Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho
    na PC to beru, ale u DOF se da pracovat slusne s optimalizaci, coz je pro konzole zaklad. neprijde mi rozumne to u konzoli vypinat. tak si nepredstavuji, ze se snazi z konzoli dostat maximum, protoze kdyz to umozni vypnout, budou muset mit dost prostredku na to, aby to jelo i bez toho.
    ale tak pockam si na vysledek, beru PS4 verzi, tak klidne poreferuji.
  • Já bych řekl, že jim to v tom 4K a 60fps nepodařilo rozjet s rozumnými FPS, ale něco takového veřejně nemůžou přiznat a tak raději trvdí, že to netestovali...
  • Proč ne? 2 možnosti: zapnout DoF a nebo vypnout.
  • ^ Nejspíš mluvil o umělém DOF ve hrách.
    V reálu člověk zaostří na to, co u něj upoutalo pozornost.
    Umělé DOF ve hrách vás nutí ostřit na určitý objekt, který rozhodli vývojáři, i když by jste si raději prohlédl něco jiného... a to působí nepřirozeně.
  • ucho
    jestli je to FOV, tak ok. to beru.
    nastavitelne DOF mi nedava smysl.
  • 1.) Depth of Field je vskutku hloubka ostrosti. Ale autor taky mohl ještě myslet Field of View = Zorné pole a popletl to.

    Zorné pole snad ani nemusím vysvětlovat. Ručně nastavené větši zorné pole je fajn, protože více vidíte na monitoru... ale nemůsí to působit moc přirozeně a někomu se z toho dělá špatně.
    --------------------------------
    Hloubka ostrosti: Abych vysvětlil o co jde, tak nejdřív musím vysvětlit, jak hloubka ostrosti funguje v hrách narozdíl od fotoaparátů a kamer:
    - U foťáků/kamer si můžete nastavit určitou vzdálenou (ohnisková vzdálenos čočky) v které bude fotka/záběr nejostřejší a čím blíže k objektivu nebo dál k horizontu budou objekty postupně rozmazané. Je to dáno nedokonalostí technologie čoček. Filmy/fotky to provází dlouhou dobu, že jsme si na to zvykly a většinou to nevnímáme.
    - U her se k vykreslení scén nevyužívá žádná čočka a všechno vypočítává počítač. Takže pokud máte dostatek prostředků (RAM a výpočetní výkon), tak celá scéna může být (téměř) dokonale zaostřená a detailní.

    Nicméně někteří fajnšmejkři dostali nápad dodat hrám umělý filmový nádech. Ten nádech se vytváří (většinou) umělým rozmazáním. Takže to nastavení má jenom 2 možnosti: Zapnout/vypnout.
    Na mě osobně to UMĚLÉ rozmázaní působí rušivým dojmem a vždy to mám vyplé. Ale pokud se to někomu libí... *7*
  • DOF nemá s realitou nic společného? Ty zrakem zaostříš na blízký předmět tak nemáš pozadí rozmazané? xDDD
  • Třeba to vyvíjejí v 640x480 a 256 barvách...
  • DOF nekomu proste vadi a chce mit obraz ostry. Tento efekt je filmovy, nema s realitou moc spolecne, tedy pokud nejsi kratkozraky. Ja sam ho mam docela v oblibe protoze dokaze dodat scene hloubku. Ale musi byt nastaven rozumne, tj spise pro pocit nez pro wow efekt. Kdyz diky DOF nerozeznas postavu na sto metru, pak je to prehnany.
    Zkratka je v poradku jestli je DOF nastavitelny, stejne jako kdyz je nastavitelne FOV. *3*
  • V původním rozhovoru (odkaz v článku) se píše o FOV, volné přeloženo jako "hřiště pohledu" :D
  • ucho
    "doporučený PC hardware pro rozběhnutí hry ve 4K při 60 FPS, což prý tvůrci ještě netestovali"
    ??? jak muzou netestovat neco takoveho? i tohle nastaveni jim prozradi slaba mista optimalizace. hra preci vychazi uz za mesic.
  • ucho
    "půjde na konzolích nastavit hloubka pole (ano)"
    - zrejme depth of field, tedy hloubka ostrosti?
    - proc je potreba to na konzolich nastavovat? hra na konzoli ma bezet na urcitem fps a stabilne. konzole maji stejny hardware. nechapu smysl umoznovat toto hraci nastavovat. bud to nastavi dobre (hra pojede plynule), nebo spatne (hra plynule nepojede). dokaze to nekdo vysvetlit?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit