Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jo, a pak by chytrák zjistil, že to jeho „z prstu vycucané řešení“ způsobí dalších deset bugů. Ale tak ono takhle bez vědomostí o problematice se toho navymejšlí 😀


    Hele, je to jednoduchý, běž, zaklepej jim tam ve WH na dveře a řekni jim, jaký jsou to všichni neumětelové. Pak jim vysol ten svůj nápad, co jsi teďka údajně vypotil a třeba budeš užitečný... Místo toho, abys pouštěl moudra jenom kdesi v diskuzi. 

  • ucho

    tak pokud někdo hodnotí mé praktické zkušenosti, aniž by o mně něco věděl, tak je to prostě argumentační fail.

    zde se řeší konkrétní kritika konkrétní věci (neustálé bugy a neschopnost QA oddělení), což jsou na základě oněch bugů fakta, před kterými se nemůže nikdo schovat (no dobře, možná lidé z firmy mají pocit, že tomu nešlo zabránit a nalhávají si, že neudělali žádnou chybu). každopádně je možné se k tomu vyjadřovat, protože všichni vidíme, že tu ty problémy jsou.

    tak a teď k mé osobě. pokud o mně někdo nic neví, tedy o mé práci, je vcelku obtížné tuto práci a znalosti kritizovat, protože jaksi nemáš dostatek podkladů k tomu, abys toho byl schopen. pokud ale někdo v diskuzi udělá výpad tímto směrem, je to už jen vzteklé kopání kolem sebe a snaha dehonestovat diskutujícího. je to slušné? není.

    tak co, zvládneš aspoň napsat, jestli děláš ve WH a tedy jim tu veřejně děláš ostudu, nebo že tě jen tato diskuze zaujala?

  • A už tady máme další „forklór“ v podobě „´ty o mě nic nevíš“🙂
    A ano, máte svým způsobem pravdu, vím o vás asi tolik, jako vy víte o procesu testování her.

    Zde už platí jen „Kritizovat, znamená usvědčit autora z toho, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl.“ - Karel Čapek -

  • ucho

    pokud příběhový skript ve hře dokáže ovlivnit zabití nějakého vola, a nikdo o tom nemá sebemenší páru, je to chyba. bez hlubších znalostí ti tady z prstu nevycucám ideální řešení na nápravu. každopádně věř tomu, že tento problém řešitelný je. to, že se taková chyba dostala mezi lidi a zničila jim zážitek z DLC, je prostě neomluvitelná ostuda, z které by měli ve WH vyvodit důsledky a řešit to.

  • A každým svým dalším vyjádřením jenom stále a znovu dokazuje, že nemůže hodit kamenem, neboť prostě jenom neví... 


    Nezlobte se na něj, myslel to dobře 🙂

  • ucho

    fór je v tom, že ty o mně nic nevíš, ani o mých praktických zkušenostech. zato o tobě jde celkem slušně odhadovat, vzhledem k obhajování neschopnosti některých lidí, že patříš mezi ty neschopné lidi ;)

  • ucho

    ty bugy se samy neudělaly ;) ty dělají lidé. a další lidé jsou v té firmě od toho, aby ty bugy nepustili mezi lidi. k zamyšlení je to, že je těch chyb hodně a objevují se stále nějaké.

  • Prázdným otřepaným frázím jako „všechno je to o přístupu a lidech“ říkáte vsuvka na zamyšlení? 

  • Jak jsem řekl, tak se stalo, je to jako do dubu 🙂


    Ze „zevrubného“ popisu fungování QA a odborné práce na téma „automatizace procesů“ při vývoji her tu najednou máme onen pověstný selský rozum. Když se jím ohání moje máti, je to zcela přirozené, ale mladej moderní a inteligentní hoch, kterej nám tu bez praktických znalostí udělal takový pěkný rozbor o pochybení konkrétního oddělení, toť úkaz nad míru zábavný... 


    Díky za zpestření dne 🙂

  • XorxoxTalarius

    Tak ja se ti to pokusim vysvetlit, ano automatizovat muzes vsechno, ale problem je, ze je to porad jenom skript, a ten ve hre spousti hrac a to tak ze nekam dojde a neco udela, pokud tuhle interakci udelas skriptem, tedy rekneme ze hrace donutis prijit k postave x a tam provest akci a, tak ten skript reflektuje pouze to co je v nem, a pujde pokazde presne tak jak mu reknes, jenze problem nastava v tom ze hrac mezitim udela jeste dalsich xy akci, takze jedine co ty muzes s tim testovacim skriptem udelat je ze ti overi kostru a stezejni body priibehu, ale hracovo nepredvidatelne chovani nenasimulujes, navic skript je porad stejne dobry jak je dobry tester co ho pise. A pokud nikoho nenapadlo zebit nejaky vola, tak to v tom scriptu zkratka byt nemuze.

  • ucho

    jinak malinká vsuvka na zamyšlení.

    vyšel od WH vůnec nějaký update a DLC, který by nepřinesl nějaké nové chyby? a já bych skoro i řekl, že ne :) prvních pár měsíců jsem updaty sledoval celkem pečlivě. sám jsem je dokonce zkoušel. rozhodně nechci hatovat jejich práci, fandím jim, ale popravdě mě štve, že to testování nemají vůbec vychytaný, protože by se mohli uvést mnohem lépe. a ano, jde to, jde minimalizovat počet chyb i u hry s otevřeným světem. všechno je to o přístupu a lidech. testování WH prostě vychytané nemá.

  • ucho

    na spoustu věcí ti stačí selský rozum. množství chyb, které provázejí tuto hru, je něco neskutečného. a i po takové době? a i u DLC? a i u věcí, na kterých hra stojí, tedy příběh? tady jasně selhalo testování. můžeš si nalhávat, že ne, ale selhalo. jo, bylo to pro ně nové, byli v pressu, spěchali. ale že se to děje i teď? smyslem QA je se zároveň z chyb poučit a dělat něco pro to, aby se to v budoucnu pokud možno neopakovalo. to se holt nestalo.

    jestli ti tohle přijde normální, tak jsi patrně členem QA týmu ve Warhorse, který si něco neumí přiznat.

  • Slyšeli jste slovo „odborníka“. Není nad to, když má někdo to nutkání se prostě za každou cenu vyjádřit k věcem, o kterých nemá ani páru. Přitom si ale hraje jenom na chytráka... Jenže nejzábavnější na tom je, že své neochvějné erudici zcela bezmezně sám věří.


    Takovému člověku můžete stokrát říci „nebyl si u toho, nevíš“, stejně si bude donekonečna vymýšlet sebeuspokojující teorie, jak to všechno bylo, a jak to u vývoje her funguje. Příjemnou páteční samohanu přeji🙂

  • ucho

    testování asi moc nerozumíš ty. automatizovat můžeš cokoli, k čemu máš nějaké rozumné prostředky. nic nebrání vývojářům tam pro to testování udělat podpůrné prostředky. pokud v dané hře existuje něco, co dokáže nějaký skript ovlivnit, tedy jasně to vede k nesplnění nějaké podmínky, lze zjistit, za jakých okolností k tomu dojde.

    jaký si to uděláš, takový to máš. prohlašovat, že něco nejde, je hloupé. samozřejmě že jde rozumně testovat i takto rozsáhlé hry. jen je pro to potřeba něco udělat. jo, nejjednodušší je nechat všechno otestovat hráče. se správnými logy lze takto velmi rychle opravit většinu zásadních chyb, ale není to zrovna ideální přístup.

  • XorxoxTalarius

    To asi moc testovani nerozumis, ono mozna sice automatizovat muzes, jenze pokud nikoho pri vyrobe tech testu nenapadne tahle cesta, tak ti to moc nepomuze.

    Navic testovat skripty tak, ze to budes testovat dalsimy skripty, to neni moc reliable metoda. Ponevadz testovat hru, neni jako testovat apku v telefonu nebo banku, bohuzel tam i sebemensi blbost, muze ovlivnit neco uplne jineho.

  • sukovf

    Nic se takového se v DLC asi jen tak neobjeví, ale vypadá to, že se pilně pracuje na pokračování hry samotné - pánové z WH byli před časem "načapání" na location scoutingu u Trosek. Konec KC:D si už nepamatuju přesně, ale mám dojem, že právě na Trosky se odjíždělo v samém závěru hry.

  • twicer

    Člověk na kterého tak pliveš patří ještě ktomu moudřejšímu co se po zdejším fóru pohybuje, pokud ti i on přijde jako takovej jouda a provokatér, tak by se možná chtělo zamyslet jestli ti zdejší prostředí má co nabídnout, když tě dokáže rozohnit vlastně i docela obyčejná otázka. 

  • Lukass

    Ano Zaklinac je ukazka toho jak  maji vypadat dlc,  tak jak to predvedl Zaklinac stim nemam problem,  a ted to srovnej s Warhorse. 

  • Jack1947

    Chyba která vydala na 10gb update, to je opravdu menší chyba jinak třeba se mi to nestane když pojdu postupně, ( teda ehm netýká se to kostek) navíc i když se to dohraje dá se ta část vynechaná po updatu hrát.

  • Jack1947

    Obno to není až takové jaké si myslíš, ale pravda mohlotam být kromě utíkání zn jednoho bodu do dalšího toho více.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit