Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdarec, mohu dotaz? Prosím, co mám udělat... Začnu kovat, dam vyrobit předmět a nejde mi to pak potvrdit, nemužu kliknout na ,,ano,, ani na ,,ne,,.. ani z toho celeho nemužu vyjet. Ani s pomouci myši, ani s pomoci klaves. To same se mi děje s aplikováním jedu na zbraně či alchymii atd. Musím vypnout celou hru přes spravce uloh. Neví někdo? Děkuji.
    • Odpověděl ti někdo? Nebo našel jsi odpověď? Jestli ano, mohl bys mi také poradit? Na email tomny1@seznam.cz. Předem díky
  • Cahir
    Kdo z vás má zkušenosti s češtinou ve hře? Jaká je? Mám si případně koupit českou verzi, nebo jít radši do anglické?
    • Myslim, ze se da i na ceske verzi zapnout anglictina.
    • Čeština je obstojná... sice semtam pár hrubek, pár slov, který jsou třeba dvakrát za sebou... ale není toho moc. S nějakou chybkou se setkáš tak jednou za hodinu, což je uplně v pohodě, když se člověk koukne kolik toho textu tam je. Docela hezky jsou přeložený i písně bardů.

      Taky bych byl raději, kdyby se názvy měst nepřekládaly, je to takový divný :D
    • Hairy_Ass
      Čeština je celkem kvalitní, sice si ty překlady místních jmen (hlavně měst) mohli odpustit, ale dá se to. *4*
      • Čeština je výborná a překlad místních názvů se povedl na jedničku. Jediné co to kazí je, že na cedulích jsou původní anglické názvy, což je škoda. Ale překreslit grafiku by asi trvalo moc dlouho, takže se to dá odpustit.
        • ve falloutu 3 byl jozin z bazin, ve skutecnosti se jmenoval jinak. treba u filmu ktery je prelozej do cestiny ma uplne jinej nazev nez je AJ v prekladu. to nastve. pokud si chci najit film tak musim si najit originalni nazev protoze kdyz si prelozim ten ceskej tak to nic nenajde
          • zkus csfd, najde ti ho během několika desítek setin :)
    • Překlad se mi zdá dosti kvalitní... Zatím jsem nějak nepřišel na žádný větší průšvih

      BTW První fight s drakem mám za sebou kdybych se bou neměl mini armádu vojáků tak nevím jak by to dopadlo :-D
      Vypadá to moc pěkně... Bojoval jsem proti němu 3x... Žádnej skript - drak se chová přirozeně. Sice nějaké trhané pohyby tam jsou ale s tím se musí počítat :-) Všechny animace nádherné a hlavně efektní...
      • Cahir
        A zkoušel jsi hrát z pohledu třetí osoby? Dá se to? V Oblivionu to moc nešlo.

        Hele a jak jsou řešeny např. dialogy? Zmizelo to trapné kolečko z Oblivionu, kdy si tě postavy oblíbily na základě vyprávění vtipů apod.?

        Amaroun + Hairy Ass: Díky. S angličtinou nemám problém, ale když je čeština dobrá, není co řešit.
        • Jo... Bethesda skeptici tvrdí že klouzavý pohyb s Gamebrya tam pořád je ale já ho tam tedy nevidím. Boje z třetí osoby jsou docela i koukatelný. A vlastně proti drakový jsem si to užil víc než z první osoby.
          Dialogy jsou nyní jako jeden skill přesvědčování a zvyšují se prakticky + můžeš si přidávat perky (pokud máš dostatečnou úroveň). Ale jak probíha praxe (aby se ti skill zlepšil) to nevím... Asi nejspíš někoho musíš zkoušet ukecat nebo při obchodech - fakt ještě nevím...
  • Je normální, že na gametrailers.com zmiňují ve video recenzi převážně chyby a bugy a nakonec udělí hře hodnocení 9.3?
    • Cahir
      Je to normální u TES.
  • První dojmy: GRAFIKA: Jednoznačně zastaralá. Detaily textur jsou ještě horší než u Oblivionu (hraju vše na MAX). Toto se fakt vůbec nepovedlo. Světla a stíny jsou udělány pěkně. Vdálený LOD vypadá lépe, než u Oblivionu, ale také to není žádný zázrak. Stromy v určité vzdálenosti jsou hranaté a opravdu velmi umělé. Voda je OK. MENU a OVLÁDÁNÍ: Menu je naprosto příšerné. Jasný konzolový port. Myš funguje v menu jen v určitých momentech - jinak jen klávesnice. Oblékání si věcí je uděláno extrémně nepřehledně a špatně. U ovládání jsem také našel řadu neduh - např. bindování "oblíbených" zbraní je uděláno pitomě. Herní mapa nevypadá dobře. Netuším, jak se otáčí předměty v náhladu. Myš u náhlaedu věcí nefunguje. Ovládání při soubojích není ideální - vytratil se blok mečem, pokud máte ve druhé ruce něco (cokoli, třeba jen kouzlo). Boj kouzlo a meč se teda moc nevyplácí. PŘÍRODA a NPC: Příroda vypadá celkem živě s docela dobrými detaily - ryby v řekách atd. NPC vypadají lépe jak v Oblivionu ale žádný zázrak to taky není. HUDBA: Nakonec určitě horší jak v Oblivionu či v Morrowindu. BUGY: Zatím jsem neměl to "štěstí" na něco výraznějšího narazit. Občas jen problémy v animaci postav a občas hra spadne. CELKOVÝ DOJEM: Čekal jsem daleko více. Po vyprchání náhlého nadšení 7/10. Kdybych nebyl tak přísný a zklamaný, dostal by skyrim více. 10/10 či 9/10 si ale skyrim v současné podobě nezaslouží ani omylem už kvůli velmi zastaralé grafice a mnoha nepovedeným věcem. Pro mě je to po BF3 další zklamání. Už tvůrcům her nevěřím.
    • Me teda grafika poradne zklamala, mam nastaveni ULTRA a ma to sice na 570GTX furt 60 fps, ale ty jehlicnaty stromy vypadaji opravdu priserne, rozliseni textur taky ubohy, je fakt, ze krajina v dalce vypada o neco lip nez v Oblivionu, ale celkove se mi Oblivion libil po graficke strance vic.
      Ten inventar se taky zrovna dvakrat nepoved, docela me mrzi, ze jsem jim za tohle zaplatil.
    • Hairy_Ass
      Doporučuju opatchovat hru, protože většina z těch tvých nedokonalostí tím rázem odpadne.

      GRAFIKA: Dívný, já taky hraju na max. ale rozhodně horší než v Oblivionu to není. MENU a OVLÁDÁNÍ: Na menu jsem si po cca hodině hraní zvyknul, bindování je v pohodě a oblékání taky, jen si musíš pomoct pohledem z třetí osoby, myš v náhledu věcí tedy rozhodně funguje. HUDBA: Řešit nebudu, každý má jiný vkus *3*. CELKOVÝ DOJEM: Nejprve zkus patch, protože jak jsem už napsal výše, spousta tvých problémů by rázem odpadla. *4*
      • patch samozřejmě mám
      • S tou Grafikou to je podle mně tak že chyba je jen u některych lidí. Z neznámého důvodu nevím jakto a co se děje.
        Prostě se mi zdá že když nastavím LOW a pak ULTRA tak opravdu ale opravdu nejni ani sebemenší rozdíl podle mně je to nastavení grafiky nějak buglé nebo co.Protože podle videí na youtube několika lidí co to maj na ULTRA to vypadá u nich uplně ale uplně jinak než u mně a tím myslím opravdu uplně jinak u mně je to prostě jak grafika z Dukema 3D a je jedno jestly to je na LOW či MEDIUM nebo ULTRA atd prostě to na všech těchto nastavení vypadá uplně stejně bez rozdílu.Proto si myslím že někde musí bejt nějaký bug nebo něco podobného.Ovladače mam aktuální tak i Directy atd.Mam Grafarnu:Asus EAH 5770 Cucore 1GB, Procesor:AMD Phenom II X4 945 Processor 3.00GHz, RAM: 4,00 GB
        Na tom v poho mam BF3 na Ultra
        • s tímhle býval problém i v Oblivionu, kdy se naukládalo nastavení grafiky ve hře... vše se tak muselo přepsat přímo v ini souboru. tady to ale nefunguje, tak nevím...
      • BoB.2
        Jde někde najit kde na mě pusobí jaký požehnaní,otrava a tak podobně jak to b_lo v Oblivionu?
        • Tak beru zpět, je to pod Magii - Stávající účinky.
        • Někde jsem to zahlédl... možná ve Statistikách pod ESC?
        • Hairy_Ass
          Zatím jsem to nezkoumal. *9*
    • BoB.2
      Bohužel musím ve všem souhlasit doufam že za tohle shoří konzole v pekle, ještě bych přidal nemožnost nastavit si určité tlačíka konkretně R a TAB ,taky bych měl dotaz je tu něco jako nastavení rychlých kláves nebo vždycky když chci změnit zbran nebo použít lektvar musím do inventáře? *16* Diky
      • Ty věci, co máš v tom rychlým menu jako oblíbené (klávesa Q), těm můžeš přiřadit normálně hotkey na číslech. Stačí zmáčknout číslo když jsi v tom menu oblíbených a máš to nabindovaný. Tlačítka jdou nastavit normálně všechna... alespoň u mě :D
      • Hairy_Ass
        Zbraně, lektvary etc si v inventáři dáš do oblíbených, a pak přes klávesu q je můžeš během hry rychle měnit. *3*
        • jj, tohle alespon castecne pomuze, ale proste hot keys na kouzla popripade prepinani setu zbrani by byly pouzitelnejsi... chjo, ja se od zacatku bal, ze to bude prekonzolovano... jinak se to hraje vcelku dobre, ale interface je mizerny...
          • dyt muzes kterekoliv polozce v oblibenych priradit cislo a pak prepinas primon zmacknutim prislusne klavesy
            • aha, tohle mi nejak uniklo - hned to jdu vyzkouset - dik ;-)
          • BoB.2
            Bohužel jsem musel přejít na Gamepad
  • Ringwraith
    Díka za info. Vypnutí mouse smoothingu pomohlo.

    Jo a první reakce na Skyrim - prostředí v dálce vypadá skvěle. V Oblivionu bylo hrozné... muselo se to řešit modifikacemi.
  • .
  • nevíte někdo, kdy tu bude recenze?
  • vyriesil niekto to padanie?? mne to padne stale po priblizne polhodinke hrania :/
    • me nepada ale co jsem koukal tak se to resi nastavenim zvukove kvality v systemu .. placni do googlu treba Skyrim tweak .. vetsinou je to u tech tweaku .. nebo primo Skyrim game crash ..
    • poziadavky splnam, skyrim si automaticky nastavil high az ultra nastavenia...graficku mam radeon 5770....win 7 64bit.....skusal som ten trik so zvukom (24 bitovy, 44100Hz), no nepomohol....hram to na xbox wireless gamepade....windows aj skyrim originalky :/ az na tuto chybu je to (aspon pre mna) dokonale
  • Už 2hod.hledám, jak se dostanudo Vyšného Hothgaru.. Plahočím se kolem úpatí hory ale nedaří se mi najít cestu. Poradí někdo??
    • Konecne jsem ji nasel, jdi k ivarovu dvoru (je u jezera s ostrovem) a za mlynem je kamenny most, prejdi ho a uz uvidis vstup :)
  • Já proti Skyrimu nic nemám a myslím že se povedl. A dejte už prosím pokoj se špatnou grafikou. Ode mě má Skyrim 95%. Dal bych 100 nebýt těch bugů, které časem snad zmizí, konzolových menu a slabé UI. Když navíc porovnám pokrok MW2--->MW3 a Oblivion--->Skyrim je to s smíchu. Povedená práce s povedeným světem, nádherně zpracovaným prostředím, haldou možností a užasné lokace (každá jeskyně je jiná a některé z nich jsou vzkutku působivé). Souboje z draky jsou další perla a myslím ze minimálně já jsem lepší RPG zatím snad nehrál a jak tenhle žánr nemusím, Skyrim sem si zamiloval. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit