Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Luckiller
    Nevím, co řeší. Boje má stejně popsaný jak diablovku. Po bitevním poli se mu prohánějí nepřemožitelní šampióny bohů a hrdinové ověšení magickými cetkami a přitom porážejí několikanásobnou přesilu. No prostě diablovka. *6*
    • Magister_Peditum
      Nepřemožitelní jsou jen do okamžiku, než narazí na sapéra se svítivkou. *4*
      • Luckiller
        " sapéra se svítivkou" too OP, need NERF *14*
  • Neviem, ci by som vobec nejaku hru zo sveta MKP chcel. Ono to velmi nefunguje ani v knihe, ked clovek splachne vsetok ten grafomansky balast, zostane tam celkom fajn vykreslene lore, zopar ras, par zaujimavych postav. Lenze popri tom je tam omnoho viac nezaujimavych a zbytocnych postav, hrozne vela skratkovitych rieseni typu "deus ex machina"a absolutne otravnych neustalych ressurectov rozneho typu.
    • TheGGG
      zbytečné postavy? simtě... *7*
      • Tebe mozno tych 50 marinakov , jeden ako druhy , kazdy drsnucky ako smirgel , vyhovuju ale ja som sa nudil ako pes, pri tych desiatkach stran zbytocnych dialogov medzi nimi. Aj ked ma saga velky rozsah , tak pri tom obrovskom mnozstve postav , ktore tam narval su zakonite mnohe ploche ako doska.
        • TheGGG
          zrovna mariňáci jsou každý jiný a skvěle popsaní a vojácké řeči mě baví, to k armádě patří... za celou dobu tam bylo tak 5 postav, který mě nesedly, zbytek byl geniální. Že jsou vojáci drsní, to k tomu taky patří a nevím proč ti to vadí, snad nejsi nějaký kavárenský pacifista...
    • Ja skoro urcite nikoliv a to prave proto, ze mam tu knizni serii vcetne Esslemontovych tlustych "doplneni" moc rad. To by museli udelat jedine jako Ultimu 6/7 :)
  • MickeyMutant
    Jasně, že se mu nelíbí. Každý autor, který si ve své fantazii vytvořil nějaký fiktivní svět, je zklamán, když se setká se svou vizí realizovanou někým jiným. Často ji ani nepoznává, protože si ji v hlavě zkomponoval zcela unikátně a nepřevoditelně bez opravdu úzké spolupráce s oním realizátorem. Když to chceš mít podle svých představ, udělej si to sám a přenech jinému, když potřebuješ peníze. Což zřejmě autor tak úspěšné série nepotřebuje.
    • JamesFaith
      O bych zase netvrdil, existuje i spousta případů, kdy byl autor nadšen. Tohle je založeno čistě na schopnostech člověka, co to adaptuje, přístupu autora a stejně tak i na náhodě.
      • MickeyMutant
        Autor je nadšen v okamžiku, když je ruka v rukávě a projekt dostane zelenou. Třeba jako Valašská kniha zvadlých. Kdyby trval na tom, že ho interpreti virtuálně násilní, tak půjde proti svým zájmům. V první řadě by to celé neodsouhlasil.
  • tak, podla mna prisli k nim len s navrhmi na akcne rpg, tj rubacky
    • Určitě. Samozřejmě, že nějaký příběhový party RPG třeba na dnd systému bych bral hned, ale dneska ti v AAA světě nic jinýho, než primárně rubačku neudělaj. Akční RPG se líp prodávaj masám, Diablo bylo zásadním zlomem v tomhle směru.

      Jinak ve velikosti světa bych neviděl problém. Hry jako Planescape nebo Baldur's Gate to zvládly v pohodě, přitom ty světy jsou taky dost komplexní. Není třeba obsáhnout všechno.
      • zajímavé je, že Diablo má své kořeny snad v nejvíc hardcore herním žánru jaký existuje - v roguelike. Diablo vzniklo z roguelike, má roguelike kořeny.
        http://www.roguebasin.com/index.php?title=Diablo

        a když si zahraješ nějaké skutečné roguelike - NetHack, Angband, ADOM, Crawl - tak zjistíš že je to tak. Nejlepší roguelike je ale Tales of Maj'Eyal. Když do toho pronikneš, zjistíš že je to jako Diablo, jen promakanější.
        • Dík za tip na Tales of Maj'Eyal. Vypadá to zajímavě a na domovských stránkách https://te4.org/ to je ke stažení zdarma :-)
        • Což o to, kořeny tam má, ale je to trochu jinej špalek. Není tam perma smrt, obtížnost není taková jako v roguelike nebo arkádách, boj je jen o klikání a stat systém silně zredukovaný. Mluvím o prvním Diablu samozřejmě.
  • Chidlink
    MKP Je dle mého názoru vyhypovaná ptákovina. Četl jsem první dvě knihy a byla to děsná nuda, vůbec mě to nebavilo. Humor žádný, postavám nefandíte, jelikož je autor vůbec nepopisuje a tak vám nepřirostou k srdci. Příběh zmatený.
    • tak na prvé čítanie som sa dostal sotva do polovice prvej knihy a skončil som. tiež som v tom nenašiel "to svoje". ale po čase som sa vrátil, dal sérii druhú šancu a neľutujem. ak si nájdeš chvíľku, určite tomu daj druhú šancu, oplatí sa to. ak ťa to znovu nechytí, stratíš len nejaký čas, ale ak sa v sérii nájdeš, užiješ si ju ako máloktorú inú. a to ja nie som nejakým skalným zástancom, ako tu poniektorí s patentom na kvalitnú literatúru.
    • pred radou let jsem MKP rozecetl poprve a v pulce prvni knihy jsem to odlozil, nejak jsem se proste nemohl chytnout... asi rok na to jsem tomu dal druhou sanci a ted uz mam zasebou treti reread cele serie ;-) Tohle se musi cist jako celek a bohuzel (bohudik) i opakovane, protoze teprve pak zacnou nektere veci cloveku davat smysl a neustale objevuje dalsi a dalsi uzasne stripky z tohoto komplexniho sveta.
    • TheGGG
      prostě to na tebe bylo moc složitý... ono to není jak braky typu warcraft kde běhá hrdina v plastové zbroji a příběh je prostinký jak večerníček...
    • Už tu radši nic nepiš jen ze sebe děláš většího vola(i když kdo ví jestli to vůbec ještě jde)
    • Ano tady jde krasne poznat, ze chidlink je dmnt, ten pribech neni zmateny jen je slozity. Popravde nektere veci zacnes opravdu chapat az po druhem cteni.
    • Magister_Peditum
      O MKP lze říct leccos, ale že tam není humor, to fakt ne. Takový Stínupán, Iskaral Pust, Raest, Mistr Kápě nebo Tehol a Bugg by fakt nesouhlasili. Je pravda, že první díl je napoprvé opravdu trochu zmatený, protože autor toho moc nevysvětlí a hodí čtenáře rovnou do vody, a teprve za pochodu objasňuje zákonitosti toho světa. Holt někdo je línej a zvyklej, že mu kniha všechno naservíruje na stříbrném podnose.
      • Chidlink
        Neřekl bych že jsem líný, jak zde naznačuješ, přečetl jsem už docela pěknou řádku knih a můžu s klidem říct, že tohle bylo to nejhorší. *12* Autor neumí psát je to kostrbaté, jak záda stoleté babky. Charaktery v knihách nejsou.
        Mnohem lepší je např. svět Joe Abercrombieho, ten by si zasloužil hru nebo film.
        • Podle mě jsi přestal moc brzy. Ze zkušenosti vím, že hodně lidí první nebo i druhou knihu zahodí, ale pak je to chytne a nemůžou se odtrhnout. "Měsíční zahrady" jsou trochu mimo, Erikson tam ještě nebyl vypsaný a neměl ten svět tak ujasněný. Ale jak se rozjede Psí řetěz a ve trojce obléhání Capustanu, armáda kanibalů, "zombíci" T´lan Imassové... tak už nejde přestat. *1*
          • Chidlink
            Tak když už chci rozečíst knižní serii, měla by mě zaujmout už prvním dílem. Normálně bych už druhý díl nečetl, ale přeci jen recenze byli až podezřele kladné a tak jsem dal šanci i druhému dílu a opět jsem se spálil. Třetí díl už fakt číst nebudu. Jsem pracují člověk, nemám tolik času. Co jsem pak tak vyčetl hodně věcí se vyjasňuje až v dalších dílech, ale kašlu na to abych si pamatoval každou větu z prvního a druhého dílu a čekal, že se mě třeba v sedmém dílu nějaký odstavec vyjasní.
            A to není to jediný: Např. Coltain nebo jak se ten geniální vojevůdce jmenoval, obětuje koně aby ostatní koně mohli běžet rychleji do kopce. Opravdu geniální tah geniálního generála. Nebo jak se tam z ničeho nic objevila ta obchodnická karavana nebo co to bylo ke konci a pomohla mu. To už jsem se vážně musel smát. A takové nesmysli jsou v obou knihách od začátku do konce.
            Další věc, autor nepíše knihy pro čtenáře, ale pro sebe. Je mu jedno jak se čtenář u knihy bude bavit. No ale pár idiotů mu to sežralo a ostatní ovce se jen připojili do stáda a teďka se ve chlívku poplácávají po zádech. Můžete říkat že jste četli něco výjimečného, gratuluju. *7*
        • TheGGG
          Joe Abercrombie... aneb když máš rád braky *3*
        • By mě zajímalo co to bylo za knihy?? Pro mě jsi ... co nedal šanci jedné z nejlepších sérií s propracovaným světem s neobvyklým druhem magie a mohl bych pokračovat ještě hodně dlouho ale s tebou nemám důvod ztrácet čas Mr. Douchebag
          • přečetl první dvě knihy série, to podle tebe znamená, že jí nedal šanci?
            vážně bys tady neměl ztrácet čas sdílením svých myšlenek
        • MKP neni pro kazdeho, nic si z toho nedelej a bez si radsi pustit dalsi dil ordinace v ruzove ulici
        • 75% fantasy komunity celého světa, včetně mě, s tebou nesouhlasí..
          Ale samozřejmě máš pravdu. *3*
    • mně to začalo bavit až koncem druhé knihy, opravdu dobrá byla ale až třetí kniha. Zatím mám přečtených 5 knih a dal jsem si pauzu. Rozhodně to ale dočtu. Skutečný děj se začíná rozjíždět až někdy koncem druhé knihy (chromý bůh), první kniha je jen jakýsi prolog.
  • Magister_Peditum
    Některé knižní světy jsou do her prakticky nepřeveditelné, aniž by ztratily svoje původní kouzlo. Ale ruku na srdce, vážně by nešlo udělat nějaké MKP příběhové rpg ve stylu Tyranny? Ta se dle mého MKP podobala až nebezpečně moc.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit