Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lukass
    Cekam na hratelne stav, nejradci bych to zitra v Brne koupil ale pockam.
    Po zhlidnuti vic gameplay videii, musim rict za hra ma tolik skvelech napadu ze, za skripani zubu preziju ten uvod plne cutscen a hru si na 100% koupim.
    Su zvedavej kdy to opravi do hratelnyho stavu, s dropy k 30 fps to kupovat fakt nebudu.

    Ale jinak je to fakt pecka a Vavruv rukopis tam jde videt, co se tyka moznosti a napadu ve hre, tak to nema konkurenci.
    Odpady od Ubisoftu pusobi vedle KC:D jako sranda hry.
    • houmrhoumr
      jj vidim to tak na leto. ted napriklad parim original sin 2. velka rpg je treba nechat lehce ulezet *1*
    • nápady jsou tam dobrý, ale je to nedotažený a nedodělaný. některý naskriptovaný k*kotiny ale dokážou zkazit požitek ze hry. například když na tebe běží vymahači dluhu a tobě stačí před nima ustupovat a oni po dosažení nějaké neviditelné hranice se prostě otočí a jdou pryč, i když tě maj "v záběru"
      • Hanzales
        Už jim v tu chvíli ta vzdálenost zpět přijde moc veliká na to, aby v bitce o danou částku pokračovali :)
  • Ježiši to zase nějaký ňouma je líný se něco učit a udělá se mířidlo na luk .. bože ještě že to v té hře není!! Ta lenost nás jednou zabije
    • KronosDeret
      nechci ti do toho kecat, ale lenost stvořila civilizaci :)
      • lenost naší civilizaci zabije...
        • spíše ji posune na další level.
          • KronosDeret
            jj, jen to teď bude ještě divočejší posun než obvykle a problem transgenderových lidí budou jen vzdálená vzpomínka na podivnou upjatost našich babiček. To bude ještě jízda, CRISPR home kity na kterých si budou puboši hakovat geny podle posledních online trendů, nanoimplantatý v mozku na propojení s počítačem, rozšíření kortexu o další vrstvy myšlení, exploze dospělý nanotechnologie a zrod orbitálního průmyslu, zálohování myslí, forkování osobnosti... teda když se nestihnem smazat vodíkovou fůzí z nebes...
            • Jack1947
              Myslím že budou stačit bohatě "chytrá auta" a nanochip v mozku. Zbytek už jenom placení za to aby jsme mohli dejchat zvuk znečistěnej výparama z industrílních továren.
      • Na tom něco bude :D
  • Systém savů není špatný, chyba je v rozmístění autosavů. Když mě žebrák na nádvoří zadá jednoduchý quest, tak se to uloží, ale když mě jedna nejmenovaná postava zadá složitější quest, který vyžaduje vloupání se do objektu, ve kterém jsem ještě nebyl, vypáčení mnoha těžkých zámků a v horším případě i zabití nějakých stráží, tak tam se to neuloží... Takže když se mi to nepovede (což se mi právě stalo), tak se vracím ve hře o hodinu zpět... Je to opravdu frustrující. Kingdom Come je hra v mnoha směrech geniální, ale kazí ji maličkosti, které dost kazí celkový dojem. Doufal jsem, že KCD alespoň poprvé dohraji bez módu, ale tentokrát se musím uchýlit k módu na savování :(
    • Máš pravdu, hlavní chyba je v rozmístění autosavů. A Martin Klíma ve Fightclubu naznačoval, že jsou nakloněni tomu, aby zvýšili počet autosavů ve hře. Za mě dobrý.

      Jinak ale zastávám názor, že je dobře, že tam quicksave není. Je sice pravda, že nikdo nemá právo kecat hráči do jeho hry, ale toto je designerský rozhodnutí.
      Když by quicksave byl přístupnej, tak by každej (včetně mě) prostě neodolal a používal ho. Pak by to vedlo k tomu, jak už tady někdo psal, že si prostě 10x vypáčíš truhlu, než se Ti to povede nebo se budeš zkoušet proplížit okolo stráží, dokud si Tě nevšimnou. Takhle je to ve všech ostatních rpg. Ale pak to dopadá tak, že vykrádám všechny domy ve městech, protože si chci "nahrabat" a proplížím se kde chci, protože jsem prakticky nezastavitelnej.
      Pokud by to změnili a přidali quicksave nebo když si tam stáhneš mod, tak se Ti opravdu hraje pohodlněji. Jenže to mění design celé hry. Když můžeš beztrestně kohokoliv zmlátit nebo okrást, najednou seš mnohem bohatší na vybavení, nepřicházíš o paklíče ani tolik lektvarů/obvazů. Neumíráš tak často (vlastně prakticky vůbec). Tím pádem ekonomika hry se musí přepracovat v úplně novým úhlu, protože se prostě musí počítat s tím, že se mnohem víc nabalíš equipem.
      Přístup KCD se mi líbí. Poprvý za ty léta se fakt bojím, že mě uvidí, takže si dobře rozmyslím, jestli se chci někde vloupat. Musím nejdřív přemýšlet, jestli opravdu chci bojovat, protože co kdybych umřel? A hlavně... poprvý za celý ty roky už nevykrádám všechny truhly! Protože by se mi zlomily paklíče a rychle by mi došly. Radši vyberu jen ty s jednoduchým zámkem a ty těžký si nechám, až budu na vyšším levelu. Tím pádem nejsem zacpanej tunama nakradenýho zboží a přemýšlím o tom, co kde vykradu a jestli se mi to vyplatí. Takhle má vypadat napínavý role-playing-game.
      Vzpomněl jsem si na to napětí a nejistotu při hraní dračáku (což bude asi tím, že ho jeden ze dvou zakladatelů WH studios vymyslel). Geniální.
      • Jžš, to je názor....takže když ty podvádíš2, tak by podvaděli všichni?! Ať si lidi vyberou jak to budou hrát.
      • Jack1947
        Ty sš co nějakej generální mluvčí Warhorse ? protože ti to jde celkem hezky ten marketing okec.
        • ale vsak ma on i klima pravdu

          pokud je tam quicksave kdekoliv, tak neco jako trenovani postav a ceny zbozi nehrajou prakticky roli

          vsechno vypacis, vsechno ukradnes, niceho se nebojis

          to jenom rozmazleny slecinky z platforem prosazujicich autoaim, autoheal a one button rule them all hernich mechanik, s tim maj problem
          • mne treba moc nebavi fps, vlastne v cely historii me chytly jen dve doom1/2 a alien vs predator

            doom byl technologickej prulom a sviznejsi nez unylej wolf3d

            avp si pamatuju prave diky tomu, ze se musela odehrat cela mise v kuse a kdyz zacal zrychlovat pipak na motion sensoru, tak jsem si kolikrat malem ustrik do trenek, jakou to umelo navodit atmosferu

            dneska ta generace konzumentu instatni zabavy si neumi uzit samotny hrani, chtej to hlavne rychle dohrat, zamachrovat pred kamosema ve skole o prestavce a rychle dohrat neco dalsiho, aby dalsi den mohli zamachrovat dohranim dalsi tuctovy brecky
            • AvP měl omezené ukládání v nastavené dle obtížnosti. Normální měla tuším 3 uložení na misi a dalo se to v nastavení upravit.
            • Kdyby v prehnani realisticnosti (bugovana) nebyly bugy tak by to bylo ok?
            • Jack1947
              Jo ale tady je to trochu přehnání realističnost ( bugovaná) na úkor zábavy to taky moc neberu zvláště když tam jsou bugy... *12*
  • Zatim po 10h bych to videl na 9. Po opraveni bugu jasna 10.
    Po dlouhe dobe poradne RPG.
  • Asi každý tvůrce by chtěl vidět takovéto video popisující prožitky z jeho hry. https://youtu.be/y80jiJvr8HA
    Pánové a dámy je na čase si přiznat, že po letech strádání tu máme konečně další komplexní Openworld RPG, které v komplexnosti překonává geniální Fallout:New Vegas(Josh Sawyer brečí štěstím) a udává směr RPG žánru na mnoho let dopředu.
    Takto se mají dělat RPGčka. Dan a Warhorse mají být na co pyšní.
    • Něco pro vyváženost. Tímhle by se pro změnu zase moc tvůrců zrovna nechlubilo. Warhorse bohužel vydali betu nebo spíš dokonce alfu jako hotovou hru:
      https://www.youtube.com/watch?v=pjxOmwIJeQU
      • To jsou easter eggy odkazující na Skyrim. :)
      • madPav3L
        Jo, v dnešní době je dobré nechat hry uležet, tak půl roku až rok, potom jsou dobré na podáváni :)
        Já jsem KC:D zkusil, dal refund a za asi půl roku to kopím a užiji si to naplno snad už bez problémů.
        • Tak to se máš čím chlubit...
          • Urcite, ted budeme poradat hon i na lidi co pouzili refund. Nechces radsi vyhledat pomoc odbornika?
            • Koblihu?
            • on pořádá nějakej hon? sám se nech vyšetřit, hysterko...
  • Odulin
    Heh...včera jsem se pěkně vybombil a pak šel kolem půlnoci hrát KingdomCome a cca do půl čtvrtý jsem tam chodil po lese a vesnicích, kradl a kochal se. V tom stavu jsem ale úplně zapomněl na nějaký save...takhle mi ta hra vydrží asi dlouho.
    • Ristoro
      Vybombil. Pobavilo :D. Jinak taky tam kradu jako straka, jsou z toho fakt slušné prachy :).
      • já zatim kradení moc nedal, ale ta poslední truhla s DLC setem má very hard lock, tak musim trénovat lockpicking kde to jde *4*
  • Jo, systém ukládání je fajn... ale až to bude fungovat... všechno.
    Příklad: Nějak moc to ukládání nesleduju, jedu prostě roleplay - jedu plnit Q do jedný vesničky, vlezu do nějaký chalupy za NPC co ten Q zadá. Fajn, projdu dovnitř ale co se nestane.. s NPC nejde mluvit... a co se nestane dál nejde odejít, páč nastal bug s neprojitím dveřmi. Tak se tam snažím prolézt, ale nic, tak že použiju sejvovici (mimochodem používám ji výhradně jen na bugy...).. jenže jsem to nestihl.. už na mě NPC útočili... tak ji reflexivně sejmu, dokonce jednou ranou, zakleju si a jdu nahrát poslední save smířenej s tím že si tu cestu ke Q zopakuju (bylo to po raním probuzení - tak pět minut)... a tu přichází ten šok - poslední save kterej se mi udělal (byť jsem mezitím splnil tak tři Q (vedlejší) a dvakrát spal (celou noc) byl 2! hodiny starej. To je pak to hardcore dilema.. zahodim dvě hodiny, nebo si nechám jednu celou vesnici v unfriendly?... kdybych si za to alespoň mohl sám, tak volim ty dvě hodiny, takhle sem šel prostě dál uvidíme jak se s tim hra popasuje. Po dalších dvou hodinách a jiným Q jsem zjistil, že mě kvůli tý "vraždě" nenávidí další vesnice - kde jsem rozjel zrovna zajímavej Q. A tak mě čeká další dilema...

    Rozjet hru znovu, vědom si nyní možných bugů a stížit si tak hru ještě o něco víc... nebo čekat a čekat než těch pár opravnejch patchů vyjde?

    Obecně ale ten princip neukládání vítám, respektive je mi ukradenej, páč tak ani nehraju - prostě loaduju save jen kvůli smrti či bugu...
  • já vám nevím...mě takovy Gothic nepřijde více o hovně a méně hardcore, protože si můžu uložit hru, kdy chci... *3*
  • Nejlepší jsou takové hry, které nevyžadují žádné módy, opravdu po práci nemám čas řešit krom patchu ještě módy, už mi není patnact
  • nic ulehčovat nepotřebuji, ale tu možnost hrát za Terezu bych chtěla
    • KronosDeret
      leda že by Vávru potkala smrtelná nehoda způsobící radikální změnu charakteru, anžto když nemáš piňďu nebo naopak moc melaninu seš na druhý koleji...
    • palacinka
      by byla asi nuda ne? furt jen nekde uklizet, prat pradlo, varit...
      • Mohla by rozjet dráhu lazebnice.

        Jinak: https://cdna.artstation.com/p/assets/images/images/001/469/776/large/simon-gocal-warrior-lady-merged.jpg?1446997384
        • palacinka
          historicky nepresny, to at tam daj rovnou cernochy *1*
      • Ghost47
        Tak pomáhat strýčkovi v jeho řemesle (tom druhém, neoficiálním) by snad mohla, počítám že by to i historicky sedělo...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit