Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kde jsou ty doby, kdy po Colin McRae Rally 2 vyšla trojka a čtyřka. To byly herní i grafické skoky! Si pamatuju ještě ty efekty šplíchanců při projetí kaluží a rozžhavené brzdy do červena při velmi intenzivním brždění do vracečky. *1* *14*
    • Zkus popremyslet cim to bylo. Tehda se proste limity borily, protoze s kazdou generaci grafickych karet byly vykonostni skoky a nove technologie opravdu obrovske, navic zanr zavodnich her jeste nebyl uplne vysaty .

      Ostatne vsechno bylo kdysi zelenejsi :))) Ja mel 20 let , zadnou odpovednost, manzelku nebo deti tak jsem se hodil 14 dnu marod a paril CM 2.
      Vcera jsem prisel po 12ce (tedy ne u lopaty pracuju jako IT) z prace , nainstalil grid 2 a po pul hodine hrani jsem padnul do postele :)
    • Tak nevim. Dle mne CMR prave trojkou a dalsimi cisly pripadne prejmenovanim na Dirt u opravdovych rally fandu naprosto skoncil. Pravdepodobne nehrajes s volantem. :-)
      CMR2 nebyl zadny simulator na svoji dobu ale celkem slusny jizdni model kde fungovala vaha i odstrediva sila zatacky slo projizdet dverma napred a volantem na druhou stranu. Fungovali tam pekne tahle rizene smyky. Sice absence role brzdy pri prenaseni vahy na predni napravu ale jizda prinasela vyzvu i poteseni. S nastupem CMR3 a dalsich prisel nejenze uplne nesimulacni ale naprosto nezabavny jizdni model. Nejdriv naky vytuhly vznasedlo ktere se u Dirtu promenilo na kacera tazeneho na provazku. *11*
      • dvojka me opravdu hodne bavila a to hlavne diky velice zabavnemu multiplayeru. Ten paradni adrenalin a nervy, kdy jsme v 8 lidech jeli cely sampionat a udelovali za jednotlive zavody body a nezridka se vyhravalo rozdilem mensim, nez 1 sekunda, to byly opravdu jedny z nejvetsich zazitku ktere jsem pri hrani zazil. CMR2 vsechna cest.
        Trojka a to vznasedlo, to byla opravdu tragedie, ale u ctyrky jsem se vyborne bavil v singlu. S volantem hral z kokpitu a mel jsem pocit, ze v tom aute opravdu sedim. Vim ze jizdni model nebyl buhvi co, ale v tom kokpitu to kompenzovaly zvuky. Vsechno to vrzani haraseni apod. neuveritelne umocnovaly dojem z jizdy. Skoda, ze takove veci se uz dneska nedelaji. Extremne me irituji hry, kde pri prvnim spusteni clovek musi pul hodiny koukat na nejaky stupidni video uvod a pak ho bez moznosti nastaveni volantu, grafiky a vseho posadi rovnou do auta a musi odjet nejake to uvodni intro apod. Jestli tohle mladi, pro ktere je to primarne delane tohle preferuji tak potes koste. Dneska kdyz si clovek pusti zavodni hru tak musi klikat 5 minut nez usedne za volant. Kdyz clovek pusti CMR2 tak do 30 sekund odpocitavam semeafor na startu a jedu. *7*
    • Ale pokud se nepletu, tak hratelnostně byla nejlepší dvojka.
      • To už je otázka osobní preference. Ale co je důležité a dnes už nezvyklé: jízda v CMR nakonec vypadala, jako jízda v rallyovém autě. A to je to jediné, co od arkády chci. Je totálně nepochopitelné, že to vývojáři nejsou schopní splnit.
  • je to horsie alebo porovnatelne s GRID 1?
    • Prečítaj si recenziu.
      • ..vsak som ju cital, ale nie som si isty teda, inak polozim otazku, keby, ze si mas v tejto dobe vybrat daku polo arkadovku/simulaciu pre PC, co zvolis(te)?
        • urcite ne toto!
  • luke.skywalker
    Glorifikace prvního dílu Gridu očividně nezná mezí. Já jen dodám, že i původní díl této série měl fyziku na pomezí arkádovitosti, kdy při neopatrném přidání plynu auto končilo v nekontrolovaném smyku. Druhý díl jsem samozřejmě ještě nehrál, ale i tak jsem zvědav kam se tato nečitelnost dá dotáhnout..
    PS: V recenzi zmíněná nečitelnost ovládání posledního dílu NFS (MW) naopak měla kořeny v Burnout Paradise či Hot Pursuit, tudíž kdo hrál díly předchozí, rychle si na přísnější "pravidla" zvyknul. Rozhodně nic nepřekonatelného. *7*
  • Mart9
    "U fanoušků jedničky, obalených sladkou nostalgií, to bude mít tahle hra hodně těžké."
    Díky za tento verdikt. Něco takového jsem od toho podle informací a videí očekával, tudíž to ode mě nedostane ani šanci a radši si opět zahraju tu jedničku.
    • No a já se zase můžu vrátit k Toca Race Driver. *4*
  • Je tam split screen? Beztal ne co
  • Toz dobre to je . Na odreagovani parada , hral sem par prvnich zavodu a kdyz clovek prijde po pivu s kamosama tak idealni.
    Jaka muze byt hra jina nez arkada kdyz tam neni ani pohled z kokpitu ze.
    Na simulaci s dobrou grafikou budu hrat radsi F1 nebo lfs.
  • Tilwaen
    Pěkně napsaná recenze, stylisticky i obsahově *4*
  • nevim ale ten uvodní odstavec mi prijde jakoby omluva že z toho udelali arkádu, proč to omluvat a ne rovnou skritizovat? vždyt jmse na nezavislem hernim webu
    • :D
      sport.tiscali.cz
      zeny.tiscali.cz
      cestovani.tiscali.cz
      zpravy.tiscali.cz
      ifaster.tiscali.cz
      games.tiscali.cz
      • missing point
        • možno to je frk, ktorý nevieš postihnúť, ľudia sú rozdielny, možno ti len do teraz niekto klamal, dúfam, že vieš postihnúť aspoň rozdiel medzi mužom a ženou, ak nie, tak študuješ na nejakej gender škole? *7*
          • p.s.
            jeste bych dodal ze si nejsem jist jestli muzes spojit v souveti oznamovaci a dotazovaci vetu, kazdopadne to vypada dementne *1*
            vrat se na zakladku
            • Mama ma to síce učí, že ak je sám tak musí byť silný /Y/ a ak ich je viac tak môžu byť aj slabší, ale vždy na to zabudenem. *1*
            • ja som na základke, predsa ... *4*
          • nemusíš se hned uražet, jen jsem se zeptal jak si to myslel (anglicky).
            ale jinak slovo "postihnut" se pouziva v jinem kontextu, rozdieln-i (ma byt mekke i) a doteraz se píš spolu
  • Tak Gird 2 mám na PC a grafika hodná PS 5 tak fakt nevím čím chtějí nové generace konzolí porazit PC hry *1* *1*

    Kdo to zkoušel na PC ve full tak musí závidět kdo to zkoušel na PS 3 nebo na X-boxu 360 tak musí grcat , at žijí konzole a chamtivý microsoft ze svojí generací x box one *1*
    • Tot je presne co by napisdalo 12 rocne decko ! Wow to vyzera nadherne.
      Pritom je to cele na grcanie. Grafika mozno tak okolia sa podarila . Auta su dost mizerne spravene , tak 3 roky dozadu minimalne. Po cars toto nema sancu po grafickej stranke !
    • Mám nastavené všetko na max, 4x AA, 1080p, ale že by to vyzeralo nejako výnimočne by som nepovedal... autá sa mi zdajú dosť slabé
  • Nejsem zrovna fanda závodních her, ale GRID mám v PC už nějaký ten rok, dva a nemůžu uvěřit, že mě stále baví. Příjemně hravý jízdní model, ale i určitá výzva při vypnutí podpory dovršená pohledem z kabiny, co víc si prát. Ano, druhý díl... ale plnohodnotný, ne tohle.
    Už při oznámení absence pohledu z kabiny můj zájem klesl na bod mrazu a už mi zbývá jen nevěřícně kroutit hlavou nad výsledkem.
    • mně pohled z kabiny přijde dost kontroverzní. Kdo trochu jezdí tak ví, že jezdec vždy sleduje zatáčku, zatímco v hrách sleduje hráč vždy přímo osu vozidla
      • Což ultimátně řeší multiscreen 3 monitorů, ale i na jednom je to vcelku hratelné i když ona kamera spjatá s osou auta boří perspektivu.
      • JohnyTheZik
        O tohle se pokouseli v SHIFT 2 (realnejsi pocity jezdce vcetne tebou zmineneho sledovani zatacky) a vysledek byl, alespon pro me, dost prapodivnej. Ackoliv tam byl dobrej zamer, tak se mi to nakonec ovladalo dost spatne a clovek uplne netusil, jak moc uz je v ty zatacce a jestli uz zataci nebo ne.
        Na gamepadu jsem si tenhle vylepsovak musel vypnout, s volantem to bylo o neco lepsi, ale porad to na me pusobilo dost divnym dojmem.
        Mozna to byl jen muj pocit, ale ja jsem s tim hrat nemohl a ve hrach mi teda prijde o dost lepsi klasickej pohled z kabiny, kde proste ridic kouka jen dopredu :).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit