Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já vám teda přátelé nevim, nejsem velkej fanoušek open worldů za každou cenu a souhlasim, že k původní trilogii by se nehodil. Ale jestliže je, aspoň na začátku, hlavnim úkolem v Andromedě průzkumná mise zaměřená na obyvatelnost planet, dává ten otevřenej svět docela smysl.
    • Problém je, že většina tvůrců s velkou slávou oznámí pro svůj titul otevřený svět, bohužel ho jaksi zapomenou vyplnit něčím smysluplným.
      • To je smutnej fakt a obávam se, že Andromeda nebude v tomhle ohledu žádná výjimka. Ale třeba Bioware překvapí. Za posledních 10 let už minimálně třikrát stalo, že moje skepse nebyla na místě.
  • Co maj vsichni proti inkvizici ??? Podle me poveden hra a to sem odkojenej bg a iw
    • Prázdnej svět, debilní questy, a dementní management questů, nudné cestování, postavy zasekávající se v soubojích, a docela dost škaredá grafika.
      • To same se da rict o baldurs gate ...
        • Dá, ale bude to kravina.
          • Bg1 byla taky plna prazdnejch lokaci a primitivních ukolu...
            • Fordzy
              BG1 ale vyšla v době kdy byl nastavený určitý standard a ten standard překonala. V době kdy se blížil Zaklínač 3 nemá DA:I co pohledávat. A ted už vůbec, po vydání Z3 jsou hráči smlsaní kvalitními questy a ME:A to bude mít ještě težší.
  • A já si to předobjednal... No snad to nebude taková hrůza jako inquisition...
    • Nechci se nikoho dotknout, ale naprosto nechápu lidi, co so předobjednávají. Zvlášť v dnešní době. To opravdu to jedno brnění a jiná barva vozítka stojí za tu koupi zajíce v pytli? Ta hra se nějak změní, když se koupí v den vydání nebo třeba týden po vydání?
      • A proč ne? Ať si každej dělá co chce... U nových her bych si to netroufla ale u titulů co znám, do toho klidně jdu. A rozdíl v t není, pokud mě hra bavit nebude, můžu ji vždycky prodat a je jedno, jestli to bude den po vydání nebo týden. ;-)
        • ty asi nehraješ na pc co?
          • Ne, hraju na PS4 a hry si porizuji v krabičce. Takze hru můžu kdykoliv otočit. A jaký je rozdíl v tom, jestli hraju na konzoli nebo na PC?
      • To ne, asi tam ani nic takovýho není. Ale na PS funguje možnost předstažení, takže můžeš začít hrát v okamžiku kdy hra vyjde.
      • den po vydání a i týden po vydání bude minimálně o 40% dražší než v předpobjednávce *16*

        Řekl bych, že to je ten hlavní důvod, proč to lidi předobjednávají (nové barvičky na brnění a vozidlo nikoho nezajímá)
        • to jsem jeste nevidel, ze by predobjednavka byla o 40% levnejsi
          • Ta sleva 40% byl jenom příklad, Někdy je to podstatně méně, někdy dokonce i více.
            Třeba Zaklínače 3 jsem měl v předobjednávce za cca 750kč a v den vydání se v kamenných obchodech prodával i za 1200kč (ale našly se i obchody, kde byl za méně)
          • Nemyslím si, že jsem něco ušetřil. Nicméně já bych si tu hru koupil i kdyby nebyla úplně top povedená. Takže důvod proč nepředobjednat prakticky nebyl. DA:I byl podle mě fail, ale byl to z mého jediný fail od Bioware a předpokládám že se tak zkušený tým dokáže z vlastních chyb dostatečně poučit. Mě třeba otevřený svět nevadí (Zaklínač 3 dokázal že to jde udělat dobře), takže pořád neházím flintu do žita.
  • Začíná to víc a víc připomínat Inquisition. A to jsem myslel, že Bioware už víc klesnout nemůže.
    • No nemůže, jsou na dně už hodně dlouho. Jen někteří to nejsou stále schopni pochopit a čekají, že další hra bude už konečně na stopro lepší.
  • vraker
    to bude zase herni prujem *10* *11* *13* *9* *7*
  • Tak nevím.. Koukám na to znova a znova a mám přinejlepším rozporuplné pocity.
    I když jsem fanda celé ME trilogie a třetí díl považuju za povedenou směsici děje, boje a omáčky okolo, včetně odehrané tisícovky hodin multiplayeru, i když jsem fanda prvních dvou dílů Dragon Age (i dvojka byla super, jiná, ale super až na neodpustitelnou recyklaci lokací), tak na tomhle se mi dost věcí příčí. Ve Frostbite enginu evidentně nejdou udělat pěkný postavy, jak už bylo předvedeno v DA:I a osobně mám problém i s exteriéry. Co v pohádkovém DA ještě prošlo, tady vypadá minimálně podivně a nevěrohodně svojí prázdností, přepáleností barev, jednoduchostí objektů a textur. Bohužel v tom vidím tu sterilnost prostředí, kterou trocha rozpixelovaný náhražky trávy nezachrání. Což byl jeden z prvků, který pohřbil DA:I. Ta mrtvost a sterilnost samozřejmě, ne ta tráva. A voskový furíny místo NPC.
    Souboje mě naprosto děsí monstrózní přeplácaností a barevností efektů. Opravdu nepotřebuju veselý barevný blikání celý obrazovky, který mi má sdělit, že jsem někoho trefil. Ekl.
    AI protivníků působí naprosto tupě, ale to snad vylepší vyšší obtížnost. Přece jenom je předváděčka na konzoli a tam nejde čekat smysluplnou přestřelku.
    Na jednotlivý úkoly jsem zvědavej, ačkoliv mám pocit, že se ze Zaklínače inspirovali spíš v naprosto ujetý zmatenosti a složitosti surovin a výroby než ve vedlejších úkolech. A že to v Andromedě bude naprosto příšerná záležitost, o tom ani v nejmenším nepochybuju. V CD Projektu v tomhle dokázali, o čem se v Bioware nikdy ani nesnilo a vdechli smysl a život do kdejaký naprosto pitomý vedlejší záležitosti (viz třeba jak děti kradou nebohé stařence kuřata a maskujou to vlčíma stopama). Vzato kol a kolem, stejně jsou to jenom silácký řeči, v době kdy Zaklínač 3 vyšel se už na Andomedě minimálně 3 roky dělalo a pochybuju, že to jen tak hodili za hlavu a začli znova.
    Co ale naprosto nechápu je systém skilů. To jako že se přivalím na dohled nepřátelům a klik, je ze mě nejsmrtonosnější sniper v galaxii. Prásk. Klik a jsem nejvíc bio biotik a hned napálím charge mezi enemáky. Prásk. Sakra, mají antibiotika. Nevadí, udělám klik a je ze mě ten nejdrsnější drsňák a všechny umlátím kartáčkem na zuby (Cision Pro Mark IV). Smysl týhle taškařice s množstvím dostupných dovedností mi uniká a vidím v tom jenom zbytečný jalový nafukování.

    Rád se nechám příjemně překvapit, ale zatím se bojím, že ta hru bude špatná. No ne přímo špatná, ale rozhodně ne to, co by člověk čekal od vysokorozpočtového AAA (kultovního) titulu v roce 2017.
    • Zapomeň, že by vyšší obtížnost zlepšila AI. Ta takhle v singleplayerových akčních hrách opravdu nefunguje. Nanejvejš udělá z nepřátel větší bulletsponge a zvýší jim damage.
      • Podle Bioware blogu by nepřátelé měli na vyšší obtížnost být nejen tužší, ale i pohotovější a vyčůranější.

        With MEA, we decided to keep defenses static (i.e. If an enemy doesn't have shields on Normal, then he doesn't have them on Insanity either), but we increase enemy durability enough to require a well-made character (and ideally well-crafted weapons) to take them down quickly, we increase enemy damage enough to melt you very quickly when you're out of cover, we increase enemy reaction times and make them smarter about flanking and taking advantage of when you do something unwise (trying to use a hover attack when surrounded by entrenched foes, for instance), using more flushing attacks to force you out of cover, and so forth. We also scale the player's health and shield gates, so you've got very little slack if you screw up.
        • We shall see.
    • Naopak je to to, co by clovek od vysokorozpoctoveho AAA titulu delaneho podle zazitych pravidel marketingu cekal. Recenzenti budou silet a udelovat ultimatni znamky (snad to dostane tenhle pechacek a ne pan smutny) a uzivatele typu flash nadsene hrat. Zijeme v dobe kde AAA tituly = povetsine marketingovy brak.
    • Jenom bych si dovolil nesouhlasit s tím, že ve Frostbitu nejdou dělat pěkné postavy. Jdou, jen Bioware je na tohle neschopné. Zlí jazykové tvrdí, že hezcí lidé jsou sexismus :))
      • Já nemám na mysli, že by to všichni měli bejt hezouni a krasavice. I když tady mi u postav trochu vadí jejich prapodivný proporce. Cora má vůči tělu krk jak žirafa a velkou hlavu, Sára má nepřirozeně veliký oči, divím se, že se jí bulvy vůbec vejdou do hlavy. Scott je skrček s připosraženejma nohama. Vzhled těch obličejů nepůsobí přirozeně, ale umělohmotně. Vlasy jsou kapitola sama o sobě. V ME vypadaly blbě už před deseti lety, ale tenkrát to tak bylo a nikdo to neřešil. Teď už je to výsměch současným možnostem. V době, kdy jde udělat perfektní vlající kštice, jsou kydance divné hmoty imitující vlasy dost do očí bijící nedostatek.

        Co se animací obličejů týče, skoro ve všech článcích z předváděčky padla zmínka o jejich ne příliš dobré kvalitě. Inquisition se opakuje. Tam mohl taky člověk v editoru strávit hodiny, pečlivě ladit a pak to naprosto rozsekalo prvních pár minut hry, kde obličej vypadal jakkoliv, jen ne jak v editoru. A navíc v každým záběru úplně jinak. Aneb snaž se jak chceš, stejně ta postava bude čumět jak péro z gauče s divně šmajdající hubou.
    • P.S. Omlouvám se za splašený tagy... *13*
  • Mě jen přijdou kompletně nesympatický úplně všichni ti společníci *1* Ashley 2.0 a Kaidana 2.0 nekomentuji raději, ale opět Krogan, Asarijka a Turian akorát žena. Nejvíc mě tedy zajímá ten úplně nový mimozemšťan. Nechápu proč ten tým tolik kopírujou. Ale zase samo předpokládám, že se to dá vysvětlit tou koalicí s těmito rasami po tom cestování vesmírem.
    • jn, ten tým působí fakt jako levná kopie Sheppardova týmu... ale aspoň mají výmluvu, že to tak je z důvodu dobrých vztahů (aliance) s těmi rasami.

      Jenom doufejme, že i osobnosti těch kopií původních týmu nebudou stejné... to by si ten hate už zasloužili.
  • Recenze Numenery od Pecháčka confirmed? *1*
  • Cejtím zklamání, a jelikož to ani nebude v cz, jde tahle shitina mimo mně! MS1-3 a nic jinýho už nebude, nikdy!!!!!! VŠechno se dneska přehypuje, nadopuje, a přitom to bude rovinkatý klišovitý, možná i kašovitý plitký přiběh, boje hodně zlých mimozemšťánků versus pitomý plastický lidi, takže sbohem moje oblíbené studio, sbohem MAss Effecte! *16*
    • To je opravdu tragédie, že to není v CZ *7*. Ale musim uznat že je zajímavý že každá druhá srajda od Ubisoftu CZ lokalizaci dostává.
      • flash789
        Tak pro cloveka co anglicky neumi nic to jiste tragedie je, a zasadne to rozhoduje o tom jestli si hru koupi nebo ne. Me by to taky vic vyhovovalo cesky, pac anglictina me unavuje, protoze to neni jazyk ktery denne uplne bezne pouzivam a je pro me proste ,,cizi,,
        • A ona vyjde ta hra jenom v angličtině? Co se naučit jakýkoliv světový jazyk? Od vydání ME3 v roce 2012 na to bylo docela dost času....
          • naucit se cizi jazyk na stejnou uroven jako ten rodny neni tak jednoduche, zvlast kdyz ho clovek neni nucen kazdodenne pouzivat v beznem zivote
            • furt nechapes, ze ja o jabkach a ty o hruskach, ale to je jedno
            • Kromě češtiny ještě umím anglicky, neměcky a trochu francouzsky. V porovnání s němčinou a francouzštinou je angličtina easy peasy.
            • Neni podstatne jestli je o neco tezsi nebo jednodussi, ale kdy a za jakych podminek a v jakem prostredi se ho zacnes ucit - vnimat.
            • To není pravda. Čeština je jeden z těch "těžších" jazyků, takže naučení relativně jednoduché angličtiny v porovnání s těžkou češtinou je mnohem lehčí.
        • V těhlech hrách je angličtina primitivní. Slovník a louskat. Pokud má člověk hru rád a zajímá ho o co tam jde naučí se i jazyk. Já proseděl noci kdysi u Final Fantasy VII se slovníkem a díky tomu vděčím za svý znalosti dnes. Plus mraky pokeců v MMO v eng. A v dnešní době překladačů na webu je směšný se vymlouvat na neznalost.
          • flash789
            tahle internetova retardovanost je tak strasne unavna. vazne si myslis ze kazdy kdo neumi anglicky bude hru hrat s otevrenym prekladacem na webu? jsi spadl z visne nebo co, mel by ses nekdy od toho internetu zvednout a jit se podivat ven, dost by ti prospelo. A i kdyz by se nasel nekdo kdo by to delal, tak vetsina cutscen bezi realtime bez moznosti je zastavit, takze skutecne nechapu jak by v tomhle pripade sel vyuzit webovy prekladac, to si jako dotycny ma delat screenshoty nebo si to fotit na mobil? Uvazuj nez napises takovou koninu.
            FF 7 ze slovnikem hral kde kdo, vcetne me, a mmo s cizincema jakbysmet, a presto ze anglicky umim natolik ze hrat bez problemu muzu, mam radsi hry cesky..co ti na tom presne vadi nechapu.
            • Kdo tady mluvil o Google Translate?
              Jestli si pod slovem "slovník" dokážete představit jenom Google Translate, tak se nedivím, že vás angličtina štve. LOL
            • Hráli sme s otevřenými slovníky! Jedinou internetovou retardovaností tedy trpíš ty, protože když to nestíhá google translate překládat, nedáváš to.
            • Ash Williams tím chtěl říct, že angličtina ve hrách je většinou na lehké úrovni. Ten kdo chce, se anglicky už dávno naučil. Osobně jsem taky anglicky vůbec neuměl, ale před X lety jsem si zahrál 2 hry v angličtině a po ruce jsem měl slovník a hele... po těch 2 hrách jsem začal angličtině rozumět!!

              Stačilo už jenom trochu vychytat gramatiku v nějakém kurzu a nebo z nějaké učebnice a od té doby umím anglicky tak dobře, že si dnes čtu knížky v angličtině.
              Jak jsem řekl, kdo chce, ten se tu angličtinu naučil, protože angličtina je jeden z (gramaticky) nejlehčích jazyků na světě.

              --------------------------------------------------------------------------
              A to vaše tvrzení "anglicky umím natolik, že hrát bez problému můžu" je vtipné. Kdyby jste anglicky skutečně uměl, tak se tady nevztekáte.
            • "anglictina me unavuje"
              "anglicky umim natolik ze hrat bez problemu muzu"

              *15* *15* *15*
            • Potrefená husa se čílí. Ostatně nebylo to myšleno na tebe. Neznáš mě, neodsuzuj.
  • Já teda pánové nevím. Jisté obavy mám také ale že bych z toho dělala halo? Jeden člověk posuzuje hru ze čtyř hodin, přitom se jich ve hře dá nahrát desítky. Nejlepší recenze je ta, kterou si uděláte Vy sami. Jsem Bioware připravena odpustit malé chybky a nedostatky. Tak jako u předchozích dílů a DA. Inquistion měl něco do sebe, musím však uznat, že zejména na platině, kde bylo potřeba udělat co nejvíce questů mě štvalo, jak se neustále opakovaly. Bohužel, to není problém jen u Bioware ale všeobecně u velkých her.
    Na jednu stránku, pokud chce někdo vyloženě prozkoumávat planety a stěžuje si na akci, měl si pořídit No Mans Sky. Ono mi totiž tak nějak přijde logické, že když jste průzkumníkem, musíte mít i značný výcvik a bude tam i nějaká akce. O tom ta hra je + výběr zda půjdete cestou diplomata nebo všem nakopete zadky a pošlete je někam. Myslím si, že se šťoura až moc do detailu a do blbosti. Vždycky když totiž budete chtít, najdete i ve špičkové hře něco negativního.
    Pokud jste dobře informovani, čeština oficiálně nebude! Jestli bude fanouškovská, se stále neví jelikož a protože mají i do teď problém dostat překlad Inquistion do hry.
    Pokud si zvolíte těžší obtížnost hraní, nemá jít pouze už jen o to, že se zvedne soupeřům životnost ale celkově boj bude mnohem těžší a výzvou. Což oceňuji, protože nejtěžší obtížnost u ME3 byla po vyexpeni docela procházka. Až na detaily. To samé, když už se tvůrci snaží přidat nový koncept do hry nebo ho vylepšit, jedna půlka hejtuje, druhá slaví. Když ho nechají tak jako v první trilogii, opět, půlka slaví, půlka nadává. Teď máte možnost mít všechny zbraně, vylepšit si je, kombinovat schopnosti a sám sebe vylepšit tak, jak dostatečně vyhovuje Vám. Najde se ale i tak někdo, kdo to zhejtuje. V ME1 jsem nadávala na Mako, jiní ho chválili. Vadili mi zbraně na přehřívání, vadilo mi zaměřování, vadilo mi toho tolik. V ME2 mi později vadilo skenování planet, v ME3 zmrveny konec, na Rannochu mě vytáčel ten Reaper který mě několikrát zabil, než jsem ho dostala. Bugum, kdy mi šly zbraně skrze zeď jsem se smála. Po třech letech od vydání! Za to multak jsem zbožňovala.
    Já jako fanoušek do hry určitě jdu. Sama ji zkritizuji a ohodnotim. Tak snad to nebude tak horké, jak se tady píše.
    • No, nečekal jsem že to přečtu celý ale přečetl jsem a...ano souhlasím. Každý z dílů ať už ME nebo DA Měl chybky ale i tak to pro mě budou jedny z nejlepších her co jsem hrál. A už se těším až se ponořím i do Andromedy (ehh...bez dvojsmyslů
      • Tak Mass Effect byl celý vynikající, až na ten závěr ME3 *16*

        Ale s tím Dragon Age už to tak skvělé není. Nejlepší díl byl jednoznačně první, a pak následující díly měly lehce sestupnou tendenci. Jako dalo se to hrát, ale DA2 a DA:I nebyly hry, na které lidi budou moc vzpomínat.
    • flash789
      Vcelka to napsala dobre, ale to udelala chybu, za to ji tady ukrizuji k smrti, teda uminusuji..je to tady samej herni ignorant a nevzdelanec.
      • Jen ať mě ukrizuji, za svým si stojím. Nikdy nedávám na psané "recenze" a "první dojmy"... Buď si hru zkusím sama a líbit se mi bude nebo nebude. Již kolikrát se mi stalo, že někdo hru kritizoval ale mě prostě zaujala a zabavila nebo naopak. Destiny mělo kolem sebe taky celkem dost negativní vlny ohledně toho, kolik toho nasliboval, jak velkou reklamu to měl a ve skutečnosti z toho dost lidí tak odvarenych nebylo ale ejhle, hra se pořád hraje a ti, co jí hejtovali ji hrají do teď... :)
        • flash789
          Tady clovek musi bud hodne opatrne nebo na hulvata na plno. Lidi jsou tu strasne ovlivneny internetem a vlastni nazor nemaji skoro zadny, jen co si prectou a pak to papouskuji porad dokola, plno lidi tady uz na tom je tak spatne ze se vyjadruji internetovymi obrazky a odkazy, chapes, pisou to na internetu tak to je pravda. jakmile mas svuj nazor, skoncila si, zametou te internetovym klise a jdou si pro vyhru do kancelare hlavniho interneta. Byt internetovy papousek neda zadnou praci, vlastne neni treba ani tu hru hrat, proste to nekde psali a je to tak..mas smulu. A nepomuze ani kdyz dotycneho usvedcis ze tu hru nehral, zacne plevelit forum odkazy, ze to pisou vsude, a ze neci nazor je bezceny. A kdyz zvladnes i tuhle fazi, prikvaci s cisly, prodeje, hodnoceni, odehrane hodiny atd. pak uz to nezvlada a zacne vytrhavat z kontextu co se mu hodi. nejhorsi je ze i kdyz je nad slunce jasne ze mele blbiny protoze mu akorat vadi ze jsi si udelala vlastni nazor, coz on nezvladnul, tak stejne se bude do konce veku tvarit ze ma pravdu, pac za nim stoji mocny a neomylny internet:)
          • Je hezké, že jste nam popsal, jak to sám děláte v praxi. My ostatní to máme ale úplně jinak.

            Nejspíš si pletete názory celé komunity s 4-5 největšími trolly tady na webu. V každé velké skupině lidí se najde pár exetů, ale kvůli tomu není potřeba odsuzovat hned všechny. Z vašeho rychlého názoru bych řekl, že sám patříte mezi ty "zametají ostatní" :-)
            • "taky by se dalo rict ze potrefena husa se vzdycky ozve :)
              vzhledem k tomu ze lide co prispeji vlastnim nazorem mnohdy nasbiraji 40 minusu si s vami dovolim nesouhlasit"

              To je nesmysl, protože tady úplně všichni (i novinář/recenzent) píšou svůj osobní názor. Kdyby to tak bylo jak tvrdíte, tak všichni mají "40 mínusu".

              Ve skutečnosti o "karmě" příspěvku rozhoduje fakt, o čem ten "osobní názor" je. Většina lidí si myslí, že jejich názor je velmi inteligentní, zábavný a koncentrovaná síla pravdy... ale bohužel tomu tak není.
              A pak tady ti chudáci pláčou, že "nefér" dostali hodně "mínusů", i když jejich komenty jsou přece tak super.
              nepoznávate se v tom? :)
            • flash789
              taky by se dalo rict ze potrefena husa se vzdycky ozve :)

              PS: a vzhledem k tomu ze lide co prispeji vlastnim nazorem mnohdy nasbiraji 40 minusu si s vami dovolim nesouhlasit:)
    • zkusenosti poslednich let ukazaly, ze je lepsi byt uz predem nas...ny nez podlehnout hype a prehnanemu ocekavani
      • Nasrana být nechci nebo spíš tahat negaci do universa, které mám ráda. Počítám s tím, že hra nenaplní mé ocekavani na 100% ale podle toho, co vše vidím a čtu jsem zatím pozitivní. Ovšem jak píšu, mám tam své ale a bojím se nějakého negativního překvapení.
        • minimalne to zkrati cekani na SQ42
          • Teď jste to určitě zakřikl, s takovou dokonce Mass Effect Andromeda 2 vyjde dřív než Squadron 42 *16*

            Úplně jsem ztatil důvěru v Robert's Space Industries po těch nekonečných průtazích.
        • No tohle ale nebude universum, které máš ráda......Jiní jedinci, jiná loď, jiná galaxie, jiný přístup k vyprávění děje, jiné všechno *5*
          • Patří to k Universu které mám ráda, zda mi přiroste k srdci i tahle část... To se teprve uvidí. Je to jako u SW, je tam toho taky mnoho ale jako celek ho mám ráda, ač mě některé díly baví méně, jiné více, stejně tak jako knihy. Má to ale pořád jeden a ten samý základ. "Jiné všechno" určitě nebude. ;)
    • Tak je to asi nejočekávanější hra roku 2017, takže přehnané závěry jsou běžné. Všichni u téhle hry i u dema očekávali epický zážitek, ale většina novinářů ten dojem neměla a tak se lidi začali bát.

      Teď je ještě potřeba počkat si na recenze a uvidíme...
      • Na recenze hráčů možná, těm tzv. profesionálním už posledních 5 let absoultně nevěřím...
      • Nejočekávanější určitě ne. Spíše jedna z nejočekávanějšich... :)
        • Já bych řekl, že ME Andromeda je rozhodně nejočekávanější hra celkově. Přece je to jenom zajetá série a tudíž jsou očekávání mnohem větší než u normálních her.

          Mezi "jedny z nejočekávanějších her" bych zařadil třeba: Horizon Zero Dawn, For Honor, Ghost Recon, Prey, atd...... ale žádná z nich nemá takové očekávání jako Mass Effect.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit