Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • rodneymckay
    Věřím, že autor článku to nepsal proto, aby rozpoutal další flame PC vs konzole.
  • Těším se na dobu kdy bude grafika tak dokonalá, že se na forech nebude řešit, ale bude se řešit obsahová stránka hry o kterou v téhle hře jde především. Nevím jak vás ale mě bavily i hry před 10-20 lety i když jejich grafika nedosahovala ani kvality dnešnich her na mobilech. O grafice to fakt neni, tak se nehadejte PC vs xbox vs PS3, proberte se a běžte si radsi něco peknyho zahrát!
    • Mechwarrior_bw
      - o dôvod viacej aby grafika napredovala čo najrýchlejšie
      - hry pred 10-15 rokmi dosahovali maximum čo daná doba dovolovala a hráčom na nej sakra záležalo... povedal by som, že ešte viac ako je to dnes, keďže prakticky každá nová hra posunula latku znovu o niečo vyššie ... ale to si zrejme mladá generácia ktorá nezažila nástup 3D grafiky a prvých akcelerátorov nevie predstaviť čo sa vtedy vtejto oblasti dialo.
      - o grafike to JE rovnako ako o ďaľších parametroch hry.
    • No ale vsimni si, ze taky hovoris o grafice a o obsahu hry vlastne nic ;)
  • Ringwraith
    Ohohoho, článek vyloženě na téma PC vs. konzole?

    No, jdu si pro popcorn.

    Kecám, jdu to radši hrát, ne sledovat hádky.
  • no mal som si moznost tento "skovst" zahrat a poviem vam, ak by som za to dal co i len 5 eur bol by som nasrany lutoval by som kazdy jeden cent. preco?

    optimalizacia.
    takto priserny port som este nevidel. na compe zo zvlada bf3 na full toto prosim pekne seka. ci dam detaily na low alebo high nehra rolu, seka to stale.

    ovladanie.
    prsierene, nepresne. cele zle.

    pribeh.
    tak to uvedenie hraca do deju je absolutna katastrofa. a ked uz na mna hovorilo z vrchu svetlo ktore mi poslalo dole baterku a pistol musel som to vypnut. KATASTROFA.
    • Asi mas zly crack. Zkus si to prvni koupit a pak pis!! *12*
      • http://www.pcgameshardware.de/aid,867466/Alan-Wake-PC-14-AMD-und-Nvidia-Grafikkarten-im-Benchmark-Test-Test-des-Tages/Action-Spiel/Test/

        aj oni mali zly crack?
        a len tupec by si kupil takyto polotovar.
        • Vzdyt ty naroky naprosto odpovidaji pouzitemu nastaveni a tomu jak hra vypada. Ze ty mas srot PC za to nikdo nemoze.
          • Kockopes: Kua ty by sas uplne hodil do pozice politika! Jeden zm*d vedle druheho.
            • podle me kdyz neco stahuju tak to kopiruju a ne kradu
            • Nejsi nahodou jeden z tech co tvrdi ze kdo si crackne originalku tak ju ukradl? *15*
          • Tanbou: Trosku mimo ne?? pletes sem neco co neni nezakone s tim co je nezakone.
            • Hovadina je stahnout = ukrast mily pane. Kdyz neco stahnu tak nikomu nic nevemu. Tim debata konci.
            • Kockopes: Promin, ale uz to nehul!! Precetl sis vubec cos vyplodil za hovadinu? *1*
            • To ze si nekdo stahne hru tak krade? Takze kdyz si vyfotim tvoje auto tak jsem ho ukradl?
            • Tanbou- Spoustu her si může hráč vyzkoušet na Onlive jako plnou (leč časově omezenou) hru takže to rozhodně není omluva když někdo krade a pak se vymlouvá na absenci dema.
            • Nepletu nic. Ano, stavím proti sobě nezákonný čin a zákonný čin. Skutková podstata je stejná - vyzkoušet.

              Warez nepodporuji, když narazím na linky, tak je reportuji. Sám při chvíli programuji, vím co je to za dřinu.
              ALE
              Pokud chci prodat, měl bych nabídnout možnost ozkoušet, je-li to možné. Pokud nenabídnu tak mi právně nehrozí nic (je to moje věc), nicméně riskuji, že si potenciální zákazníci produkt ozkouší "pod rukou".
          • akoto ze moj srot rozbeha metro2033 bf3 crysis atd?
            pozri sa na ten graf a ako je na tom 460GTX. to je katastrofa.

            a ked ta hra bezi absolutne s totoznym frameratom na low a hgh je jasny dokaz ze probelm je niekde inde.

            ty lama.
            • Adam - taky se stěhuješ do bytu jen podle vzletných řečí realitního makléře, tedy aniž bys byt napřed osobně navštívil a prošel si jej?
            • a alan wake je narocnejsia hra ako battlefield 3? ma lepsiu grafiku ako battlefield 3?

              skratka a jedoducho je to odflaknuty absolutne neoptimalizovany port.
              to je fakt na ktorom nezmenis vobec nic.

              GTA IV bol doteraz najhorsi port no updaty to napravili. no ale ani v den vydania to nebola taka prisernost ako toto.
            • Ja ti klidne odpovim i5 2500K,8GB ram a GTX560ti. Jinak dobra vymluva-neni demo tak to ukradu.
            • tomu hovorim argument.
              a preco by som si to kupoval? ja si chcem produkt najprv vyskusat nez si ho kupim. vyslo snad nejake demo na alan wake pre pc? nevyslo? a ako mam potom vedet ci neni hra odflaknuty port z konzole? aha takto sa to da zistit.

              aky mas ty HW ak sa smiem spytat. a vlatne sa pytat ani nemusim. ak mas nieco slabsie ako 460gtx tak aj tak nepovies pravdu.
            • Portovany hry z konzoli na PC jsou vzdycky pomalejsi, protoze jsou optimalizovane na specialni hardware a s PC jeho mnohocetnosti ruzneho hardware se nepocitalo. Proto pak se do hry pridava dalsi a dalsi optimalizace aby to chodilo na vsech mozny PC a tim se stava hra vlastne pomalejsi, nez kdyby byla primo vyvijena na PC. Tak to proste je.
            • Uz sem ti to rikal!!! Kup si hru a pak pis. Takove lidi mam nejradsi, neco ukradnou a pak si jeste stezujou. *11* *11* *11*
  • Detailnejsi grafika lepsi zazitek neprinese, neni-li vyznamna po herni strance - coz u tohoto remaje neni. Takove rozdily v dateilu jsou u vsech her na pc a na konzole. Presto osobne davam zpravidla prednost konzolovym verzim her, mam-li na vyber.

    Pri porovnavani obrazku mejte na pameti, ze ty xboxove jsou designovane pro televizni obrazovku a prime srovnani na monitoru je zavadejici. Pokud to zvladnete, zkuste si ty obrazky porovnat na televizi z bezne pozorovaci vzdalenosti.

    Zajimalo by me ale, proc je takovy rozdil v palete barev a proc ta xboxova vypada tak vyblite. Neni ti poprve, co jsem si toho vsimnul. Ze by televizory meli jinou barevnou charakteristiku nez monitory?
    • Já tedy upřednostňuji PC verze, pokud mám na výběr. Rád totiž platím méně, za zpravidla vyšší kvalitu. Nemluvě o tom, že když má hra PC verzi, tak "žije věčně", na konzolovku už po dvou letech každý prdí, pokud to není nějaký extra hit. Multiplayer má u většiny konzolovek her životnost 3 měsíce, než se na to hoši vykašlou a emigrují dál. Dlouhý seznam povedených konzolových her, které byly zazděny jen tím, že vývojáři jaksi zapomněli vydat PC verzi je opravdu dlouhé a smutné čtení. Nikdo je nezná, nikdo je nehraje, být na PC měli by komunity dodnes.

      A s kvalitou portu Alan Wake jsem navýsost spokojený, mnohem lepší než xboxová verze.
      • Ja si rad priplatim za to, co me vic bavi a to je proste hrani na konzoli. Mam ji ani ne dva roky, pred tim jsem hral na pc (uz od casu 286), ale fakt me to chytlo a bavi vic. A lituji, ze jsem se o konzole nezajimal driv a nechal si utect zlate casy s ps2.
        • Pokud máš cash, můžeš si dopřát zlaté časy PS2 kdykoliv, na PS2 kupuju zatavené originálky, ale hraju je s myší a klávesnicí na PC, neb je to pohodlnější a přesnější, s víc fps a občas jde vytáhnout i rozlišení. Viva-la PCSX2!!! *15*

          A Bios mám samozřejmě ze své konzole.
        • Jestli mas ps3, tak ted zacinaji vychazet na PSN PS2 hry za 130Kc, nebo tak nak. To ja bych zase radsi, abych nektery hry z PS2 vubec nehral a ted si je zahral poprvy, protoze na poprvy je to vzdycky nejlepsi :))
          • Říkám když se nejdená o naprosté pecky... Uncharted bude jistě převedený na PS4 i PS5... Myslel jsem právě tu hromadu skvělých PS2, Xbox, Gamecube titulů. Nabídka na PSN je ubohá, pro každýho komu nestačí ICO a God of War 2.
      • Ciste konzolovky, co nikdo nezna a nikdo nehraje, to myslis takovy jako Uncharted, Gran Turismo, Forza, Gears of War atd? :)
        • Čti než mi odepíšeš, to co jsi vyjmenoval jsou pecky, které nebudou zapomenuty a dostanou se i na konzole dalších generací. To je ale 0.01 promile z toho co stojí za to!
          • To teda urcite ne, zbytecne prehanis. Jasne, ne tolik vyrazny hry, tam multak treba za rok i za pul nema vyznam, ale neni to takovy pomer jak pises.
    • Mechwarrior_bw
      typický jejdasek :) ... inu vývojari zlatí kašlite na detaily, stačia 4 steny, prdnite na ne textúry a ľudia ako jejdasek budú spokojní :) ... a vzhľadom na ukážky z novej mapy do MW3 tuším nebudem ďaleko od pravdy.
      • Ja jsem s grafikou her jako batman, dark souls, uncharted, crysis, borderlands, red dead redemption, resident evil, darksiders a podobne na ps3 opravdu spokojeny. Teda trochu mam problem s crysis 2, tam je videt nezkusenost a pc minulost vyvojaru. Takze pro mne za mne, neprichazejte s novou generaci konzoli, delejte hry ve stejne vizualni kvalite a hlavne konecne vylepsujte gameplay, level design, a komplexitu hernich mechanismu (dark souls na hrad) a ja opravdu budu spokojeny. Grafika (a vubec audiovizualni stranka her) za poslednich 15 let udelala obrovsky pokrok, ale ten zbytek spis stagnuje.
        • Vykon hardwaru neni potreba jen na vizual, ale taky na vypocty komplexnosti, ai, fyziky, mnozstvi dat, co se uchovavaji v pameti, aby se nemuselo nahravat na kazdem kroku, vubec cely propracovanosti prostredi s moznostmi vetveni dualosti atd.
          • Teoreticky jo, ale prakticky se to stejne vsechno narve do grafiky, protoze ta je videt na prvni pohled a prodava hry. Dnesni konzole jsou nasobne vykonnejsi a maji nasobne vice pameti nez mely 486, na kterych bezely hry jako syndicate, system shock, ufo enemy unknown, jagged aliance a v cem jsou dnesni hry na konzolich lepsi? V cem treba Deus Ex 3 prekonava System Shock? Akorat v tom audiovizualnim podani.
            • Mechwarrior_bw
              a vieš že obloha je modrá a koleso sa zvykne točiť ?
            • To bych teda nerek, ze DE3 prekonava SS jen v auidovizualo, ale do porovnani se radsi nebudu poustet, protoze sem System Shock hral tak davno, ze uz to snad ani neni pravda a detaily si nepamatuju. Je ale pravda, ze grafika sla hodne nahorou, zatimco ty ostatni veci moc ne. Proto by ale bylo dobry mit na konzolich novej hardware, kde by vyvojari sli vic do hloubky a nevyuzivali ho jen na vic polygonu na scene a obemnejsi textury, ale to uz je zase o necem jinem.
    • Ano, TV maji oproti monitorum jinou gammu, dokonce maji rozdilne hodnoty i jednotlive konzole mezi sebou (x360 a ps3), takze kdyz se takhle ciste vedle sebe postavi obrazky z verzi her, svetlost snimku je jinde. Coz ale kazdy si stejne tu TV nastavi jak potrebuje, tak je to uplne jedno :)
      • Z toho vyplyva, ze porovnavat obrazky pro televizi s obrazky pro monitor na monitorech je docela hloupy napad. Ale uz aspon chapu, proc video pouziva takove divne barevne kodovani, aby bylo nezavisle na vystupnim zarizeni.
  • Opravdu mě to nepřekvapuje. Současné konzole jsou opravdu staré několik let a vývoj se přeci nezastavil. Trochu to omezuje vývojáře, takže zdokonalují engine a snižují rozlišení. Takže většina her běží na konzolích je HD zatímco PC FullHD. Samozřejmě určitě grafika zlepšuje dojem, ale abych řekl pravdu, při opravdu dobré hře vám dojem skvělé grafiky ani časem nedojde :)
    • Me teda dojde dojem ze skvele grafik u skvele hry hned, protoze skvele hry vetsinou mivaji skvelou grafiku, protoze skvela hra ma mit vsechno skvele :) Ale neni to az tak o tom, kolik je vykresleno objektu na scene, a v jakem hrajede rozliseni, ale jak je vytvarne ztvarnena, nadesignovana, stylizovana, atd. spise po vytvarne strance. A nutno podotknout ze jestli PC nebo 2 roky stara hra Alan Wake na Xboxu je uplne jedno, dojem je porad dobry.
  • Psychotic
    "Jen kvůli grafice a z toho vyplývajícího lepšího zážitku."
    Pěkně, pane Poláček :-) Tedy pokud je vám dvanáct.
    • Mechwarrior_bw
      aký s tým máš problém ?
    • sleepless
      Tak nějak nechápu, jak je vnímání grafiky a jejího dopadu na zážitek napojeno na vývoj člověka, že to jde ve 12 lépe než ve 30, ale rád si to nechám vysvětlit. Ovlivňuje grafika zážitek ze hry? Myslím, že ano. Znám lidi, co si danou hru (která je velmi bavila) sjedou znovu kvůli znatelně vylepšené grafice na jiné platformě? Ano. Je na tom něco špatného? Ne. Jak je to tedy spojené s věkem? Díky předem za odborné poučení :)
      • Psychotic
        Asi jsem neměl tak vyjet, ale sjíždět si hru na jiné platformě kvůli lepší grafice je naprosto žcestné (tedy nepoužijete-li nelegálních prostředků). Že na grafice záleží a zlepšuje zážitek... to nemůže nikdo objektvní zapřít. Ano. Ale že by to bylo rozlišení a ostřejší textury? O tom si dovoluji velice pochybovat.
        Narážet na věk je vždycky podpásovka, nevím, co to do mě vjelo. Pardon.
        • sleepless
          A o tom to ale je, každý to má jinak. Proto jsem psal, že si to "dokážu představit", protože takové lidi prostě znám a vím, že jsou pro ně i takovéto detaily podstatné. A pro někoho jiného ne. Každopádně, zapaluju dýmku míru a podávám... :)
          • Psychotic
            Dýmka škodí zdraví, ale tak pro jednou... :-)
        • Oni se dokonce delaji remaky takovych her jako Metal Gear Solid, nebo ICO, kde si tu hru koupi kvuli o neco lepsi grafice i ti, co uz vlastni original a hraji hru znovu. Dnes uplne bezna vec.
          • Psychotic
            V ČR nevím, nevím. MGS kolekci tedy mám, ale hlavně kvůli Peacewalker a remakům starých NES her....
      • Myslím že to bylo myšleno že při grafice Xboxu si to člověk užije stejně jako při grafice PC...
        • coz nemusi byt nutne pravda .. vetsi graficke moznosti maji potencial nabidnout lepsi vizualni atmosferu ... je to stejne jako 5.1 audio vs. repraky na TV .. schopnost vyvojaru vyuzit mnohem vic prostredku je dalsi vec ... i kdyz samozrejme se to vice tyka vyuziti svetla, stinu a psychologie barev nez detailnosti textur, vsechno se pocita a rozhodnout se co je lepsi jestli hra na xbox v horsi grafice nebo ta sama hra na PC v lepsi grafice neni zadny orech ..
  • Tyhle srovnání jsou k ničemu, kdyby se při vývoji nemuseli omezovat konzolema grafika by byla uplne nekde jinde.
    • Uvedom si, ze se tu srovnava hra, co je dva roky stara a na PC je az ted.
      • no dyt rikam ze je to k nicemu. V dnesni dobe holt uz tu grafiku tolik netreba resit, se zastavila nekde v roce 2006, krome par vyjimek.
  • Úbohý príspevok...ten čo to písal si asi sral do huby. Na jednej strane vychvaľuje robotu a na druhej zasa píše, aká je tá robota nahovno. V tejto hre aj tak vždy išlo iba o ten brutálny pocit nočnej mory.
  • nemám nic proti xboxové grafice, pořád mi přijde dost dobrá a stačilo by mi kdyby mi to jelo přesně takhle

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit