Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tahle hra zajde predevsim na nesmyslnou dobu kde se ma odehravat.
    • jako nevidim duvod proc, vetsina rpg je fantasy. tam se cela mytologie cuca s prstu a lidi nejsou odrazeni tim ji objevovat, tady je jen rozdil v to ze se bude vychazet z realii. takze prosim vysvetli proc by husitska tematika nemohla byt zajimava. to jestli hra prorazi nebo ne bude zalezet hlavne na hratelnosti, pribehu, grafice a marketingu. to kde a kdy se ta hra odehrava je postrani.
    • ucho
      to je nesmysl. hra může být úspěšná, ať se odehrává v jakékoli době. hlavní je realizace, prostředí je jen křoví děje.
      • me to nejak nejde dohromady, husitska rubanice + masovy uspech... nevidim v tom zadny naboj.
        • ucho
          masový úspěch určuje něco jiného. koho by napadlo, že někoho bude bavit hra, kde ptáci zabíjí prasata... a přesto jsou angry birds úspěšní... :)
          a když to přitáhnu za vlasy, tak příklad budiž jakákoli závodní hra. auta jako auta ne? závody jako závody. ale přesto jsou některé závodní hry lepší a jiné jsou brak, přestože prostředí je stejné. stejné je to u všech her. hra může mít sebešílenější prostředí a nápad, ale důležitá je realizace a to, co člověka u té hry drží, tedy hratelnost.
        • A v čem náboj vidíš? V tom, když ti kolem hlavy létá drah a ty po něm pliveš barevné jiskry?
        • kde jsi cetl, ze to ma byt rubanice?
        • Keyz
          Náboj mohou vytvořit jinak,než tam přidat fantasy.
          Podívej se na filmy.Jsou úspěšné fantasy,historické atd.
    • Když už, tak bych se bál toho, že to lidi nebude bavit bez fantasy prvků jako je magie nebo nestvůry. Ostatně i Sapkowski šel tou cestou, že vzal husitskou dobu a narouboval na to kouzlení a bájná stvoření.
      • lidi (deti) jsou dost zmlsany.... ono co dat do husitske rubacky kdyz vypustime toto ?
        • Podle mě to není o zmlsanosti ale o tom, že zkrátka není z čeho vybírat. Věřím tomu, že skvělý soubojový systém dokáže bohatě suplovat přítomnost kouzel a jiných nesmyslů v jiných RPG často přítomných.
          • Tak vzhledem k tomu, že RPG jako žánr se etabloval na "kouzlech a jiných nesmyslech", bych byl při tom hodnocení trochu opatrnější.
            • eeeee
              Jo jo, treba fallouty by bez kouzel staly za houby.
            • Kouzla a vůbec většina ostatních prvků moderních RPG jsou nesmysly. Avšak pouze v mých očích. Označením kouzel za nesmysly jsem pouze vyjádřil svůj subjektivní názor a pohled na věc. Rozhodně se to nebojím říct ani přesto, že žánr RPG skutečně vznikal na kouzlech a magii obecně. Rozhodně se nejedná o žádné hodnocení.
            • Magister_Peditum
              Ne, nemyslel jsem zrovna magii, ale celkové pojetí světa fantasy - známé rasy jako elfové a trpaslíci, boj dobra se zlem, hrdina co by zachránce světa atd.
            • Já jsem narážel na to, že kouzla v RPG jsou "nesmysly". To je jako říct, že princezny v pohádkách jsou nesmysly. Jo, jsou pohádky bez princezen a jsou i vynikající pohádky bez princezen, ale mít v pohádce princeznu je nejen že úplně normální, ale lidi to tak mají rádi odnepaměti. Jinak si nemyslím, že RPG ustrnulo u Tolkiena, spíš u AD & D. Tolkien například magii bral dost jako duchovní záležitost a určitě si pod ní nepředstavoval firebally, magic missiles a podobně.
            • Magister_Peditum
              I ztvárnění fantasy prošlo například v literární podobě za posledních cca 20 let výraznou proměnou a mělo to úspěch. To že herní RPG zamrzlo ve ztvárnění fantasy v podobě Pána prstenů je spíše smutné, ale já si myslím, že se i RPG žánr může vyvíjet a odklon od fantasy by mohla být jedna z cest.
        • Keyz
          Dají tam speciální zbraň Žižkův palcát co bude mít nějaký spešl vlastnosti a děti budou mít radost.
          • jj, zizkuv palcat +5, a bonus, paska pres obe oci = master.
    • A dokážeš nám říct, proč by to tak mělo být? Nebo jen opakuješ to, co tvrdí mnozí jiní? To se tak bojíš něčeho originálního? Nebo by jsi prostě jen rovnou chtěl draky, skřety a kostlivce? Podle mě je dobře, že se konečně někdo rozhodl zbourat zavedené stereotypy a hodlá do vod RPG přinést něco nového.
      • ne, nebojim, jen si zkratka myslim ze husitska doba jak tak neskutecne okrajova zalezitost ze hru bude hrat tak 100 lidi celkem. jen muj nazor.
        • zdeeneek
          1. hraju jakykoliv fantasy RPG
          Zacnu hrat hru. O hernim (vymyslenym) svete nic nevim, postupne ho budu poznavat prostrednictvim questu a tim, ze postupuju dale hrou.

          2. nejsem z CR, nikdy jsem o husitstvi neslysel, hraju RPG z husitskyho prostredi
          Zacnu hrat hru z prostredi husitu. O husitech nic nevim, postupne budu poznavat svet prostrednictvim questu a tim, ze postupuju dale hrou.

          Jakej je rozdil v tom, ze hraju fantasy RPG ze smyslnyho sveta, a tim, kdyz hraju RPG zalozenym na historickym prostredi, ktery neznam?
          • 2. pokud se ti prostředí zalíbí, můžeš jet do ČR na dovolenou :)
        • doufám že se ješte na poslední chvíli investor vzpamatuje a nejaký manažer jim rekne at premenují postavy. Víte si predtsavit jak v Americe hrají hru kde se bude postava jmenovat Zelivsky? stačí predelat jmena aby zneli vic cool a nikdo nic nepozna.
          • ucho
            John Rambo Želivský
        • Keyz
          Když to bude zábavné jako hra tak je skoro jedno kde se to odehrává.Dost lidí to pak neřeší a prostě hraje.
          • degtrayev, no prave. ja si myslim, ze zde bude chybet to zakladni... bavit se u hry, ono husitstvi neni moc zabavne. ale treba prekvapi.
            • eeeee
              Treba tam budou adamitky :-).
            • GlaDOS
              To je přece jasny, že to není moc zábavné. Nejsou tam polonahé elfky s velkýma kozama, nejsou tam draci a trpaslíci. Koho by to pak bavilo.
            • Asharak
              @MP: protože se "učí" ve škole *15* *1*
            • Magister_Peditum
              Proč není moc zábavné?
  • tato hra me nezajima a nebudu ji hrát ale klukum držím palce. jen škoda toho nametu, proč nemohli udelat prg ve stylu mafie napriklad? historickych rpg je cela rada.
    jinak spravne rpg ma mít:
    - questy s vice možnostmi rešení
    - možnost hrat a dohrat i nenasilnou cestou
    - vetvene dialogy
    Zajimalo by me jestli to tam takhle bude ale asi ne co? Hoši by si meli povinne zahrát fallout 2 a new vegas a vampires bloodlines aby vedeli co a jak.
    • calwin
      prečo je nutné rpg žáner šablónovať?... aj keby to bol RPG tunel tak mi to je jedno ak to bude zábavné, ničím ma to nebude rozptylovať, bude sa to tváriť hodnoverne a bude to mať dobrý príbeh ktorého atmosféru neprekrojí ani najlepšia švajčiarska ocel horsta fuchsa... (:D horst čakám ťa)... koniec koncov jeden hráč celý warhorse z biedy nevytrhne... treba trochu myslieť aj na biznis...
    • Až na světlé výjimky historická RPG téměř neexistují. To, že ve Skyrimu vidíš spousty starých domů, lidé se bijí meči a jezdí se na koni, z něj, ani z jemu podobných, v žádném případě nedělá historické RPG. Jsou to čistě fantastické tituly, kde autoři nezřídka popustili uzdu své fantazie možná až moc, a proto zde máme tolik příliš horkou jehlou sešitých titulů poslední i nedávné doby.

      Co "správné RPG" má mít, je otázka subjektivního názoru každého z nás. Co nakonec bude mít, je věcí především designéra hry.

      Možná právě proto, že si pánové hry jako Fallout zahráli, dělají tu svou hru docela jinak.
      • na to co je a co není rpg existuje definice a konsezus, neznam zdroj ale necucam si to z prstu. Jiste to ale neni subjektivní.
        Historie me nebavi jestli vas jo tak vam to neberu ale prodavat se to nebude
        • Robotron3
          Assassins Creed taky pracuje s historií a je to jedna z nejúpěšnějších současných her.
          • AC je bezpochyby velice kvalitní a úspěšná série. Nevím však, zdali lze tuto značku bez výčitek označit za RPG.
            • GlaDOS
              I s výčitkami ji neleze za RPG označit.
        • Jistě. Definice skutečně existuje. Je ovšem záležitostí delší debaty, zda-li je vhodné ji uznávat a přijímat ji tak, jak je napsaná. Asi je jedině dobře, že tvůj nezájem o historická období prodejnost hry nikterak významně neovlivní.
      • když už se to tady nakouslo, dokázal by někdo říct alespoň název jedné slušné historické RPG hry za posledních 10 let? Mě teda nenapadá ani jeden titul.
        • Tím slovem "slušné" jsi to bohužel dost zkomplikoval. Jediné historické RPG, i kterém se bez větších výčitek mohu zmínit, je Mount & Blande. Ovšem je tu pořád problém s tím slovem "slušné".
        • calwin
          mount and blade series? :)
          • Magister_Peditum
            To není historická hra, protože a poněvadž se odehrává ve fiktivní zemi (samozřejmě některé mody už za historické lze považovat).
    • např. u série ME je tohle i hlavní příčina úspěchu i pádu (dialogy, spousta možností), hodně lidí to prostě hrát nechce, kvůli těm možnostem, dialogům... já se jim nedivím, každý nemá tolik času a po jisté době už to přestane bavit.
      • Robotron3
        Tak Mass Effect ani neni RPG, to je spíš akční adventura, která má nějaké RPG prvky.
        • Praveze Mass Effect je prave rpg, role playing game, hranie za svoju rolu, vyvijanie postavy svojimi rozhodnutiami, moralkou a vnimania okolitych postav,spytovanie si svedomia za svoje ciny. Rozhodne si nemyslim,ze dovednostne body a statistiky su prave rpg.
    • A ty by ses měl jít provětrat nebo si dát hašlerku. Je tady začít "poučovat", co mají a nemají dělat, je trochu mimo mísu. A říkat tady, co má mít každé správné rpg, je zcela zcestné, žádná formula, který by ti něco takového říkala neexistuje, tvůj názor je čistě subjektivní a já se klidně bez 150 řešení, větvěných stupidních dialogů, který budou svojí propracovaností postrádat i smysl, obejdu. Naopak, když se řekne RPG, tak já osobně si vybavím přiřazování bodů do talentových stromů, úkoly typu: přines 10 kůží, zabij deset vepřů a pojd si vybrat odměnu (popř. udělej tu 10 úkolí, ať získáš armádu na následnou epickou šarvátku o kopec) a statistiky. Ale určitě to nikde nevyžaduju, jen se mi to hned vybaví.
      • statistiky a vyvoj postavy nedelaji rpg proto není napr. rpgčkem diablo, to co jsem napsal je nezbytne aby šlo hru označit jako rpg ale zdroj vam vyhledavat nebudu, najdete si to sami
        • Magister_Peditum
          Už jenom kvůli druhému bodu by nešlo za rpg označit ani třeba takové Planescape: Torment... *15* Ty nezbytnosti sis ty (nebo ten tvůj záhadný zdroj) evidentně vycucal z prstu.
    • Robotron3
      Historických RPG je celá řada? To mi nějaký vyjmenuj. Rád bych si je zahrál...

      Tebou jmenované věci tam určitě budou, a jmenované hry hoši zcela jistě hráli :)
      • všechno kde se jezdi na koni a ohani mečem je historicke treba risen, prece nejakem amikovi je jedno jestli se nejake NPC bude jmenovat Žižka nebo smyšlený král Robur. Záleží na hratelnosti.
        • Robotron3
          Risen nemá s historií vůbec nic společného, je to zcela vymyšlená fantastická hra.
  • nejdokonalejší engine je idtech5, bohužel předběhl dobu o několik let, takže vedle cryegine vypadá řekněme trochu hůř, ale i to je věc debaty
    • Bavit se o kvalitách enginu iT5 je debata vhodná leda do show klauna Krustyho. Nevím přesně, na co pan Carmack při jeho psaní myslel, evidentně ho to však velice rozptylovalo. Tak špatně odladěný engine jsem neviděl spoustu let. I s vědomím jakési penalizace v podobě OGL je to zkrátka tragédie. Pokud píši engine pro rádoby 3A hru, nemohu si takové selhání dovolit. iT5 engine vypadá vedle CryEngine libovolné verze řekněme skutečně "o něco hůře". Je to však způsobené jeho zastaralostí a neznámo čím způsobeným selháním pana Carmacka.
      • eeeee
        Ja jsem si Rage skvele uzil, je to vyborna hra a s engine jsem nemel sebemensi problem.
      • smejki
        Stručně: Carmack v idTech5 řeší velmi zásadní problémy tvorby contentu a její svobody. Bohužel nevýhodou je v důsledku nutně horší zpracování věcí, které jsou v jiných enginech zcela samozřejmě lépe zpracované. Je to slepá ulička? Bohužel asi jo.
        • On bohužel řeší celou řadu věcí velice nešťastně. Ale fakt, že technicky není engine zrovna dokonalý, není v tomto případě takovým problémem. Osobně mi mnohem více vadí, že jsem nemohl Rage hrát ani několik týdnů po vydání. Ano, dnes už existuje oprava a hra mi běží bez větších problémů. I když tu a tam vidím nějaké modely bez textur a materiálů, tj. jsou zkrátka černé.

          Jinak mi jde o to, že iT5 engine srovnání s jinými moderními enginy zkrátka nesnese. Kdo ví, v jaké fázi vývoje se engine nachází právě teď. Možná už všechny ostatní dávno předběhl. My, veřejnost, to zřejmě zjistíme až s příchodem dalšího titulu (modleme se za Doom 4). V dnešní době je však tento engine téměř nepoužitelný a reálně zřejmě nelicencovatelný pro použití v jiných projektech lidmi, kteří nebyli u jeho vývoje.
          • smejki
            nelicencovatelný je proto, že Zenimax rozhodl jen o interním využívání enginu.
            • smejki
              aha. no tak to už je o tom, že se používá to, s čím se pracuje nejlíp, tedy to co sleduje nějaké standardy a paradigmata. Což idTech5 ke své smůle není.
            • Neměl jsem namysli právní hledisko externího užívání enginu, ale to technologické. Soudný vývojář by o něj měl těžko zájem.
      • ty tomu tak rozumíš chlapče, lehni a spi
  • sonk
    a podle mě ...
    • coooooooozzzzeeeeeeeee _? *15*
  • stejne porad doufam ze husite budou jen historicke pozadi te hry a hra samotna se jich nebude týkat.
    • záprdek Joe tady začne poučovat a dělat ze sebe Warrena Spectora, mě by zajímalo, co zase víš ty, o hrách asi ne, když to dáváš tak najevo.
    • p.s.
      škoda no, sice pan vávra ma spravne nazory co se týče gamedesignu ale porad se ješte ma co učit a na chrisa avelloneho nema ani zdaleka. proste pan vávra neví co dela rpg správným rpg a zasazení hry do realneho historickeho období taky neni štastny napad.
      jo radši bych zabijel draky a byl elfem v nejake pohadce.
      • Magister_Peditum
        Hlavně, že ty víš, jak dělat správně rpg. *1*
      • Rozhodně bych od Dana neočekával klasické RPG, inovativní prvky budou jistě převažovat, s tou svou definicí pro úspěšné RPG si proto můžeš jít tak akorát ty víš co. Dan by se nikdy nestal tak úspěšným vývojářem nebýt jeho pevné vůle riskovat a zkoušet něco nového, ty jsi asi solidní konzerva, vylez ze své ulity a začni taky něco vytvářet, ne recyklovat, kritizovat umí každý blbec.
        • Vtipné přitom je, že drtivá většina veřejně známých názorů pana Vávry mi nepřijde ani tak o "vůli riskovat a zkoušet něco nového" jako spíš o snaze nedělat z potenciálních zákazníků pitomce.

          Z tohoto pohledu to má špatné, mainstreamový trh je zvyklý na balast a to do takové míry, že když je předložena kritika mainstreamového titulu (např. Vávrův článek Skyrim 100+1, nebo kritiky jiných i anglicky píšících uživatelů na různé AAA meainstream hry), tak taková kritika je strhána na půdu (pokud není o hře obecný koncensus "je blblá", viz Warfighter), pistatel označen za hatera, trolla, pánské přirození a je mu doporučeno navštívít lékaře, protože daný titul je přeci buď jeden z nejlepších anebo vlastně v pořádku anebo vůbec ať daný jednotlivec udělá podobnou hru (jednotlivec versus tým profíků), až tehdy získává právo kritiky.
      • Paulcz
        jojo ve Falloutu 2 je spousta draků a elfů :)
  • Pro mě osobně to byla svou informační hodnotou nejpřínosnější přednáška, ukazuje, že celý tým pod vedením Dana Vávry je ochoten dát do projektu maximum, je to velká výzva i pro zkušenější programátory, motivace nechybí. Je otázkou, kde u nás sehnat ty správné lidi, FEL, FJFI, MFF může být dobrá volba, ale jen pokud je dostatek času i financí, v opačném případě je třeba hledat kompromisy a rychlejší, byť méně precizní (čest vyjímkám) řešení často bývá daleko efektivnější. Přeji hodně zdaru!
  • konecne prezentace o necem.. dekuju.. :)
    btw kamera je v pohode.. co hlasite? :D
  • Když se to odehrává v husitských dobách, mohli by jako hlavní jazyk udělat češtinu kvůli autenticitě *3* . Nebo spíš staročeštinu to by byla sranda. *1*
    • a hlavně takový KOKOT, to je moc zajímavé staročeské slovo, hádejte, co znamená.
      • smejki
        kohout
        • eeeee
          A kohout je v anglictine vulgarni oznaceni penisu.
          • Nám na základní škole říkali, že to bylo hodně podobný polštině. Čeština se, ale více vyvinula a je tam kde je. Výhoda slovanských jazyků tkví v tom, že i přes to všechno si rozumíme navzájem.
            • K příspěvku dole. No třeba já jim rozumím mě na tom nepřijde nic nesrozumitelného. *3*
            • Tikov
              :D Ne navzájem si skutečně nerozumíme- nebo vy víte co je to herbata, luš'e, lep, napustio, užasnyj, kwiecien? A to jsou přitom taková ta běžná slovíčka
    • Magister_Peditum
      Starý, už neživý jazyky by bylo velice obtížné nadabovat. Když je to jedna/dvě věty jako v Civilization, tak to ještě jde, ale chtít po nějakým herci, aby se naučil 20 stran textu nějaké hatmatilky... no nevím, jestli to je proveditelné. *3*
      • Robotron3
        Neni. Ale bylo by to krásný *4*

        edit: Mimochodem ale zas taková hatmatilka to nemohla bejt. To neni tak dávno, abychom tomu už nemohli vůbec rozumět. :)
        • Magister_Peditum
          No, aby si se nedivil. *4* http://www.genebaze.cz/dv/cesky/staroceskaosloveni.html
          • Tikov
            Přemýšlím jestli je to profesní deformací nebo bych tomu rozuměl už předtím, ale minimálně část je používná poměrně běžně dodnes a ne nepodstatná část se dá ve větě snadno domyslet. ( A osobně bych se minimálně historických nadávek a oslovení držel :) )
            • Magister_Peditum
              Udělal bych to ve stylu AC2, kde by část věty mohla být ve staročeštině, ale víc nic.
          • Robotron3
            Ale jo, ale obsah bychom zhruba pochopili :)
            • ale byla by to nadhera, daberi by to holt mohli cist z papiru a pod tim by bezely ceske/anglicke titulky
            • no nevim, kdyz by moznosti v odpovedich byly 1. prdni v roh 2. stul kabelku a 3. hossana ossana, tak bych fakt nevedel :D
  • omg technologii koupili, vavary nikdy rpg nedelal a delaji machry... *7* *11*
    • Trisska
      Ahoj codyne! No víš, oni aspoň dělaj machry v reálu! Ty seš machr maximálně tak na diskuzi! *7*
      • ahoj trissko napis neco o sobe treba jake hry hraješ nebo co delas *3*
        • Trisska
          Promiň, ale to sem nepatří.
          • Všichni víme, že jsi troldiskuzní.
            • Je to stoprocentní trol,ale zkouší to dobře :)
            • transko, uz toho nech, vsichni to vedi.
            • Trisska
              cody - No asi ne kámo, tahle hra fakticky neni nic pro mě! I tak dík za pozvání... Mimochodem tobě už nevadí, že nestojím u plotny nebo jak si mi to psal...?!?! *7*
            • jestli by te to zajimalo ja hraju ghost recon online, je to free to play kdyžtak mužem spolu zaparit
            • Trisska
              Hmm, ono je fakt blbý něco *vědět*, aniž by to byla pravda! *15*
          • Naopak, já si třeba myslím, že "jake hry hraješ" sem na web o hrách i docela patří. *2* To ostatní samozřejmě ne.
            • Trisska
              Aha, tak už je mi to jasný! Vidím, že asi nebudu jediná, koho se snažíte ponížit se změnou osobnosti! Někteří paranoici by se už fakticky měli nechat léčit!!!

              EDIT: Poprosila bych redakci o přezkoumání IP adres, jestli je to nějak možný!
            • smejki
              Héle 11th_Doctor. Trolík multiaccountuje ostošest. Ještě přizvi černou zmiji a budem kompletní (možná).
            • Trisska
              Hráč - Ano ano, též mám pocit, že to celý vzniklo kvůli mý hlouposti s tou fotkou a od tý doby se to se mnou vleče! Já to tam všechno vysvětlila, ale je mi jasný, že třeba ne každej si to přečet... Jeden napsal, že sem nějakej trol a ostatní se toho hned s radostí chytli! Tobě a 11doctorovi děkuji, že ste se nad tím aspoň zamysleli vlastní hlavou! Však ono to dřív a nebo pozdějc dojde i těm ostatním. *4*
            • Wolfy: No počkej, já už delší dobu (stejně jako většina uživatelů tady) mám podezření, že je to Trol. Jenže mi přišlo, že by takhle dlouho nevydržel ze sebe dělat holku a psát jiným stylem. Tudíž jde nejspíš fakt jen o náhodu. A jestli ne, tak by se měl jít Trol opravdu léčit.

              Navíc, Trisska /possible Trol/ měl/a zprvu fotku nějaký holky z p()rno stránky a to na přesvědčivosti most nepřidalo, tak se všichni rozjeli, že jde o Trola. Ale taky je to možná jen blbá shoda náhod (pak tu fotku totiž Trisska odůvodnila, i když to vyznělo kýčovitě).

              Nicméně, já se nezajímal o to, co Trisska hraje. Jen jsem psal, že na webu o hrách je normální psát, co hraješ za hry. To dá snad rozum, ne? Určitě tu nikoho nebude zajímat, že někdo umí udělat domácí pizzu.

              ---

              Btw, redakce - děláte si ze mě /z nás/ prd*l? Slovo P O R N O je tu zakázané? Jste normální? Jestli ne, nemusíte reagovat.
            • Trisska
              Ups, děkuji, že ste konečně uvedli konkrétní důvody k vašemu podezření, místo těch neustálejch výkřiků! Mimochodem, já už tady toho vašeho trola.diskuzniho viděla, mrkněte na diskuzi u podcastu č.109. Bohužel sem na to přišla až na druhej den, jinak bych ho hnedka žádala ať uvede věci na pravou míru! Snad ho příště zastihnu rychlejc a fakticky moc se těším až konečně zjistíte, že sme dvě rozdílný osoby! *15* Tak mě napadá, proč by se tady vlastně někdo musel takhle skovávat? *8* K těm důvodům od ucha - 1) Prostě nic jinýho než náhoda! 2) Myslím, že se vyjadřuju celkem normálně, jako většina lidí tady... 3) V tom teda žádnou podobnost nevidím. Moje přezdívka je slovní hříčka, spojení mýho příjmení (který ti neřeknu) a jedný herní postavy (tu určitě znáš) *4* Robotron3 - ano, celkem sem to s tím psaním rozjela, sem zvyklá psát i z jinejch diskuzí, ale tady se mi líbí systém jak je to tu udělaný, sou tady zajímavý články, videa i některý lidi, proto sem se rozhodla zůstat a žádný kulišárny v tom prosím nehledej! *4*
            • Tak a trola jsme tady měli naposled, tedy pod přezdívkou Trisska:) Asi to nepotěší uživatele Hráč a Cody, kteří se tak zajímali, co Triska hraje, teď, když už ví, že Trisska je trol :)))
            • Robotron3
              Pro mě ještě taky podezření, že jak jsem viděl, hned po registraci začla kadence příspěvků jako u člověka, který už sem psal a často a je na to zvyklej.

              Jak řikal někdo ve Star Treku. Náhody neexistují :)
            • ucho
              Trisska:
              1) záhadně ses objevila přibližně v den, kdy on se tady přestal vyskytovat
              2) tvé první příspěvky byly nápadně podobné jeho vyjadřování
              3) zdánlivá a vzdálená podobnost nicku čistě náhodná, podporovalo my to myšlenkové pochody při založení nové identity, stejně tak změna pohlaví je dobrá kamufláž

              díky tomu jsi tak na 80 % trol.diskuzní a nikdo ti to neodpáře. pokud vydržíš pár měsíců, asi to lidi přejdou, ale je možný, že se do té doby projeví tvé pravé já.
            • Magister_Peditum
              Proti tobě nic nemám, jen mi ten popis od Robotrona připomněl Trolla. *3*
            • Trisska
              Ach jo, už zase? Co pořád proti mě máte? *9* Co jako mám mít pořád společnýho s nějakým trolem??!?!
            • Robotron3
              Magister_Peditum: Takovej neodbytnej dojem no... :)
            • Magister_Peditum
              Robotron: Narážíš na případ Trola.diskusního? *3*
            • Trisska
              Tak dobře... Momentálně hraju Laru Croft and the Guardian of Light, což byla plná hra ve Scorečku! Stejně sme ale mimo téma, tak už se radějc na nic neptej! *15*

              Robotron3 - Ehm, Fifu fakticky ne a Skyrim si budu teprve kupovat! *4*
            • Robotron3
              Hraje Fifu a nesnáší Skyrim *2*
  • Keyz
    Ten kůň na obrázku měl zatím skoro stejný ohon jako kůň ve Skyrimu.Prostě natažený ohon co je jako kus železa.
    - Přitom někde jsem viděl,jak je možné vlasy a tedy i ohon koně udělat tak aby to vypadalo jako ohon a ne jako jedna věc.Tak to mají staré hry,kde NPC má účes jako paruku vyřezanou ze dřeva.
    Uvidíme časem jak to bude pak vypadat.
    • degrtayev, ale tak neprehanej....
    • Patrně myslíš tohle:
      http://www.youtube.com/watch?v=LyB1mtKxj24

      Ono je vždycky super, když nVidia vypustí nějaký takový tech demo a lidi automaticky čekají, že to pozítří bude ve hrách. Co už ale neberou v potaz je, že to nVidia předvádí na strohým šedivým pozadí, takže karta nemusí renderovat nic jinýho. Zasaď si takovou hlavu do už hotový lokace, vynásob ji třeba dvaceti, protože ti po scéně běhá dvacet lidí, nedej bože na to aplikuj nějakou další featuru od nVidie, jako je fyzika, a pak si zkontroluj framerate. A to bys to chtěl aplikovat ještě na koňskej ohon *1*

      Navíc by se jednalo o PC only featuru, a na to ti všichni hází bobek *3*
      • Paulcz
        Ono to stačí zjednodušit, stačí se podívat jak to je např. u koně v Red Dead Redemption. Ocas se hejbe a koza zůstala celá :)
        • Keyz
          To by stačilo :)
      • Keyz
        Chápu,že by nejspíše nebylo když to je pouze pro PC ale přece by šlo udělat aby to nebylo tak dokonalé jako na videu a nemělo to NPC které je 100m a stejně není vidět.

        Fakt,je že to nemá cenu řešit když to určitě nebude.Snad bude něco jiného když mají takové možností.

        Myslím,že D.Vávra říkal,že konečně na nové generaci kozolí budou moci udělat aby se NPC pohybovali reálně hard atd.Jestli to je stejná technologie nevím.
        • Že by něco takovýho Dan říkal nevím, ale abyste z toho next gen nebyli zklamaní. Vzhledem k tomu, že prakticky každá konzolovka jede v minirozlišení a stěží dosahuje na 30 fps, tak ten grafickej posun nebude až takovej. Dost výkonu padne jen na to, že tyhle 2 "detaily" zase srovnají *3*
          • Keyz
            To se očekává,že to nebude HW nic extra.Logicky PC bude stejně HW lepší.
            Ale tohle říkal ve FC o pohybu hadrů.
            • Na pohyby hadrů má nVidia apex clothing. Další věc, co vypadá krásně, ale je hardwarově celkem náročná. S pohyby NPC to nemá nic společnýho, je to čistě simulace látky, která se při chůzi/běhu nekýve pořád stejně, ale její pohyby počítá fyzika. To už je venku celkem dlouho, použito například v Mafii 2. Tyhle věcičky můžou bejt celkem dvousečná zbraň. Fyzikální engine je krásná věc, ale občas dokáže neúmyslně vykouzlit celkem úsměvný javy :)
    • Ten kůň, není z naší hry. Je to nějaký demo model z internetu. Jen tak pro upřesnění.
      • škoda že jste začali delat další rpg a ne neco revolučního, ja bych mel napadu spoustu
        • DusanMPupak
          Však bylo v přednášce řečeno něco jako nápad ma každej, kdo má díru do zadku.
          • lool moc vtipný jenže moje nápady jsou lepší
            • To si myslí každý, hlavně manažeři, kteří mění zajeté serie. :-DD
      • bude mat i ptáka po kolená, když zmerčí kobylu
      • Takže snad i vlající ohony v ultra high budou ?
    • GlaDOS
      A neviděl jsi to náhodou na renderovaných simulacích? Nejsem si jistý, že bych něco podobného viděl realtime s přijatelnou zátěží. Ono je sice hezké, dát si záležet na detailech, na druhou stranu chronické puntičkářství taky není to pravé ořechové.
    • ucho
      a to je přesně ten důvod, proč by se nemělo ukazovat nic ze hry. při snaze demonstrovat to, kde má mít kůň nohy na zemi, někdo začne řešit oháňku...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit