Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Díky, tohle už je mnohem lepší recenze. *4*
  • Muj nazor je takovej, ze verze pc a next gen se od sebe lisi jen graficky. Najde se tu nekdo, kdo zkousel oboje ( hlavne v Master league ) a muze prohlasit, ze na next genu je i tezsi gameplay ?
    • martinbucek
      na nextgene je adaptivna ai ci uz tvojich hracov, alebo superovych a tvoji hraci hraju podla taktiky aku im zvolis a ked ju nedodrziavas, tak su aj oni z toho mimo, pc to nema
  • osobně je mi líto vyhazovat peníze za sportovní hry, ale na PS4 jsem hrál obě dema a musím říct, že z dema PES jsem byl daleko nadšenější, jen škoda že to demo je proti Fifě opravdu málo obsáhlé a navíc je tam Barca a ne Real :)
  • to fakt dava smysl, maj maly prodeje, tak vydavaj na pc horsi verzi, muzou si za to sami
    • Nereste porad ty jiny verze hry, mel jsem moznost hrat obe a zase takovej rozdil to neni. Problem tyhle hry je uplne nekde jinde.
      • tak mne to vadi uz z principu, podobne jako napriklad jiny slozeni potravin stejnych znacek pro nas a zapadni trhy

        proc trestaj slusny zakazniky za chyby tech neslusnych
        • Asi tak, o PES neuvažuji už z tohohle principu. Kašlou na PC hráče, kašlu na ně...
  • RedEagle
    Dufam že sa tu dočkam aj recenzie na WWE 2k17 :))
    • V ČR bych hadal ze to nema tolik priznivcu, rozhodne min nez treba Madden, coz je taky prevazne pro Americkej trh.
      Budes si muset vystacit s Metacriticem. Ale zatim letosni rocnik vypada slibne.
  • Libi se mi jak se ted v kazde recenzi kritizuje spatna grafika PC verze.Pritom 2 predesle PC verze PESka na tom byli naprosto stejne a vetsine lidem to bylo u zadku. Jsem rad, ze se konecne zacalo poradne kritizovat KONAMI a jsem zvedavy zda-li uz pristi rok konecne vydaji na PC hru, ktera nebude vypadat jak z roku 2000. Tento rok si na PC zajistily alespon nejake projede DENUVO ochranou. Ja si pockam, treba ji nekdo prolomi a nebo taky ne. Za PC hru naschval orezanou oproti konzolim nehodlam platit ani korunu.
    • Uz minuly rok mel PES na Steamu otresne hodnoceni kvuli orezane PC verzi pokud si dobre pamatuju.

      Kazdopadne duvod, proc se PC verze orezava, je warez. Za to si muzou PC hraci vlastne sami.
      • Mylslel jsem, ze te vymluve KONAMI snad ani nikdo neveri. Asi jsem se mylil. Tohle nema s warezem ani odemcenyma demama absolutne nic spolecneho. Pokud budou vydavat kvalitni hru za rozumnou cenu, tak si to lidi koupi.
        • Proc vymluva? Ja bych taky nedelal hru, kterou mi vic nez 50% hracu warezi. Mysli trosku obchodne. KONAMI ma desetinove prodeje oproti EA. Celkove je PES posledni AAA titul od KONAMI, navic podle slov vyvojaru se ted dost lame chleba v tom, jestli to jejich rozpocet utahne i na dalsi roky.

          Neni to tak davno, co to same delalo EA i Fify a NHL.
          • Pes 2015 a crack. Koupil jsem si dříve jmenovaný titul, přičemž nikde nebylo napsáno, že je jen always online. Co čert nechtěl ocitl jsem se na několik měsíců bez internetu měl chuť si zahrát single a proto jsem musel oprášit staré znalosti o hledání cracku. Je to škoda osobně mne i singleplayer bavil. Online jsem potkával jen dva typy hráčů. Sekající se, kterým jsem dál gòl a ti vypnuli hru a druhý typ, který byl sekajicí se a nasekal mi dva tři kousky za dvě minuty přičemž jsem se snažil zápas dohrát. :D Výsledek byl, že jsem v myclub hrál jen proti botům. :D
            Jinak jsem ho ze začátku hrál na GT8800 na plné detaily, takže ani v tom roce to nebyl nějaký náročný grafický skvost.
            Můj problém s PES je že vyžaduje online i pro mody, které to nepotřebují a pro mody, které to potřebují neumí optimalizovat online přenos (vyzkoušeno na novějším hardware a různých druzích připojení).
  • Je třeba si uvědomit, že PES a Fifa cílí na jiné publikum. Pro někoho je lepší PES, pro druhého Fifa. Tento rok má PES suverénně nejlepší gameplay, jaký kdy byl u fotbalové hry vytvořen. Samotný zápas a taktika s ním spojená je tak uvěřitelná, variabilní a zápasy proti lidem (nejlépe na gauči, v hospodě) působí naprosto fantasticky. Nepřeháním. V tomto ohledu Fifa hodně zaostává, ať si Fifaři říkají, co chtějí. Mám obě hry, ale požitek z fotbalu jako takového je nesrovnatelný. V PES je každý hráč jiný, každý tým jiný, specifický. Ve Fifě často ani nepoznám, za jakého hráče dělám kličky a za jakého střílím. Tohle je hlavní rozdíl mezi oběma tituly.

    Ve všem dalším je podstatně lepší Fifa - licence, skvělé módy, multiplayer. Dokud v KONAMI nepochopí, že je třeba investovat více, vylepšit kromě gameplaye i tuhle omáčku, tak budou mít stále desetinové prodeje oproti EA.

    Obě hry si najdou svoji cílovku podle toho, co kdo preferuje. Kdo překousne licence a chabé herní módy u PES, tak si užije skvělý pocit z fotbalu, který mu Fifa dát nemůže. Naopak kdo chce mít vše vyleštěné, s licencemi, stadiony, příběhem, dobrou hrou za jednoho hráče a nevadí mu, že samotný zápas je "normálním" zážitkem, tak bude hrát Fifu.

    Letos stejně jako minulý rok volím PES i přes ty nedostatky, protože mě samotné zápasy baví tak hodně, že si zpětně na několik z nich vzpomenu, stejně jako na konkrétní góly. Tohle Fifa prostě neumí.
    • barymann: to jsou velmi pozitivni slova :) jaky jsou prosim te online mody v pes2017, myslim hlavne pro coop, jen 2v2, nebo se da treba i master league kampan ve dvou proti AI?
      • O nicem pokrocilejsim primo v onlinu nevim, ale samotny online hraju velmi malo. Jeste jsem nestihl si to vice osahat.

        Hravame s bandou lidi u televize turnaje, to mi prijde nejlepsi, jak ze hry vymacknout maximum.
        • To souhlasim, to je nej zazitek, bohuzel kolem me neni nikdo pes pozitivni, proto se ptam na online. Odkud jsi? :)
    • Jo, tak kdyz bych si mel vybrat zapas proti cloveku tak si asi vyberu pes, ale proti AI je to bohuzel jednoznacne Fifa.. V Pesu se AIcko zbytecne rychle zbavuje mice, neni tak agresivni v osobnich soubojich a navic Master league je diky Team spiritu prakticky nehratelne diky absolutne rozbitemu systemu teto featury.
      • AI mi neprijde vubec v PES spatne, ale hraju z 95% jen proti lidem, ten zazitek je pak uplne o necem jinem a vytezi se z te hry maximum.

        Obecne me ale dele proti AI nebavi ani PES ani Fifa, lidi jsou lidi.
  • up_er
    PES 17 >>> FIFA 17
  • Proč není v recenzi jedinej reálnej obrázek ze hry, jenom promo fotky a trailery? Jestli to v redakci nevíte, tak z obrázků v recenzi by se měl čtenář něco o hře dozvědět, není to jenom vata na prodloužení článku...
    • Mart9
      Přitom u FIFY je hned na titulku ten nejhnusnější, co šel típnout :)
  • Fotbal je super ale na PC to je na nic protože se na to laskavě vy*rali. 8/10 *1*
    Asi drobnost.... Do toho hrát za anonymní borce je teda dokonalé. Řešit to modem jde ale komentář to nebere.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit