Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja som rad za akukolvek konkurenciu k FIFA, kazda hra ma svoje pre a proti, je dobre pre kazdeho hraca, ze obe znacky sa snazia zlepsovat a nestane sa znich monopol ako je to pri NHL.
  • Nejlepsi fotbal zustane asi navzdy PES5.
    • PES6... ten bol najlepsi...
      • tadyty kecy uplne nesnasim... takhle brecet ci adorovat jsi mohl tak v roce 2010.. ja jsem si pred par lety pes 6 zkusil a to na xboxu, tudiz s lepsi grafikou nez byla na pc, ale proste herne je to zastaraly, jednoduchy, zrychleny.. tohle vazne nema cenu
        • Ahojte, ja už asi druhy rok hravam len pes 6 opatchovany shollym multi patchom na sezonu 2013/2014 a teraz 2014/2015. Jasnacka, fyzika, pohyby atd. je zastarane, to sa pacthom nezmeni. Ale nejak si nemozem pomoct, proste ma to bavi viac ako nekorsie diely PES alebo Fifa. Mam tam hromady peknych stadionov, nespocet lopt, neskutocne povzbudzovanie od fanusikov, tie ich hymny, to je proste parada, vzdy sa tesim na fanusikov, upravene staty a niektore moznosti zotrvacnosti pohybu lopty a pod. Z tych novych naposeldy som hral FIFU 12 a 13. Fifa 2012 sa mi naozaj tiez pacila. Na vyske sme s kamosomi drvili turnaje, ktore trvali aj viac ako 14 hodin (bolo nas asi 12, tak cely privat zaplneny, tak kazdy s kazdym dalo zabrat, pocas turnaja niektori odisli na cvika a potom nazad k FIFE). Ale to len co sa tyka, ak sme hrali proti sebe kamosi, nie proti umelej AI. Samotne hranie proti umelej AI ma uz nebavilo. Naucene triky a podho dat gol, atmosfera sama o sebe hodne slabsia (ale asi by sa tiez dalo patchom doplnit)... casom to solo cez cele ihrisko ale omrzelo. Fifa 13, bola cca to iste. Opatchovany Pes 6 mi je v tomto slusnou nahradou, goly takmer slate ine, vyhrat ligu so slabsim tymom takmer nemozne. Mnohokrat dostanem goly, co by som si sam ihned ulozil. Ten patch ten futbal hodne zmenil a nedivim sa, ze to stale ludia hraju. Ale s kamosmi by som si zahral radsej Fifu (atmosferu si spravime sami, takze mi to az tak nevadi). :)
          https://www.youtube.com/watch?v=FRltd7Kz7Q8
  • No tak PES byl vždycky vychytávka na pivní akci s kámošema. Ať si řáká kdo chce co chce FIFA leží zaprášená v šuplíku. Jde o ten pocit ze hry a ten proste hoši z EA nikdy licencema nenahradí.
    • up_er
      svata pravda
  • Rychlé hodnocení po nějakých 6 zápasech.. ty vle v jádru je to "stejnej" fotbálek jako před deseti lety na ps2.. slabí golmani, hromada tyček a stále zmršené přepínání hráčů!!!
  • co dát Gameplay s Pro Evem a Fifou, nejlépe v jednom videu. Ať si 1. hodinu zahrajou PES,a 2. Fifu
  • Nechápu tu histerii o realističnosti či grafice. Stařičký Sensible Soccer mě hodně bavil a k realitě se vůbec nepřiblížil.
    Xichty a licence se dají snadno dohrát, obtížnosti jsou solidně odstupňované a fotmágové nechť se přihlásí do pralesní ligy v reálném životě.

    Líbí se mi, že hráč v lepší pozici zvítězí nehledě na parametry.

    PES 16 je fajn hra.
    • když si objednáš smetanovou pizzu se špenátem, žampiony, vajíčkem, česnekem a vepřovým, a donesou ti to s kečupovou omajdou bez masa a vajíčka, a přitom máš zaplatit stejnou cenu, tak taky neřekneš že no a, že to je vlastně taky dobré.
      • A jak to souvisí?

        Pokud jsi nevyzkoušel demo, neviděl ukázková videa a ani ses nepokusil hru vrátit, tak je chyba jistě v systému a politice ;-)
      • Takovou pizzu bych si v životě neobjednal
  • Mart9
    Pokud dal Martin loni FIFĚ 7/10, tak 7/10 u letošního PES je naprosté maximum, spíš je to přestřelené. Ale těším se, jak dá odborník Petr FIFĚ 16 alespoň 8/10, spíš 9, hodně u mě stoupnul tím, že FIFU považuje za lepší hru.
    • Jo je to antifotbalista *1* *1*
    • Jak muzes nekoho takoveho nazyvat odbornikem, kdyz jako jeden z negativu uvadi, ze je PES rychlejsi, ikdyz si uzivatel muze nastavit rychlost ciste podle sebe? Kdyz 10x zmini licence, ikdyz je to uz vic jak 10 let porad dokola a kdo chce, tak si v mziku licence do PSA dohraje atd. atd.? Neboli jako hlavni nevyhody uvedl ciste nesmyslne pseudoduvody a vubec nezminil ty hlavni negativa a pozitiva. Ale jiste, jeho nazor se shoduje s tim tvym taky pomylenym, tak to prece musi byt odbornik.
      Ze skutecne relevantni weby PES vynaseji skoro ve vsech pripadech do nebes, to bude asi ciste nahoda, on ten odbornik se urcite nemuze myslit, misto toho se myli cely zbyvajici svet *7*
      • up_er
        tleskam lip bych to nenapsal...souhlasim a podepisuji v plnem rozsahu
      • Mart9 je ukazkovy pripad fifa fanboye. S tim se nema moc smysl bavit.
        • Mart9
          Lžeš! Dokud bylo PES lepší než FIFA, odehrál jsem v něm stovky hodin. Bylo to mezi lety 2006 až 2010.

          Jako člověk, co pravidelně hraje fotbalové hry už patnáct let každý rok dávám přednost pouze lepšímu fotbalu. Proto je dobře, že zatím stále vycházejí každý rok dema obou her, abych je mohl porovnat.
          • 2002- ?

            Největší rozdíl mezi Fifou a Pes byl v roce 2002 (PES2)
          • hehe, tak ja to mam presne naopak.. 07/09 byla pro mne horrorova trojletka kdy jsem musel zustat uz pesa 6, pac novejsi rocniky byli uplne v haji
  • Vcelku súhlasím s recenzentom, PC verziu zachraňujú hlavne moderi a Sweet FX, postupne pribudne aj bundesliga, reálne mená aj nároďáky. Zatiaľ čo PES 15 bol náročnejší a pomalší, v 16 je rýchlejší gameplay, pribudlo lepšie spracovanie stretov hráčov, kvalitnejšie spracovanie Master League a potešilo aj levelovanie hráčov na základe skúseností v myClub, prípadne zmenenie nepotrebného hráča na trénera a jeho následné využitie na zlepšenie iného hráča. Čo ťahá nový PES dole sú tragickí rozhodcovia, ktorí púšťajú tvrdú hru, slabší brankári, občas chaotická obrana, z toho plynie ľahké strieľanie gólov hlavne v pokutovom území ako aj náročnejšie zvládnutie ovládania kľučiek. Pri novom PESku sa dá zabaviť, no FIFA 16 ho valcuje či už licenciami, celkovou prezentáciou, online možnosťami a tohto roku aj pokročilejšou AI v bráne, v obrane ako aj v útoku, pomalšou a taktickejšou hrou, češtinou, príjemnými novinkami - ďalší druh prihrávky (silná rychlá), no touch dribling, nahodenie lopty pred seba, zlepšenie fyzických stretov, fyziky pohybu lopty aj strely.
  • Jako nic proti, ale kdyz date predeslemu rocniku 8, tak tento by mel dostat minimalne 10. *2*
    • presne tak, protoze tenhle rocnik PES je urcite o 2 body lepsi, podle meho nazoru je to nejlepsi PES za posledni dekadu...nechapu tu znamku...
      • já ji chápu,recenzovali PC verzi a to je zmetek...
  • Ja mam radsi FIFU. Pro Evo jsem hraval jeste kdyz bylo o nekolik tridepsi jak FIFA, ale ted uz tam tak velke rozdily nejsou. Ano PES je porad fotbalovejsi a realnejsi, ale licence pro me znamenaji hodne, atmosfera je ve hre od EA taky mnohem lepsi a taky se mi libi online sezony a turnaje. Nevim jake online rezimy jsou v Pro Evu, ale uz jsem si zvykl na FIFU a zrejme jen tak nepresedlam.
    • Podle me je online sunt jak ve fife tak v pes je to nerealny nema to s fobalem co docineni .
      • Tak me treba zapasy pro pocitaci vylozene nudi. Online je to uplne neco jineho a taky zabavnejsiho.
        • No ja radeji budu hrat singl ktary odpovida aspon trochu realnymu fotbalu ane multak kde to je jen neco co pripomina hokej ane fotbal.Asi tak no
          • Ja se chci u hry bavit a to mi FIFA naprosto splnuje :-)
            • Presne tak.
            • To ti nikdo nebere sak si ji pař *3* kazdemu vyhovuje neco jineho kdybysme byly vsichmi stejni tak by byl na trhu jen jeden fotbal bud pes nebo fifa *1*
        • Nudi te proto, ze hrajes FIFU. V PES je single mnohem zajimavejsi a kazdy zapas jiny.
          • Srandysto
          • presne receno konecne nekdo skym se shodnu *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit