Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    V tom baráku mají naprosto šíleně tlusté dveře:
    http://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2013/08/gone-home-samantha-room.jpg
    • protipožární :D
  • Jeeeee další trapná indie tomu musíme dát 9! nebo 10 to melo dostat vzdyt je to indie a co je indie to je desne hrozne moc cool. uz s tym nadhodnocovanim takovych "her" jste tak trapniiii!!! *11* *11* *11*
    • Mortuus
      Pane Bulíř?
    • muha
      Hral si to vôbec? Ono väčšinou čo je indie je premietnutie prianí, nápadov a fantázii samotných tvorcov do svojej vytúženej hry. Čo nie je indie je väčšinou premietnutie prianí trhu do trhom požadovanej hry. Ono preto není divu ktorá z týchto dvoch variant má vačší potenciál byť "hrozne moc cool"
  • Ztracený čas, nadhodnocené, jeden a půl hodiny a je to gone - celé walkthrought zde (třeba až budete ležet, a nebudete moc fakt nic kloudnějšího dělat http://www.youtube.com/watch?v=yls9bTg81vM Nezávislé hry začínají, aspoň pro mne, být pěkná nuda. Silná a pevná ruka produkce jim fakt strašně chybí.
    • GlaDOS
      No vidíš. Já začínám objevovat čím dál zajímavější kousky. Silná, pevná a taky fackující ruka produkce může zůstat tam, kde by měla.
  • Pete.palis
    Originalita přináší ovoce;)..
  • Fajn, ze je to prirovnano k nehre Journey, uz aspon vim, ze mam od toho dat ruce pryc.
  • doufám, že GTA V dostane minimálně 10/10 bo bych sem už ani nepáchl
  • Ronox
    Boží zážitek! Tajemno, "poznávání" hlavních postav. Cena může maximálně trochu odradit, ale pokud jste cílová skupina, tak neváhejte a berte! Jasný, že to nebude pro master seargant of most important seargant, ale pro objevitele a člověka s dobrou fantazií to je dokonalá hříčka.
  • havk
    Mna to pomerne sklamalo. Pre mna je dolezitejsie CO sa deje nez AKO sa to deje. Zjednodusene: silny moment/dej v texte/audiologu/cutscene je pre mna viac ako slaby v "gone home" style, bezohladu na to ze ,tie ostatne rozpravacie metody hry len prebrali.

    A to je ten problem, vsetko co v hre objavite je tak plytke a banalne... A mimo toho tam nic nie je, ziadny gameplay,ziadne silne audiovizualne pozlatko ala Journey/DearEsther, proste nic.

    Ako techdemo jedneho z mnohych sposobov storytellingu v hrach je to OK,ale nic viac.
    • janchor
      Plytký a banální? Naopak - drobnokresba, s jakou skrze detaily Gone Home odvypráví svůj lakonickej, ale velice silnej & dojemnej příběh, nemá ve hrách obdoby (nejenom proto, kolem čeho se příběh točí).

      A že ve hře nic není? Já v ní zažil napětí, pátrání po záhadě, vhled do cizích a zajímavejch osudů a navrch ty perfektně trefený devadesátky.
      • Tvoje sestra je lesbička, what a twiiiist.. Ale bacha, tím neříkám, že je to úplně všechno špatný, jen mi přijde divné, že něco, co jde dohrát bez jakýchkoliv exploitů snad za 2 minuty a v podstatě nemá žádný gameplay, dostane na Games 9.

        Ještě jednou zdůrazňuju slovo games, protože tomuhle se hra fakt říkat nedá, dokonce ani puzzly -základ každé pořádné adventury- tam nejsou, takže se to za tenhle label schovávat nemůže. Pak mě napadl možný termín vizuální novela, ale to by byla urážka každé japonské VN, protože i ta nejvíc jednoduchá má v sobě 10x víc gameplaye než Gone Home. Navrhoval bych termín VE - visual experience, ale recenze takového díla nemá co dělat na stránce zabývající se HRAMI!
        • janchor
          Za dvě minuty to dohraješ jedině s exploity - už dopředu víš, kde co konkrétního hledat.

          Navrhoval bych uvědomit si, že gameplay může mít různý podoby. Samotnej průzkum virtuálního prostoru je gameplay, protože vyžaduje tvoje aktivní zapojení. Kam vyrazit, kam se podívat, jak si získaný informace přebrat. Proč ta potřeba odsouvat jiný formy gameplaye na jinou kolej? K čemu? Gone Home ti žádnou klasickou adventuru nesežere.

          A úvodní výkřik je zhruba tak výmluvnej, jako konstatovat, že Anna Kareninová je o ženský, co skočí pod vlak, what a twiiiiist..
          • Já to jako způsob vyjádření neodsuzuji, i když to tak možná vyznělo, jen jsem prostě vyjadřoval, jak moc to (ne)vidím jako hru. U hry já prostě musím mít nějaké puzzly/rozhovory/ skákání/střílení/whatever, abych to bral jako hru a ne jen walking simulator ala Dear Esther. A když jsem viděl, že něco takového dostalo devítku, tak mě to nakrklo a možná jsem byl možná trošku ostřejší, než jsem měl být. *7*
            • Kinet1c
              Hry by nemali byt len o tom, ze poskakujes, hladas, zabijas, bezis, strielas, otvaras dvere, padnes do pasce, zoberu ti veci, znova ich ziskas, bezis dalej, strielas, zabijas, skaces, zabijas, dobijas zbran, strielas, skaces, otvoris okno a vypadnes a si mrtvy a load atd. Niekedy je dobre zahrat hru, kde je podstatny zazitok a atmosfera a relax, ako frustracia a adrenalin.
        • Miserius
          Zaloz si svuj web o hrach a NErecenzuj to tam a srovnas tak balanc ve vesmiru...
  • Aha, tak takhle se to jmenuje! A já jsem si při sledování celého posledního fightclubu říkal, že "gun home" je pěkně divný název. :D
  • Rhulad
    Tak tohle mě moc nechytlo, ale Outlast to je o ničem úplně jiném. Ta hra mě opravdu překvapila a doporučuji.
    • No na Outlast jsem zvědavej, ale zatím ho nemůžu hrát... to filmový zrnění mě přímo vytáčí a je to pro mě nehratelný, doufám, že brzo vyjde patch...
    • Ronox
      Outlast je výborný. Škoda jen takovýho toho zmáčkneš, schovej se, koukne se do vedlejší místnosti a jde pryč, postava přestaně dýchat a hudba se vypne = vzduch čistý. Nevadila by mi aspoň možnost nastavení "obtížnosti" a vypnout tyhle "radarový" funkce. Každopádně atmosféra je bombová a i příběh na pozadí je super.
    • GlaDOS
      No, Outlast mě moc nepřekvapil. Dobrý horor, ale nová Amnesia je úplně jinde.
      • Hanzales
        Mně strašně mrzí, že se u toho dneska už nějak nebojím :/ Ne že bych se nedokázal vžít do hry, ale někde něco zaburácí, prásknou dveře a já se tam utíkám podívat a když na mně něco vybafne, udělám maximálně juj? :/ Pořád nějak podvědomně vím, že jsou to polygony, pixely a nic hmotného, co by mi mohlo ublížit. Naposledy jsem se hodně bál, když mi bylo 7 a koukal jsem na poltergaista a taky když jsem viděl úplně poprvé vetřelce, ale pak to šlo nějak z kopce a horory se poslední dobou zmůžou spíše na lekačky. Díky právě za tu Amnesii, kde když jsem se poprvé schoval do skříně a bezbranně čekal až to cosi odejde působilo docela parádně. Vlastně ještě Sillent Hill 2 a 3 měl docela silné momenty. Ale jinak upřímně závidím některým těm letsplayerům, taky bych chtěl mít strach to hrát v noci. To já můžu hrát i o půlnoci v úplné tmě a když se někde něco děje, tak se tam jdu v klidku podívat :) Ale aby jste si nemysleli, že si hraju na hrdinu. Když na mně nějaké velké hov*do zařve, tak se schoulím do klubíčka :) Případně nedávno byl plánovaný výpadek elektřiny od půlnoci do rána a když to vyplo, celý ten obrovský barák stichl, všechny ty klimošky, servery, počítače a najednou bylo o spoustu nových zvuků vystaráno, já tady úplně úplně sám, jen s tím malým kuželem světla prolamující absolutní, ale absolutní tmu a venku ještě docela větrno, to jsem se při bouchnutí okenice málem pos... :D Právě že ten kužel světla mi připomněl některé ty hororové hry a čekal jsem, že na mně fakt něco skočí, i když jsem věděl, že je to blbost :)
      • Rhulad
        Tož tu jsem nehrál.
        • GlaDOS
          Doporučuji. Myslím, že vychází už v pondělí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit