Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • měla by přijít nějaká konkurence, alespoň pořádná alternativa pro herní kanály. youtube dělá spoustu věcí špatně, nejen tímto, ale podoba profilu, subscription výpadky a hoci cosi. furt čtu, že si na yt někdo stěžuje. ale otázka je, jestli by tu značku šlo probořit. ale třeba takový twitch teď nabírá velkou popularitu a nějakou platformu pro lets playery a podobně by vytvořit mohl...
    • Od prodeje youtube a nálednou změnou vlastníka Google jde na youtube všechno špatně :D
    • Fallon
      To sa ľahko povie ale ťažko spraví. Hlavným dôvodom prečo je na YT taký pretlak hráčov je najmä v tom ,že ako jediná stránka má niečo ako "rozumné obmedzenie." Na začiatku môžeš mať videá len do 15min. a 2GB velkosť. Mať teda dlhšie HD videá(lets play alebo recenziu) nie je problém a aj ,to po 15 videách odpadá.

      Na napr. Vimeo máš limit 500mb na video a na daily motion len 150mb. Začať tam teda niečo ako herný kanál je minimálne "problematické." Nehovoriac o monetizácií cez reklamy ,ktoré má skutočne zmáknuté len YT.
      • ale když zůstanu třeba u twitch, tak tam jsou kolikrát dostupná videa ve fullhd kvalitě a mají i 3+ hodin. ale já v tom jsem laik, takže možná nad tím přemýšlím blbě. každopádně s tou reklamou máš pravdu. celkově pochybuju, že by jim jen tak jiný nebo nový server nabídl takový stabilní přísun peněz.
  • pernicek
    Nejde jen o hudbu, ale i o trailery a cutsceny, jakmile se objeví víc jak 10 sekund závadného materiálu, tak Yroboti udělají vašemu videu pápá. Takže takoví LP, kteří na tom chtějí vydělávat mají celkem velkej problém (za předpokladu, že nejde o chybu, ale o změnu přístupu). Velký hudební společnosti sou sv*ně to už se ví a sem zvědav, kam až zajdou než si uvědomí, že by si měly přizpůsobit.
  • Ta potíž tkví už v samotném základu takovéhoto nárokování chráněného obsahu, kdy je na uživateli aby prokázal že 3. strana na to nemá nárok, a z jakého důvodu si práva nárokuje, což je prostě blbost (viz TB a zablokování kriticky pojatého videa).
    To se pak setkáváme s cenzurou (o5 viz případ TB a jiných, kteří měli kritické recenze), hej tenhle hází špínu na náš produkt tak to zablokujem, hej máme málo peněz tak to zablokujem, i když na to vůbec nemáme nárok (ony totiž videa neporušují copyright pokud se jedná o recenzi ;)
  • seprah
    youtube jde pomalu, ale jistě do kopru už delší dobu a blokování videí není zdaleka jediná věc, kterou mě s**e. U "powered by Google" služby mě to mrzí o to víc, ale naštěstí je spoustu jiných služeb, které více či méně YTB dokážou nahradit...
  • skurvete hudobne spolocnosti si nedaju pokoj..uz od dôb napsteru
    • fizola
      Napster by som tu neťahal, tam je jasne preukazatelne že sa predaval obsah bez povolenia. Vlastne vdaka tomu sa rozširili obchody ako iTunes, dovtedy si spoločnosti nevedeli predstaviť že MP3 maju predajny potencial.
      Ale uryvky do 15 sekund nie su ani chranene autorskymi pravami (to využivaju reklamy často) takže ide jasne o chybu automatu čo to kontroluje
  • Black_Hand
    alesi prosim, jak to neni vina youtube? kdo myslis, ze ty algoritmy navrhnul, implementoval a testoval pred spustenim? sice to v druhe vete tim smerem smerujes, ale s tou vinou to nespojujes. ano novy algoritmus atd., ale je to porad youtube potazmo google.
    • Domnívat se, že je to chyba špatného návrhu/implementace alogirmů je samozřejmě naivní omyl. Ten algoritmus dělá to co dělat měl. Takováhle chyba by se projevila už v prvních pěti minutách offline testu toho algoritmu.
      • Ale no tak, vidíme to dnes a denně u různých offline ale i online herních titulů, kdy probíhají alfa testy, beta testy (closed/open), ale při vydání se stejně člověk ve hře setká s chybami, na které bylo již během prvních testů poukazováno, ale výrobce/vydavatel se ani neobtěžoval cokoli opravovat.
      • Black_Hand
        to se mnou souhlasis :)? z tonu prispevku to nejde poznat. je to to co jsem rikal.
  • Fallon
    Hlavným problémom nie je ani tak fakt ,že tu má YT prísny systém ale ,že ten systém skrátka nefunguje ako má!! Už v minulosti bolo viac než jasné ,že ten ich systém nefunguje a toto iba klasický dôsledok rozšírenia možností už ,tak vadného softwaru.

    Záznam hry obsahuje tony obrazového a zvukového materiálu. Mať teda niečo ako prehľad o tom načo má kto "práva" je prakticky nemožné ale aj keby náhodou ste v to mali aj prehľad ,tak dostať od týchto annonymných skupín ,ktorým často-krát patrí ani nie 1 zvukový efekt z celej hry je už skutočne nadľudský výkon.
    Mne samému raz YT bloklo video pretože tam bolo asi 20-30 sekúnd zvonu v pozadí na ,ktorý údajne mala práva akási skupina(neskôr sa ukázalo ,že išlo o podvod). Ale niektoré epizódy Dark Souls lets play(ju) sú schválené hneď na prvý šup ale iné sú bez nejakej zjavnej príčiny zamietnuté a takýchto nezmyslov by sa dalo nájsť ešte veľa.

    Najhoršie však je ,že človek sa nemá ako brániť. Ak doslova nemáte prístup k databáze všetkých vlastníckych práv nemáte ako poriadne dokázať ,že ide o nezmysel alebo ,že nič neporušujete a v tom je skutočná zákernosť celej veci. Že neviete ,čo,prečo ani ako a aj keď už viete nemáte sa ako brániť.
    • Problem je predevsim v tom, ze nekdo dostane moznost si privlastnit cokoli a ty s tim nic nemuzes udelat. Ostatne podivej se na web googlu, kde sou pozadavky na blokovani cizich webu ... (=nevratit ti je vyhledavac). I podle hodne optimistickych predpokladu je 50% requestu neopravnena. Nemluve o tom, ze kdyz nekde neco na netu je, tak to proste vyheldavac ma najit. Proto ostatne google vraci cim dal vetsi sra…cky a vyheldavani stoji cim dal vic za howno.
    • Fallon
      Ozaj tu je to video o ktorom som hovoril:
      http://youtu.be/kPnuRksrRug?t=5m20s
  • No nevím jak u vás ale u mě všechny ty třetí strany co si nárokují práva na videa co jsem nahrál na youtube jsou v Německu (že by Hitlerův odkaz a pokus na obnovení třetí říše? ).
    • U mě je to např. IODA (San Francisco, CA, United States) a Base79 (UK).
  • nechutne *12*
  • Kdysi jsem si sám pro sebe nahrál na YT záznam z F1 2011 a objevilo se mi tam, že obsahuje hudbu na níž má práva třetí strana, ale blokovat mi to nebudou (jen takové upozornění). To je asi běžné, ovšem někdo z upozornění nyní udělal rovnou zákaz, za což ale nemůže automat, nýbrž člověk, který změnil onen parametr.
    • MrSanta
      On to není zákaz. Videa to jenom blokne, nesmaže. Je na člověkovi, který video nahrál, jak s tím naloží. Když prokáže, že ty autorský práva 3. strany jsou krawina, tak video odblokujou. Ale je s tím prplačka, takže to hodně lidí rovnou smázne.
      Monetarizace videa na tyhle copyright claim má taky nějaký vliv, ale detaily neznám.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit