Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nepřispěl jsem => mohu být na sebe hrdý.
    • Taky jsme hrdy že jsem nepřispěl je to blbost..
    • fallanga
      Nepřispěl jsem, ale hrdý na sebe nejsem.
    • Jason_dinAlt
      Co to má společného s hrdostí?
    • Prispel jsem 30 GBP a nebyt tveho stupidniho prispevku tak nemam potrebu to vytrubovat do sveta.
    • Mart9
      Také jsem nepřispěl (hrdý na sebe nejsem :D), v podstatě od první hodiny na KS bylo jasné, že je to na správné cestě, tudíž nebylo potřeba přispívat. Teď už se jen těším na den, kdy si koupím hotovou hru. Od Mafie 2 jsem se na nic takhle netěšil.
      • to neni moc logicky, kdyby naopak "bylo jasne", ze to nedaji dohromady, tak by sis rekl: "tak to nema cenu prispivat, stejne to nedaji..."
        • Mart9
          Kdyby poslední den do 300 000 něco zbývalo, tutově bych přispěl, protože si strašně moc přeji, aby hra vyšla. Takhle jsem nepřispěl a až pak si ji koupím.
  • Gratulace! Tipoval jsem 850k *3*
  • Rovněž přidávám gratulaci. Doufám, že pan Vavra je takový tvrďák, jak se prezentuje a udělá pořádnou hru pro pořádné hráče. Dobrých RPG her je jako šafránu a přál bych si, aby jim to s Kingdom Come vyšlo a držím palce Danovi a celému jeho týmu.
  • OT: Čau, chci se zeptat. Poradili byste mi, jak začít s vývojem her? Jaký programovací jazyk se naučit a co dalšího umět? Měl bych řadu dobrých nápadů na hry, jen nevím jak začít. Je to celkem divná otázka, ale snad mě nasměrujete aspoň trochu, díky moc :)
    • predaj ladvinu kup si licencovany cryengine a tam to pojde samo
    • Rozhodně začni modováním her. To je nejlepší začátek. Skyrim je ideální - tedy pokud ho máš, hraješ ho a líbí se ti aspoň trochu.

      Není těžký začít ale je pak sakra těžký projekt dokončit.

      Na GameMaker bych se pro začátek úplně vykašlal. To ti moc nedá. Nejdůležitější je se naučit pracovat s již udělanou hrou a zjistit, jak taková hra přibližně funguje, jak se dělají jednoduché věci atd.
    • GameMaker alebo Construct 2
    • nechapu proc ti davaji minuska - protoze mas snahu neco delat ? fakt divny...

      nejlepsi asi bude stahnout si zdarma verzi UNITY vlitnout na YT a koukat na tutorialy, zjistis co ti pujde treba zacnes delat jen landscape - kdyby jo, tak si porid World Machine (super pomocnik). budes-li dobrej, tak uz jen pres prodej assetu si vydelas pekny penize. na modelovani bych zase pouzil Blender. a na konec zkus pouzit do projektu scripty co sezenes a uc se z nich, uvidis co ti pujde - bez kodera nic nespachas krom tech assetu - tak hodne uspechu a nevzdavej to
    • GlaDOS
      Už jen to, že se tu ptáš, mi naznačuje, že je to jen chvilkové pobláznění. Při vývoji dojde na stovky případů, kdy si budeš muset poradit sám a vybrat si vhodné vývojové prostředí je to nejmenší. Ale ok, pár rad.

      Je jedno, s čím začneš. Některé nástroje jsou vhodnější než jiné, ale ve výsledku se nemá cenu půl roku rozhodovat nad vývojovým prostředím. Pro začátek můžu doporučit Game Maker či Adventure Game Studio. A nenech se zmást, AGS je sice vhodné na adventury, ale dá se s ním naprogramovat jak skákačka, tak strategie či topdown arkáda. Navíc je prostředí úplně zadarmo i pro komerční využití a programuje se v něm něčím, co velmi připomíná c++. Takže skočit na c++ je pak o něco lehčí. Game Maker je teď myslím také zadarmo (ale jen pro nekomerční účely). Osobně si nemyslím, že má cenu začínat s Unity či UDK. Nainstaluješ to, spustíš to, zjistíš, že je toho moc a chuť tvořit tě přejde. Výběr programovacího jazyku je na tobě a znovu si myslím, že je to celkem jedno. Nauč se ten, který vybrané vývojové prostředí podporuje.

      tl;dr Najdi si nějaké 2D prostředí jako GM, AGS, či MMF2 a začni tvořit. Moc nad tím nepřemýšlej.
      • No, právě nad vývojem her přemýšlím už tak půl roku, určitě to není chvilkové pobláznění. Spíš jde o to, že není moc času... Jinak děkuji za pěknou odpověď, asi začnu s tím Game makerem, vypadá to jednoduše, co víc si na začátek přát *3*
        • axell1990
          Nemůžu říct jistě protože ani s jedním nemám zkušenost, ale v programmování většinou platí že čím jednodušší něco je tim méně použitelný to je.( nebo spíš tím méně možností poskytuje uživateli ) Osobně si myslím že as nejsnažší je stáhnout si Eclipse a programmovat v javě. Přes grafickou knihovnu swing ( na kterou existuje spousta návodů) a začít s něčim kde ti stačí tlačí klikat, takže nějakej kvíz nebo deskovou hru.(dáma se dá udělat pěkná hodně snadno i s umělou inteligencí (MinMax)).
    • Mart9
      Vzdej to, dokud je čas. Stačilo se podívat na ty přednášky, abys viděl, jak strašně složité to všechno je.
      • Jaké přednášky? Můžeš mi dát link? Třeba to potom vzdám *1*
        • Mart9
          Třeba zrovna ta Danova přednáška - http://www.youtube.com/watch?v=r6Q9PDLcfT0
          Hrozný, s čím vším musí člověk ve hře počítat a ošetřovat různé situace. Nechtěl bych. A to je jenom mluvení, představ si, že to děláš :D
    • zmetpismen
      zalezi co chces delat konkretne jestli vsechno tak je otazka zbytecna a nauc se od vseho nutne minimum. Pokud nechces delat hru sam popr. ve velmi male skupine lidi pak si ujacni co presne chces delat grafika (2d umelec/ textury, koncepty atp./ 3d umelec /charaktery, environmenty, rekvizity atd./) animator, rigging, hudba, programator...
      Mody jsou vseobecne povazovany za fajn tak se koukni do knihovny steamu na co mas treba workshopy a muzes zacit net je plnej navodu na vsechno.
    • XorxoxTalarius
      Zacni modovat neco co ma dobre editory
      • Mohl by jsi mi dát příklad? O módování vím kulový. Skyrim by byl dobrý na začátek?
        • Celkem dobrej a jednoduchej editor má Shadowrun. Tady je link na videonávody k jednotlivejm funkcím https://shadowrun-returns.wikispaces.com/Editor+Overview
    • ucho
      dobré je začít s pascalem, nejlépe si tak osvojíš základy a naučíš se správné programovací návyky.
      • programovat umím, PHP
        • php neni programovaci ale skriptovaci jazyk, co se tyce game enginu (jadra hry)tak ten vetisou byva v c/c++ protoze umoznuje dost velkou kontrolu pameti atp samozrejme, pokud chces delat hry pro mobily tak zase zalezi na platforme - android = java, iphone = object C, WP=C# atd...
        • ucho
          dobrý, to ti na nějakou tu jednoduchou hru stačí, když si seženeš grafika.
    • No to se mi nechce ani domejšlet jak by se ta tvoje hra jmenovala. Že by Nádherná pi**?
      • Jason_dinAlt
        Je těžké začít "domejšlet", když jsi očividně ani myslet nezačal. Jaká temná síla tě nutí být agresivní na někoho, kdo se slušně zeptal na celkem zajímavou otázku?
        • Pláčeš na špatné pi**.
        • Chim
          Řekl bych že to bude dané jménem dotazovaného.
      • *1* pobavil
    • Zkus program Gamemaker. Na internetu najdeš hafo tutoriálů, a to i v češtině.
      • Kouknu na to, díky :)
  • Ristoro
    Ale ten Sean Bean asi nebude co? :/
    • Proc by ne? Ono to neni zase tak drahe. Dokonce jsem cetl, ze nejaky herec nadaboval svou herni postavu na dalku pres telefon.
      • přes telefon se daboval celý Skyrim, zavolali hercům ve dvě ráno, ať jim to celé odkecají do telefonu a podle toho to i vypadalo.
    • To by nebylo jisté ani kdyby se vybralo o milion víc. Nemyslíš, že to taky tak trochu záleží na tom herci, potažmo jeho agentech? :)
      • Mart9
        Ten herec by měl Dana prosit na kolenou, jestli by mohl být součástí takové skvělé hry.
        • Ristoro
          Už je to tady trapné, jak Vávrovi všichni lezou do pr*ele. Měl jsem o tu hru daleko větší zájem, než před tadytím debilním hypem v posledních týdnech. Ano vybrali hodně peněz, je to pěkné a já doufám, že se jim poštěstí, ale nepřehánějte to zase tak. Co se týče Vávra vs Bean. Já myslím, že s tím prošením by to bylo naopak.
          • Mart9
            Vávru znám, nějakého Beana ne, tak nevím, jestli by to bylo naopak.
            • Ristoro
              Zkus se zeptat spíš celosvětově, ne v ČR....
    • Vraj iba mr. Bean
  • Obrovska gratulace vsem ve Warhorse. At se dari.
  • x_ander
    Taktéž gratulace. Takovou palbu jsem na začátku kampaně vůbec nečekal (optimisticky jsem tipoval, že o něco málo přelezou těch 300k), ale dokonce přes milion? Je to krasně vztyčený prostředníček všem velkým vydavatelům a dobře jim tak.

    Warhorse přeju úspěšné dokončení hry a především, aby je finanční úspěch potkal i po vydání.
    • MrSanta
      Na vztyčené prostředníčky je ještě hodně brzo. Ty budou na místě, až hra vyjde a prodá aspoň milión kopií. Do té doby to je manažerům velkých vydavatelů celkem putna.
      A jedno jim to bude asi i pak. Stačí se podívat na Zaklínače. Dva díly, mají svoje fanoušky, prodeje více než dobré a nějak jsem si nevšimnul, že by se nám rojily 'Witcher klony'.
      Na druhou stranu by to byla sranda, kdyby to fungovalo jako COD a každý velký vydavatel by chtěl mít svého Zaklínače *1*
    • Ronox
      Všichni říkaj, jak je to vztyčený prostředník vydavatelům. Ne, není. Jediný Star Citizen jim ho ukázal, ale dyť i vývoj KC má být "směšných" 3,5 milionu Kč (Dan říkal, že požadovaná částka je cca 10% pokud se nepletu). Pokud to je taková částka, tak EA a ostatním to je jedno, když lejou do her desítky milionů dollarů.
      • Veskoslav
        300 tisíc bylo 10%;) Nikoliv 1,1 milionu, co se vybralo. A no je to vztyčený prostředníček proti tvrzením, že o takovou hru není na trhu zájem. Navíc KS je stále okrajový segment zájmu a 35 000 přispěvovatelů už není zanedbatelné číslo u takové služby.

        Jinak průměrná hra od EA vyjde podle samotné EA na 25-50 miliónů dollarů. Nejdražší hra, co kdy mělo EA na "starost" byl SW TOR s 200 miliony. Zaklínač 1 měla rozpočet taktéž "humorný" a dvojka na tom nebyla lépe. Není to pouze o penězích, ale o tom, jak tu hru uděláš. A ano, pokud by se prodalo milion a více kopií, tak je to stále vztyčený prostředníček hloupým kravaťákům.
        • Ristoro
          Co se týče těch kouzel s rozpočtem, v tomhle zaručeně vedou vývojáři Metra Last Light. Kolují i historky, že neměli peníze na židle a programovali na krabicích. Jestli je to pravda, to nevím. Každopádně tady je vidět, že všechno není o penězích.
        • Ani nahodou, chytri kravataci si pekne v teplicku pockaj, az to bud krachne - pak si zamnou ruce, ze do toho nedali ani korunu, nebo to bude mit uspech, a pak si koupej hotovej projekt i se studiem.
          • Veskoslav
            Stejně jako si koupili CD Projekt RED, že? *7*
            • Tady jste přece o něco úplně jiného. Pokud nasbírali tolik peněz, tak s tím, co dostanou od Bakaly to bude slušný ranec a žádný krach je rozhodně nečeká a hru můžou v pohodě vyvíjet. O což vlastně šlo.

              Osobně nevím, kdo je přímo momentálně majitel WH, jestli přímo Vávra nebo jak to mají, to není tak podstatné. Podstatné je, že momentálně jsou tam všichni na dobré cestě udělat si jméno a něco v branži dokázat. Jestli je nakonec po případném úspěchu někdo koupí, budou si mnou ruce jen lidi z WH, protože ti na tom vydělají, nevydělá na tom ten, kdo za ně bude těžce cálovat. I tak si nemyslím, že by WH prodávali, není důvod a do budoucna asi ani nebude, jak se zdá.
            • Veskoslav
              To byl i CD PROJEKT a po úspěchu Zaklínače je nikdo nekoupil, takže X mele stále z cesty...
            • Prosím tě, nesrovnávej CD projekt RED a Warhorse, díky. Warhorse jsou zatím nuly.
        • Navíc plno lidí nepřihodilo z důvodu absence možnosti platby přes Paypal. V momentě, kdy to bude možné přímo skrze stránky Warhorse, částka ještě rapidně naroste, tím jsem si jistý.
      • Black_Hand
        s temi korunami to snad nebude tak horke ne? nemyslel jsi liber?
        • Ronox
          Sorry, moje chyba. Ano myslel jsem 3,5 milionu USD.
          • Black_Hand
            tak v tom pripade $5M. cil na KS byl ~$500k
  • Tolik žen radost pracovat *14*
  • Veskoslav
    Gratulace:) Ta hra si to zaslouží.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit