Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nejsou tam deti 0/10

    deti umel už fallout 4 lol
  • Vždyť jsem to už vysvětloval - dítě je prostě technologicky "charakter", je to jen další postava, jako je vesničan, rybář, rytíř, král.. těch postav tam bude ranec, graficky tam bude X druhů vesničanů, X druhů vesničanek, tak proč tam nemůže být X druhů vesnických dětí?
  • To je "jasný" maximálně tobě - který za dojmy nevidí pojmy a práci...
  • Stačily by dvě verze dětí - mimino, to může být koncepčně pojaté jako objekt (podobně jako židle), prostě animovaný předmět který občas někdo drží, matka ho kojí podobně jako chlap v hospodě zvedá půllitr piva atd. :) A potom odrostlejší děcko které pobíhá venku a hraje si. Je to jen o grafice, animacích a skriptech. Co se týče gamedesignu, bylo by fajn např. využít dítě ke questům, je malé, všude proleze a vyšplhá, stealth profík. Ale o to nejde, bavíme se o "dekoracích" - prostě aby tam ty děti fyzicky byly, žádné interakce by nebyly nutné. Jasně, když máchnu mečem a dítě po každé uhne, někdo řekne "trapnýý", ale pokud v celý hře nebude jediný dítě, bude to 100x horší, to je jednou jasný...
  • No jen pokračuj - ten výčet je totiž poněkud delší. Začněme věkovými skupinami dětí a jejich oblečením...
  • jakože když je buchta unavená tak že si aspoň lehne a roztáhne nohy, asi tak nějak to myslel?
  • Paulcz
    taky se mi to zdá jako dost důležitá součást světa, možná se dočkáme v dalších částech
  • Vy fakt nechápete, že počínaje dětským oblečením, stádii dětství (od novorozence po pubescenta) by to bylo asi tak dvojnásobek práce na non player characterech celkově? Nemáte asi tucha co vlastně znamená gamedesign...
  • Paulcz
    Realita je o kompromisech? Tuhle větu nechápu.
  • Takže je důležitější nastudovat jaké byliny rostly na loukách v té době, jaké bylo přesné zalesnění a podobné věci kolem ale děcka ne-e? Pochop že z hlediska technologie je dítě jen další charakter, je to malá postava a postavy tam přece budou ne? Jde jen o to děti vymodelovat a naskriptovat jim jiné činnosti než dospělákům, takže třeba dítě nebude chodit okopávat pole ale bude si hrát nebo honit slepice...
  • Já s tebou souhlasim. Hlavně když Vávra tak prosazuje realismus a ve Warhorse dělali rešerše a zjišťovali jakym vápnem dříve omítali budovy a vykládal jak chce po graficích aby v rozích místnostech navazovaly textury rámů atd. Takže on tam bude mít reálie které ocení pouze tři čtyři lidi kteří se zabývají historií a mají načteno z knížek dobovou architekturu, ale většina hráčů si bude ťukat na čelo že čáp nenosí děti ale rovnou prohazuje komínem dospěláky. Jako nikdo po něm nechce simulaci života alá The Sims, ale pár capartů tam fakt pobíhat mohlo, navíc když dřív se fakt dětí rodilo neskutečně moc, hlavně chudí vesničané kde rodina měla třeba deset dětí.. U člověka jako je Vávra kdo se na FB a twitteru obouvá do všech témat kolem médií, politiky a kultury bych prostě čekal že si půjde za svým a udělá reálnej středověk.. ale asi ne
  • Fakt si myslíš, že zde píšeš něco objevného ? Že ve Warhorse nestrávili desítky, možná stovky hodin přemýšlením jak to udělat a zda to udělat ? Že si neudělali analýzu kolik by to stálo času a peněz a jak velký přínos pro hratelnost by to mělo ? Myslíš že si jako řekli "děcka tam nechcem, na to kašlem" a nazdar ? Nemyslíš si že kdyby měli neomezený čas, větší tým a spoustu peněz, že by to tam třeba mít chtěli, ale prostě to v realitě, která je vždy o kompromisech, zkrátka není možné?
  • Nesmrtelný děti jsou stokrát lepší, než žádný děti. Vždyť je to směšný - na každej p*d tam měli historika, aby to odpovídalo dobové realitě a pak tam nedají děti? WTF? A zůstanou tam po nich aspoň prázdné kolíbky a hračky, nebo dokonce nějaké NPC cimrmanovsky zahlásí, že "jo, voni tady byly děti, ale jak vás viděly, že dete, tak se schovaly"?
  • Paul_cz
    Skvělá přednáška. Líbí se mi že si Vávra umí kopnout sám do sebe a vždycky když o sobě prohlásí "geniální" tak je tam cítit těžkej sarkasmus *1*
    Vývoj ambiciózních her co táhnou médium dopředu je každopádně extra těžká řehole, upřímně jim to nezávidím, ale jsem za to vděčen a na Kingdom Come se těším, ať už vyjde kdykoliv.
  • walltar
    Já bych řekl, že to prostě nestojí za ty reakce a možné zakázání hry v některých pošahaných zemích... A mít nesmrtelný děti do kterých můžeš sekat a nic se nestane taky není o moc lepší.

    Už tak budou mít dost problémů s tím, že ve hře nejsou žádní černoši. *1*
  • Aha, takže ve hře bude sto tisíc historicky věrných detailů, ale nebude tam jediné děcko? Jako fakt? *4* To je jak namalovat kopii Mony Lisy na dobové plátno, dobovou technikou a barvami... a vynechat obličej.
  • Fajn přednáška. Líbí se mi Danův náhled tady - je ochotný jít docela dost do sebe.

    Kdybych byl na GDS, na této přednášce, určitě by mě blíže zajímalo jestli interně vyvinuté nástroje (v tomto případě SKALD) plánují nabídnout/licencovat i světu vně.
  • Já třeba Vávru moc nemusím, ale ten týpek, co dělá ty parodie mi příjde jako opravdu nesktuečný zoufalec... Kdyby to bylo aspoň vtipné tak neřeknu, ale ten člověk musí mít strašný mindrák *7*
  • B.o.b
    Takže nejspíš až 2017.
  • Paulcz
    Děkuji za přednášku, škoda toho audia, mlátí se tam pravý a levý kanál.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit