líbí a že tam tu chybu nehledám. *1*
      • To je trochu něco jiného. To se spíš blíží turnajovým hrám, kde hrají profíci. Kdežto ti co streamují mají blíž k fotbalu 8. třídy ZŠ o polední pauze.
        Jinak nekoukám na žádný sport ani e-sport. Let's play mi přijde užitečný jen v tom, abych nekupoval zajíce v pytli. Vypnout zvuk se dá vždy, pokud natrefím na něco s "cool" komentářem za každou cenu. Nebo Let's play = first play, kdy ten člověk vůbec netuší co dělá, tutoriál si nepustí a pak se za běhu snaží pochopit co a jak, z toho tak člověk moc nepozná jak se ta hra skutečně hraje.
  • Jeden má rakovinu a druhej je neúnosnej jako rakovina. Ztráta času jsou ale oba.
    • TB je údajně vyřízený a zbývá mu jen pár let života, takže tu urážíš někoho, kdo je na tom takto vážně. Nepříjde ti to hloupý?
    • To není moc od tebe hezký, srovnávat magora a rozumného člověka s pohnutým osudem. Ber na vědomí, že Totalbiscuita i zdejší redakce uznává.
  • Asi je to tim, že jsem starší ročník (79) a díky rodině, práci a dalším koníčkům nemám na hraní čas, ale zabíjet čas čuměním na video, jak někdo hraje hru, to by mě ani nenapadlo, když si tu hru můžu zahrát.
    • I to může být ten důvod, že si třeba ne vše může někdo zahrát nebo jde výhradně o exkluzivní hru na jinou platformu. I pokud máš tu možnost, pořád ti není nějak cizí se minimálně podívat na slušná videa jiných uživatelů a omrknout jejich zkušenosti a tipy s danou hrou. Já třeba podobně odebírám YT kanály, které se například věnují čistě multiplayerovému i singleplayerovému hraní (Total war série, Company of heroes, Men of war a další z podobných žánrů) nebo on-line komunit a klanů specializující se v určitých, převážně militárně zaměřených fps hrách a jejich vlastních akcích (Arma, Project reality aj).

      Osobně však zároveň nepatřím mezi fanoušky v článku zmíněných "letsplayeí", které jsou dneska během hraní hry chápány jako "žvatlání a třískání ze sebe emocí do kamery" typu pewdiepie a podobných chujů. Ale na kvalitně odehraný gameplaye bez keců a zaměřený čistě na "zážitek" a "ukázku" dané hry (i navzdory tomu, že je zprostředkovaný pochopitelně někým jiným) si potrpím. Netýká se to samozřejmě všech her, ale třeba ty řečené sandboxově zaměřené tituly typu Grand theft auto nebo Assassins creed, či třeba příběhové a lineárně zaměřené hry, o které není takový zájem, ale přesto je chce člověk z hecu vidět, zde figurují dost.

      Já osobně tuto problematiku vždy bral jako pouze dobrovolnou činnost každého hráče/nehráče/uživatele, pokud se rozhodne na hru "dívat" než ji z nějakých důvodů hrát a tak nějak jsem v tom nikdy neviděl žádný velký problém. Ale představa, že by tvůrci měli tvořit hry a jejich koncept tak, aby jejich obsahem a průběhem a rychlostí v podstatě uvázali hráče pro nějaké potenciální diváky, kteří by tím náhodou o něco neměli přijít na YT, tak to mě moc nějak taky nevzrušuje.
    • Přesně. Taky jsem tenhle trend sledování, jak někdo hraje, nepochopil.
    • oprava: ... nemám na hraní tolik času ...
      • Ono je to podstate to samí jako koukat na fotbal čí hokej v TV.
  • Let's play je fajn, pokud chci vidět jak vypadá hra ve skutečnosti. Všichni víme jak vypadají recenze, z nich už nějakou dobu nepoznáte nic. Takže pokud je někde něco co neznám v pěkné akci, tak než to stahovat bůhvíkde s crackem, je rychlejší mrknout na pár videí z hraní a udělat si obrázek a pak případně koupit/nekoupit. Bohužel je dost často nutné vypnout zvuk, ale nechápu, kdo se na to jinak může pravidelně koukat a ještě poslouchat "moudra" těch borců co s tím ztrácí čas.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit