Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No tak jsi se narodil s poňďourem, staň se kadeřníkem, nebo učitelem salsy a taky budeš u opačného pohlaví bodovat....
  • Jako pokud se Ti ty její články líbí, tak gratuluji, protože jsi tam našel něco, co já prostě nevidím. Četl jsem teda jen článek o Crysis v očekávání kvalitního článku, jako fakt nic moc a prostě se mi její styl psaní nelíbí.
    A to nemá nic společný ho s "mysoginstvim", me hodnoceni by bylo vzdy stejné.
  • To s herni zurnalistikou je pravda, bohuzel. Ackoliv sam si rikam, jestli toho casu uz taky nahodou nemela vic nez dost. Preci jen tech odvetvi zabavniho prumyslu, ktera media od nepameti pokryvaji, je nespocet – a videohry nejsou az tak zvlastni a originalni, ze by na ne nemelo jit ve vetsi mire aplikovat uz to, k cemu se doslo jinde. Mozna je to stale to hloupe stigma toho, ze hry jsou pro deti, ackoliv pruzkumy nam pry cim dal tim vic tvrdi opak.

    Jinak na pani se asi neshodneme, pro me je prave ten jeji styl proste "az moc". Viz ta feature z Londyna. Presne ve mne evokuje to, co jsem psal vys, o tom nevhodne zvolenem nastroji, co akorat to pusobi blogiskove. Bohuzel pak navic se sklouznutim ke mnou neoblibenemu feel good, "us geeks & gamers :-)" pristupu k bande s prominutim hipsteru, co fusuji do indie veci. Ja v tom proste vidim, ze se nesetkal vhodny zanr s vhodnym tematem, ackoliv samy o sobe mohou byt jindy bezproblemove.
  • To je možné. Jen říkám, že by si tohoto projektu všimlo mnohem méně lidí, kdyby za ním stál chlap :)
  • janchor
    Proč myslíš? Je to unikátní projekt s velkým potenciálem, kterej zaslouží pozornost zcela nezávisle na tom, jestli za ním stojí chlap nebo ženská.
  • janchor
    To bych ti podepsal, i když se to podle mě zrovna na Caru vůbec nevztahuje. Píše zcela profesionálně a forma u ní nikdy nezastiňuje obsah.

    Ale jinak to myslím souvisí s tím, co zmiňuju v novince - herní žurnalistika neměla zatím tolik času vyzrát.
  • Stojí to všechno za ho*no. Že, pane Palivec.
  • No co, já jí to přeju. Pročpak taky ne (jestli je dobrá). Jen je třeba mít na paměti, že kdyby šlo o novináře - muže, pravděpodobně by si ho nikdo nevšiml a nevznikla by ani tenhle článek. Že? :)
  • Kdepak. Je to klasika. Chlapů hráčů je plno, ale jakmile se někde ukáže nějáká alespoň trochu hezká holka, která hraje, můžou se z ní všichni po*rat. Ať už v tom pozitivním nebo negativním slova smyslu :)
  • Tilwaen
    Pěkná blbost.
  • Jo, ja tomu rozumim, s temi blogisky to samozrejme bylo trochu prehnane, ale ne zase tak moc a vyjadruje to muj postoj k tomu. Je to preci take o tom volit vhodne prostredky. A ackoliv reportaz muze takovy prostredek byt, pro me jim prestava byt respektive neni v okamziku, kdy jsou az prilis smazane hranice mezi ni a tim v uvodnim prispevku popsanem "pocitovani". Pro me k tomu dochazi prave v jejim pripade.

    A opet za to do jiste miry muze ten zakopany pes cele veci, kterym je uz take zminovana nedospelost herniho prumyslu. Ne nutne detinskost, ale absence nejakeho delsiho vyvoje s ustalenym koncem. Pral bych si v cele branzi vic... nechci to nazvat serioznosti, to neni uplne presne a zni to moc zaprdene. Ani profesionalita neni to slovo. Min detinskosti, min lacine hravosti? Neco v tom duchu.

    Nenapada me nejaky lepsi primer, ale vezmeme si treba sport - ktery je hram podobny v tom, ze ho sleduje take velke mnozstvi mladych lidi a ve svem jadru je to zabava, ackoliv take veliky byznys - ten timhle nesvarem tolik netrpi. Ne snad proto, ze by podobne "psani" o sportu neexistovalo, ale protoze je okolo sportu pro me daleko prirozenejsi prostredi s mnohem sirsim zaberem, kteremu vevodi ten pristup, o ktere jsem psal v minulem odstavci.
  • janchor
    Pochopitelně. Hunter S. Thompson taky nebaví každýho. Ale Cara je v herní branži, podobně jako on v tý klasický novinářský, uznávaná "obecně" - nejenom v kruhu lidí, se kterýma chodím na pivo.
  • Je třeba si taky uvědomit, že to co pro někoho znamená poutavě, pro někoho jiného může znamenat nudně, nezajímavě. Proto je lepší se zdržet jakýchkoli glorifikací a zařazování do zlatých fondů, nebo alespoň uvést, že se jedná o zlatý fond můj a mých spřízněných lidí.
  • janchor
    Myslím, že zaměňuješ blogísky a někoho, kdo umí poutavě opsat realitu. Reportážní novinařina má celou řadu forem a zrovna tahle "pocitová", kterou razili leckteří velikáni, už svý místo na publicistickým slunci našla přece dávno.
  • Ja jsem ji nikdy neprisel na chut. Svoje ctenare to zjevne ma, ale mam obavu, ze tu dochazi k zameneni zurnalistiky za plozeni tuny blogiskovych pocitovych textiku. Rad bych si myslel, ze z neceho takoveho herni prumysl uz davno vyrostl. Na druhou stranu stejne podobnym kultem plozeni pocitu trpi i jina media. Jen u nich je ten pomer profesionalni tvorby asi lepsi.
  • no aspoň ze ste si nesmazali jak si mu to tady nandal. to je dost k tematu
  • Á lukáš robí osvětu:). Koneckonců proč ne, pokud nebudou hned muset bejt rytířky v Deliverance..
  • smejki
    Cara je boží, od málokoho jsem četl lepší články. A misogyni, vy se třeba poserte.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit