Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To neviete pisat s diakritikou? Vas neucili v skole gramatiku? Kto to ma kur.a citat?

    Mimochodom ja som muka zo sectoru. Dufam ze toto neni mrtvy server ako konzolista.cz.
    • Ty troubo, diakritikou se na netu nepise. To pisou jenom noobove co nezazili kdyz jeste nebyla cz/sk klavesnice a fonty. Tedy timle jsi se zaradil - noobe.
  • alien5
    V případě her se rozdíl mezi tím často zcela smazává, neboť hromadné financování automaticky neznamená, že můžeme získat předběžný přístup k nehotové hře, ale obvykle tomu tak je, na což ukazuje právě třeba zmíněný projekt Star Citizen nebo také český Kingdom Come: Deliverance. Ostatně oba začínaly na crowdfundingových serverech.

    Je pak jasné, že vzniká řada nedorozumění, a to především mezi hráči, kteří tak zcela nepochopili koncept předběžného přístupu. Ti si musí uvědomit, že si kupují danou hru ve stavu, v jakém je a pokud snad vývojáři nedostojí svým slibům, nespokojenci si mohou stěžovat, hádat se, ale to je tak vše.
  • alien5
    O verzi 3.0 : https://www.youtube.com/watch?v=-x5RmeSPhMY&t=3s
    • shrnut pro ty co se jim to nechce koukat celé:

      1:40 po peti letech mají hotovou pouze jednu planetu a tri mesice
      24:15 ani tohle ale nemusíme dostat celé a nemusí to fungovat protože pro vyvojare je to "neprobadane uzemi"
      • Paulcz
        22:20 "Rozhodli se přidávat nový obsah, aby nemuseli pořád odstraňovat bugy, vždycky je lepší toho přinést hodně a celý ten obsah naráz zoptimalizovat a odstranit nedostatky"

        Přesně tak! :D
        • gameplay & funkčnost > obsah

          Koho zajímá 50 druhů lodí s vymodelovaným interiérem a možnost přistát na planetě, když tam můžu jen chodit a bojovat maximálně s bugama heh. Žádná AI, příběh, povolání, zkoumání a objevování...
          • Soudruzi totiz nechapou ... ze pokud chci delat gamesku postupne, tak v pripade vesmirny gamesy udelam jednu, mozna dve lode (a nebudu se ani moc delat s vizualem), a du resit funcionalitu a funkcnost ... a az mi to bude vsechno uspokojive fungovat, tak to zacnu lakovat.

            V tomhle pripade je postup presne opacnej .. .muzes si za prachy koupit desitky lodi ... ktery si muze prohlizet v hangaru a to je asi tak vsechno ... kdyz si sosnes blender, a 1/2 roku si v nem budes hrat, budes pak schopnej takovyhle kravince sekat jak bata cvicky ...
  • Jak já to vidím: studio vyhlásí v príštím roku/dvou bankrot a všechno pujde do prodeje (značka, to co zatím mají). Kdo to koupí? Asi nejaký gigant, nejspíš Ubisoft nebo Activision. Seškrtají hru na naprosté funkční minimum a vydají to. Nejdrív v roce 2021 to budem hrát, ovšem jako early acces.
    • Blue.Shark
      Stejné prognózy se objevují rok co rok, jen se v nich vždycky mění datum, když to opětovně nevychází *15*
      • Protoze se jeste porad najdou jelita co jim ty nehorazny penize za ty virtualni lode poslou. Ponziho schema taky dokaze fungovar par let ale jednou ty jelita dojdou. Pak to jde rychle a uz se vsude ozyva jenom brekot jelit.
        • Blue.Shark
          V tomhle smyslu vidím dvě skupiny "jelit", jak říkáš. Jedna skupina podporuje vývoj a trpělivě čeká. Druhá podpořila vývoj buď zlomkem nebo vůbec a brečí ze všech nejhlasitěji. Vtipné. Nelogické, ale vtipné *4*
          • Uvedom jsi jednu vec. Pri startu zadali penize a slibovali bude tam tohle. Doted jenom ukazuji tech dema a pridavaji veci, ktere sice vypadaji "ohromne", hodne lidi na to slysi a tesi se ale nikdy to nevydaji. Protoze ty tech dema nikdy spolu nespoji v hratelny podobe. Budes mit 20 aren, v kazde jine featury a 20 instalaci na disku. Radsi meli udelat to co slibili a pak at si vybiraji penize na vylepseni, ktere budou valne hromade lidi stejne k nicemu, protoze to na svych PC nerozbehnou diky hardware.
            Jak tady nahore spravne poznamenal jak si ty vyrazy tvari prenesou z VR? To zas budou mit co vyvijet dalsich 10 let coz jim jak to vypada jenom vyhovuje. A takhle je to se vsemi featurami, ktere pridavaji do hry a prohlasuji za progres ve hre a donekonecna oddaluji vydani. To fakt jeste nekdo veri, ze to nekdy vyjde se vsemi temi vychytavkami co za ty roky postupne naslibovali?
            • Blue.Shark
              Tak postupně. Při startu kampaně existovaly stretch goaly a každý viděl, kam to povede. S přibývajícími financemi přibývaly nové stretch goaly (což s sebou nese i delší vývoj) a v jednom bodu dokonce proběhlo hlasování, jestli má CIG vybírat další peníze. Hlasování skončilo odsouhlasením dalších stretch goalů a ty se zastavily na 65 milionech, přičemž tam už tvůrci řekli, že v tomto bodě mají ve hře všechno, co plánovali. Sem tam sice něco přidají, ale 95 % toho, na čem se pracuje, je v rámci původního plánu.

              To, co vidíš, jsou alfa verze, kde se pořád pracuje na páteři hry. Když nebude hotový základ, nelze pokračovat v plnění obsahem, který bude pořádně vidět. A pozor, ta "tech dema" se spojí, už se to reálně děje. Do měsíce (snad) vyjde alpha 3.0 a tam budou všechny ty nespojitelné věci funkční (lodě, FPS, planety). Žádné arény ale kontinuální obrovský vesmír, který částečně funguje už teď, jen v malém měřítku.

              Hardware - od počátku CIG hlásali, že hra bude náročná a že nehodlají dělat kompromisy. Hra směřuje na další generaci grafických karet a podle toho je náročná; podle toho taky vypadá. A jak tváře přenesou z VR? Hned pod příspěvkem, který zmiňuješ, je reakce, která ti na to odpovídá.

              Kdybys sledoval vývoj, moc dobře víš, že s těmi featurami dělají kontinuální pokrok. A ano, jsou statisíce lidí, kteří věří, že ta hra vyjde a proto ji finančně nadále podporují. Dělá mi radost, že existuje spousta lidí, která nadšeně cpe peníze do něčeho, co ještě nikdo neudělal a nekouká na to, aby to honem měli v rukách. Chtějí, aby to uzrálo a výsledek byl dokonalý. Nevěříš - nepodporuj. Jednoduché.
          • Paulcz
            No takhle Ponzi funguje, zainteresovaná skupina čeká a čeká.. :)
  • alien5
    Pro vsechny co neradi zpozdeni doporucuji precist : https://www.svethardware.cz/mikrotransakce-a-dlc-pokrok-ci-zahuba-herniho-sveta/44992-6
  • kdyby tahle technologie dokazala zaroven nahradit TrackIR bylo by to urcite mnohem praktictejsi a navic by to nevypadalo tak divne kdyz ta postava mluvi a krome obliceje se nic jinyho nehybe :D
    • no v tom videu ukazuje i to ze ten system zvladne snimat i pohyb hlavy takze vpodstate muze simulovat i TrackIR je to nekde ke konci videa ale asi to nebude fungovat ve stejnym rozsahu jako TrackIR.
      • Moje chyba. To video jsem jen proklikal a to snimani pohybu hlavy jsem nezachytil. Dik za upresneni.
      • alien5
        Spravne umi to 2 veci zaroven a podle me jeste neco dalsiho pribude.Zatim je to prvni faze.
        Tady je videt jak unikatni je Star citizen protoze prinasi veci o kterych ostatni hry ani nesni.Ovsem samozrejme ma to dan v podobe dlouheho vyvoje.
        Nejdulezitejsi ovsem je aby dodelali sq42 tohle je jen jedna ze 2 casti na ni se ukaze ceho je team schopny aspon ve sing playeru.Scenar je 10x vetsi nez ma prumerny holywoodsky film tak uvidime..
        Obrovsky benefit je chrisova filmova zkusenost s cit pro vypraveni deje, ikdyz je perfekcionalista az moc :))
        • No ja ti nevim, mozna ziju v jinem vesmiru, ale pokud vim, Chris ma na svedomi jeden jediny film a byl to docela trapnej propadák, kterej si na sebe zdaleka nevydelal, to bych jako obrovsky benefit vazne nebral *6*
        • No doufam, ze pristich par let nepujdou technologie kupredu aby to mohlo vyjit a "nemuseli" porad pridavat dalsi featury. Protoze jestli, probuh, vyjde nejaky novy ultrasuprmegatutirealistickej engine tak by je mohlo napadnout zase zacit cele predelavat
  • Tady nekdo naprosto nezvlada ... ;D .... jako kdyby meli funkcni hru a pridavali do ni funcionalitu, mechaniky, obsah ... OK, nic proti nicemu, ale jednak maji jedno veliky prdlajs, a druhak tohle je neuverielna kokotina ... protoze aby to melo vubec nejakej smysl, tak by ten ksicht museli ostatni hraci mit aspon na 1/2 obrazovky, aby vubec byli schopni sledovat nejakej vyraz ... staci se podivat na zcela libovolnej film.

    Jo a pak taky chci videt, jak si kvuli takovyhle kravine kazdej kupuje kameru ... lol ... nehlede na to, ze pokud nekdo hodla hrat nejaky RP, tak rozhodne nechce, aby se jeho "na.ana" postava tlemila
    • Mas tam spojeni pres vysilacku, kde ten oblicej vidis celkem velkej.
    • alien5
      A pan chytrak je tady a rika nam co chceme a co mame delat :)) HAHA
    • Blue.Shark
      Jasně, protože v ingame animacích se nikdy nic podobného mimice nevyskytovalo a nikomu se to nikdy nelíbilo *7*
      • Videls zcela libovolnou online hru? Videls nekdy v nejaky jak hraci stojej proti sobe a bavej se? Aha, takze jen plkas, protoze tos vzivote videt ani nemoh...
        • A nenapadlo tě, že možná právě proto se to tam snaží přidat? Aby trochu vzájemnou interakci přiblížili reálu?
        • Paulcz
          V Ultima Online to bylo normální a na RP shardech povinnost :)
        • Blue.Shark
          Jo, přesně to jsem viděl. V době, kdy nefrčel teamspeak, stáli dva domlouvající se hráči proti sobě a dopisovali si přes chat. S hlasovou komunikací je to to samé, jen rychlejší. Pro imerzi, když zrovna neběžíš do boje, je mimika postav dost významná.
  • Zajímavá diskuse, ale je docela k pláči, že než to vůbec vydají, spousta lidí co si ji zaplatili si to vůbec nezahraje. Stejně tak já. Všechno to zní hezky, ale už ne pro mě. Za ty roky se hodně změnilo, nejen ve vývoji her, ale i v životě platících lidí. Nejen že kvůli práci a osobnímu životu mám minimum času, ale až se mi narodí dítě nebudu mít na hry už vůbec čas. A i kdyby nebudu mít peníze na upgrade PC, protože budu muset platit jiné účty s tím spojené. Takže hra vypadá hezky a snad si ji budoucí hráči užijí, když už jsem jim ji zaplatil, pokud se ji teda dočká i generace po mě.
  • Hra co nikdy nevyjde, haha. Těším se na ten outrage až to ovečkám konečně dojde.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit