Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Draken69CZ
    Úžasná recenze na úžasnou hru *14*
  • Já jsem teda hodně prounijní a dotace umění mi vůbec nevadí, ale podobné věci do recenze nepatří a přijde mi dost neprofesionální je tam dávat.
    • Nevim jestli to je neprofesionalni ale tahle diskuze krasne podtrhuje to proc to v recenzi nemelo vubec byt.
      Pravdepodobne by si toho stejne nikdo z tech co kvuli tomu nejvic krici ani nevsiml.
    • Proč neprofesionální, vzniku hry se to týká a autor k tomu vyjádřil svůj názor, docela vtipně dokonce... Za mně v pořádku.
    • solomon.short
      i takovi exoti maji volebni pravo
      • To je demokracie.
        • solomon.short
          jj, presne tak je to mysleno
          • Podle mě má recenze zůstat politicky neutrální. To, že ji někdo zneužívá k propragaci vlastních politických názorů, je prostě špatně, bez ohledu na to, že zrovna v tomto případě s Lukášem Grygarem souhlasím na sto procent.
            • solomon.short
              no, ja to myslel dobre. nemusim s tebou souhlasit, ale pravo na nazor ti budu branit.

              rozcilim se jen u naprosto jasnych agitek...

              Lukas mi nevadi, jde poznat ze ma "v hlave". oproti tomu pan Vrobel je mi naprosto proti srsti. a to i herne. prsi se ze dohral dark souls a v receni na treti dil bezelstne prizna ze nepozna mimica od truhly - kuprikladu
            • Tohle dělal Grygar pořád i ve Fight clubu. Mimo téma jeho politické a další názory které obhajoval. Koukám, že to zase zavádí *15*
        • To je problém demokracie. Fixed.
          • solomon.short
            uprimne, radeji zmrsenou demokracii, nez jakoukoliv totalitu. ale uz jsme opravdu off-topic.

            musel jsem zeditovat, po update google keyboard se zapnuly automaticke opravy a vysledek se nedal cist. tak pardon.
          • Ne, to je základní vlastnost. Když to odstraníš, není to demokracie.
            • Mám dojem, že se to nevylučuje.
            • Sorry, ale jestli jsi to nepochopil doteďka, tak bych s tím asi strávil víc času, než jsem ochoten do diskuse s tebou investovat.
            • Přesto jsi mi ještě neodpověděl na otázku, jakým právem si dovoluješ mluvit o tom, co patří ba neoatří do recenzí na cizím webu, krom ega a vlastní namyšlenosti
            • Ne, ty jsi akorát měl potřebu zdůraznit, že jsem demokrat, a přesto si dovoluju (ó jaká smělost) kritizovat obsah recenze na videohru. A podsouváš mi, že chci o tom obsahu rozhodovat.
            • Já o volebním právu nic nepsal
            • Směšování kritiky obsahu recenze a upírání volebního práva je... roztomilé.
            • A kdo jsi ty, že si myslíš že máš právo rozhodovat, co patří do (video)recenzí, pane demokrat *1*
    • Prounijni dnes muze byt jenom ten, kdo sam zije z dotaci. Trefil jsem do cerneho?
      Je sice chvalihodne ze obcas ukapne peniz i pro takoveto projekty, bohuzel to nic nemeni na faktu ze dotace jako system jsou zlo. *5*
      • Nežiju z dotací, takže tvoje domněnka se zhroutila jako domek z karet. Od teďka už nemůžeš psát, že prounijní může být jenom ten, kdo sám žije z dotací, protože bys veřejně a explicitně lhal. Jaký je to pocit? *4*
        • Pokud ani neprimo nezijes z dotaci a presto jsi prounijni, pak si zralej pro Chocholouska. Ve sve domnence jsem s blazny nepocital. *1*
          • Nejsem ani blázen. Dneska nemáš svůj den. *4*
            • Všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo!
  • VaZqeZ_EU
    !! SPOILER ALERT !!
    Vysvětlení příběhu a analýza (ENG): https://www.youtube.com/watch?v=P2NXvDuz520
  • Paul_cz
    Za mě spíš zklamání. Má to působivou atmosféru a pěkný vizuální provedení..některé nápady jsou hezky creepy a ta závěrečná část stonožka byla poměrně supr, ale drtivou většinu hry se to odehrává v nudných nezajímavých šedých komplexech, komplet bez hudby, puzzly se opakují.. místy jsem u toho usínal. Pořád jsem tak doufal kdy se to tedy rozjede když to má tak vysoká hodnocení, a ono to najednou skončilo. Zaseknout se moc nedalo, ty puzzly bych ani nenazýval puzzly.
    Utracení 20 eur za tuhle tříhodinovku lituju, měl jsem počkat na humble bundle.
    Ale za zahrání to stojí, ne že ne.
    • Ja tu hru zase uplne miluju. Atmosferu to ma tak hutnou ze Limbo jenom smutne kouka do zeme a pofnukava.
      Puzzly nebyly slozity a byl jsem za to nakonec rad protoze to tak moc nerusilo pri vypraveni.
      Co ale proste musim vypichnout je perfektni grafika. Opravdu skvele udelany zvuky! A hlavne absolutne dokonaly animace coz krasne podtrhli na konci protoze rozhejbat tu vec tak aby to vypadalo jak to vypadalo chtelo asi poradnej kus prace.
      Za me to je asi jeden z nejdivnejsich a nejemotivnejsich hernich zazitku vubec.
      Nelituju jedinyho eura ktery jsem do toho vrazil.
      • Paul_cz
        Animace/grafika/atmosfera jsou dobrý, to nerozporuju. Jen to ve mně nějak nic nezanechalo. Skončilo to a já pokrčil rameny. Přijde mi to příběhově hrozně prázdný, jako bych tu samou věc už viděl mnohokrát.
        • Docela by me zajimalo jestli se ti libilo Limbo?
          • Paul_cz
            O trochu víc..na svojí dobu mi přišlo originálnější. Ale uznávám že taky pomáhá že jsem za něj dal čtvrtinu peněz co za Inside :) A přitom jsem Inside dohrál snad ještě rychleji.
  • Na Inside se neskutečně těším od chvíle, co jsem zahlédl první obrázky, které ve mě vzbudily první nepojmenované dojmy (protože nepojmenované jsou bohatší). Videorecenze dělá tak uměleckému dílu velkou čest. Obzvlášť konec se fakt povedl!
  • taky se vam v tom videu dela chvilema solidni artefaktovani obrazu?
    • janchor
      YouTube bohužel zprasilo i nekomprimovanej originál – barevný přechody v Inside jsou naneštěstí při automatický kompresi extrémně nevděčný (totožnejm artefaktům neunikl např. ani oficiální trailer od Playdead).
      • ja mel na mysli tady ten vas prehravac u clanku. celkem hruza... proc nedavate proste odkazy na youtube videa rovnou kdyz to tu stoji za "vsak vite".
      • Lukáši, doporučuju Encodovat video na H264 MOV před uploadem na YT. Bude pak zveřejněné 1:1. Tento formát tam mají moc rádi. Pokud encoding pustíš 2 průchody, bude velmi kvalitní.
        • janchor
          Díky za tip, 2-pass je samozřejmostí a zkoušel jsem i tebou zmíněnou variantu, ale bohužel to jedna ku jedný opravdu nebylo a děly se tam (po přechroupání YT enkodérem) ještě větší čuňárny. S přimhouřením oka snesitelnej výsledek přinesl právě až pokus s nekomprimovaným videem.
          • Pak mne ještě napadá, že klíčový snímek je v malé kadenci. U 25fps by měl být každých 12 frames. Pomáhalo mi i nastavení, že Key frame bude automaticky na uvážení encoderu.
            Je to občas boj s tím YT :(
            Nic to nemění na faktu, že recenze skvělá, teším se zase někdy na další.
    • Loneck
      Mrkni na to na youtube kanalu GamesczTV, tam je to ok. Mimochodem super hra.

      https://www.youtube.com/watch?v=DztgUbg51Z0
    • KamilZm
      Ano, rekomprese na Youtube je šílená *16*
    • Kvalita obrazu je bohuzel u recenze horsi. Hra je to ale porad po certech dobra!
    • Inquisitor
      jj
  • Inquisitor
    Limbo jsem musel hrát postupně po dvaceti minutách, na víc jsem neměl nervy :). Ale vypadá to nádherně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit