Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže jako obykle, průměr, nebo průjem?
  • Mohli bychom se zamyslet, jak by ty hry dneska mohli vypadat a jak vypadaj, když to umi Crytek, njn ale to by se panum od topinkovaču nelibilo, radši 4k a rozplizli textury, ja už 5let nekoupil novou grafiku taky že naco... *10*
    • Neřeš ho*na a prostě hrej....
    • ZvacA
      Vskutku, jsme na tom dnes opravdu tak strašně špatně...

      https://youtu.be/oXGQxmbGZnU?t=55s
      https://youtu.be/lSvtsxfpKr8
      https://youtu.be/O8T6-tGfR4Q
      https://youtu.be/gIKr8fTscok
      https://youtu.be/Q7jqOWsQw5o

      Kup si raději novou grafiku a pozor, ať tě něco nebrzdí...
      • Brzdit nas pomalu zacina cas. Jde to videt na Ninja Theory, kde studijo o par lidech vytvori hru s AAA produkci, ale kratkou herni dobou, protoze si proste nemuzou dovolit cekat na grafiky 4 roky, az jim vytvori assety pro 2x delsi hru. Do budoucna to je docela problem pro mensi studia a muze vznikat hodne her, ktere i kdyz pojedou na Frostbitu, tak nebudou vypadat nejak extra, protoze proste nebude cas vytvaret extra kvalitni assety.
      • Diky za snahu, opravdu njn BF1 nadhera, KK se dela ale taky hezky, ovšem Origins je slabota...
        PROČ nevypada Origins ako BF1 ? PROČ Mařenko PROČ ? *1*
        • ZvacA
          Doporučuju si vzpomenout/vyhledat/nalistovat na to, jak hry vypadaly dříve a srovnat je s tím, co se nám nabízí dnes a můžeme dojít k tomu, že se máme do vizualizace jak prasate v žitě. V opačném případě snad jen jinak narvat kabel klávesnice do radiátoru a čumět z okna do podzimní scenérie a představovat si, že hraju graficky nadupanou hru....
          • Srovnávat hry z minulosti s dnešníma je (wow, jaké překvapení, že se grafika posouvá) naprosto mimo mísu vzhledem k tomu, co tady ten člověk řešil. Pokud sem dobře pochopil, tak šlo o to, jak to vypadá a jak by to mohlo vypadat, kdyby byl skutečně využit hardware PC.
            • Nestalo... a je to jedno, protože i přes to se stal Crysis. Protože na PC existuje taková skvělá věc, určitě si o tom slyšel - graphics options, díky čemuž si zahráli i ti, kteří neměli high-end PC. Hra vypadala pořád i tak dobře a na max nastavení využila hw i za několik let. Takhle to dřív fungovalo běžně, že šli vývojáři za hranice hardwaru. Díky tomu se taky vizuál posouval rychleji. Dnes se tohle logicky neděje, protože u konzolí to nejde. Cyklus hardwaru je "zmražen" na nějakých 5 let, což je +/- životnost konzole. Za těch 5 let uteče PC konzolím minimálně o 1 generaci, ale přesto si na něm člověk zahraje akorát to samý ve vyšších fps. PC už by dávno mohlo dávat grafiku, co bude za 2-3 roky na PS5.
              • Reakce na příspěvek:

                Ty videa spíše zpochybňují něco takového, že by se hrálo pouze to samý ve vyšších fps, a že by vývojáři nešli za hranice hw. A ten Star citizen vizuálem na konzole doplatil nakonec jak? A proč PC nemůže dávat grafiku 2-3 roky dopředu? Nebo není dneska ta skvělá věc, o které jsem slyšel - o graphics options, díky čemuž si zahrájí i ti, kteří nemají high-end PC, snad už k mání? Ale je a přesně proto může PC bombit dopředu jak je libo. Ale neděje se. Asi vítr nebo hodně tajemná konspirace. Když může někdo balastit stejnou hru, která se pohybuje v graphics options až k ultra přesto na nižší detaily, protože hra vypádá i tak dobře, proč by měl hned chuť sbírat třeba komponenty za další tisíce nebo si dělat vývojáři starosti s revolucí grafiky, že jo. Vychází mi to stále jako zacyklení v každém případě, aneb má být tedy rozdíl mezi nynější existencí konzolí a s nimi spojená multiplatformita a údajná gragická stagnace her a těmi, kdož by nezkupovali hw s posunem grafiky u jedné silné a potenciální? V té vizi posouvání grafického vývoje rychleji s PC zůstává přece jiných ale-faktorů...
            • Co se týče toho, že hry maximálně využívající hardware PC stále vznikají. Ne, nevznikají. Není tady žádná hra, která by posouvala grafiku tak, jako ve své době Crysis. Ano, je tu jedna vyjímka - Star Citizen (který si ty hry, co si uvedl dá k snídani), ale ten nepočítám, protože je to Kickstarter. V AAA nic takového není. LOGICKY - nikdo do takový hry neinvestuje. Tímto bych to uzavřel. Holt je třeba smířit se s tím, že trhu AAA her vládnou konzole a čistě PC hry nemají tak dobrou návratnost investice.
              • ZvacA

                Reakce na příspěvek:

                Až donutíš lidi běhat do obchodu pro nový hw jak pro rohlíky v dny vydání, tak proč ne.... toto se nestalo ani v době, kdy Crysis vyšel.
            • Ve tvém malém imaginárním světě možná absurdita, ve skutečném světě realita a historicky doložený fakt. Stačí se trochu dovzdělat a podívat se do minulosti, když se dělaly velký hry čistě na PC. Hry typu Doom, Quake, Ultima Underworld, Half-Life, Crysis nebo Deus Ex. Ve své době neměly technologicky konkurenci (rozlišení, textury, velikost map, detailnost prostředí, interaktivita), protože vývojáři pracovali s výkonějším hardware, než měly konzole. Jednoduché jak facka, tady se není o čem bavit. To je velmi snadno dohledatelný a ověřitelný fakt.

              Ano, můžeš to popírat, ale jak už jsem řekl, bude to zoufalý boj na hraně konzolového fanatismu o popírání reality a hlavně... to bude k smíchu.
              • ZvacA

                Reakce na příspěvek:

                No všechno o faktech, fackách, popírání realit, smíchu a vzdělání je strašně moc od srdce, ale absurdita je tu na na místě hlavně v momentě, když si uvědomíme, že PC jako platforma pro čistě velký hry se svým rozlišením, texturami, velikostí map, detailností prostředí, interaktivitou, a to navzdory multiplatformnosti, stále funguje. A ty mi tu přitom vesměs paradoxně pro tebe naznačuješ opak v tom, že nee. Že je to za táák za zenitem a kdesi cosi a že by to mohlo být nebýt teda jiných platforem jakože lepší. Ty videa mluví za vše - nezávislá síla na ničem, vytvářející si graficky pěkné hry nebo umožňující je hrát v lepší kvalitě. Proto mě zaráží, že si do toho nejen cpeš konzole, které na to mají jinak zanedbatelný vliv, ale že žiješ představou že nějaký exkluzivní fokus (který navíc tady v neměnné formě právě že existuje), by jinak grafický rozvoj posunul někam o x let napřed. Ne neposunul. Jestli PC má sehrávat prim jako technologicky nejvýkonnější platforma, jako že jej sehrává, pak si všimni, že se přesto dosahuje toho, čeho dosahuje, nic míň, nic víc. Už se tu umíme pochopit?
            • Že by ano? Na lepším hw máš vždy potenciál dosáhnout lepšího vizuálu. Na to fakt nemusíš být genius, abys to chápal. Spíš mám ale na základě tvých zcestných esejí dojem, že to chápat nechceš. Mno nic, tvůj boj...
              • ZvacA

                Reakce na příspěvek:

                Ovšem. A přiložená videa jasně nedemonstrují, že graficky hry na lepším hw a s lepším vizuálem překvapivě nejen netrpí, ale že dokonce nadále vznikají? Musíš brát, že se tu bavím přece s odborníkem, co si sní své mokré cosi. Jestli však pracuješ s myšlenkou, že potenciál herních grafik je omezovan ve vývoji protože platforma sem, platforma tam, tomu opravdu rozumět nehodlám, stejně tak jako věřit, že za výhradní monopolizace jediného a silného hw by grafika dnes byla na jiné úrovni. O takové absurditě přece dnes už nikdo nemůže být přesvědčen.
            • ZvacA
              Ok, tak já teda zkusím příště srovnat dnešní hry z těma z budoucnosti. A právě proto se nebojím ocenit, že se grafika a jak posouvá vzhledem k tomu na co jsme byli nuceni čumět před desítkami let a i tenkrát jsme z toho co pamatuju měli radost z každé vymazlenější blbosti. Dneska, co do AAA a částečně nezávislé produkce, nepočítaje v to záměrné stylizace, vyloženě graficky špatné hry nevznikají, spíše naopak, je radost na ně v každém coulu hledět. Nikoliv všechny o stejným výkonu, ale to co umožňují vytvářet dnešní enginy za herní světy napříč žánry na obrazovkách, tak to bychom si tenkrát snad i cvrnkli, viz videa...

              Nebo máte s kamarádem jinou vizionářskou představu? Že bychom dosáhli za vašich nějakých monohardwarových okolností jinak grafického Marsu? A tak určitě, hoši...
    • Mno, lepsi jak v dobach x360/ps3, kde se bojovalo o kazdy MB, dnes uz bych nerek, ze je s texturami takovy problem. V cem je problem, ze konzole sice dostaly refresh, ale stale jsou brzdene AMD procesorem, ktery ma slaby vykon na jedno jadro. Ono navrhnout engine, ktery vyuzije vsech 8 jader rovnomerne neni snadna vec, takze pak na konzolich musi osekat vse, co vytezuje cpu (obvykle svetlo/stiny, efekty). Proto na ty konzole to 4k (i kdyz dynamicke) tlaci, protoze graficka karta na to staci, skoda jen, ze se ve svete neujalo rozliseni 2560x1440, rozdil oproti Full HD je mnohem vetsi a nestoji ani zdaleka tolik vypocetni sily.
    • Tezko. Nebejt topinkovacu nikdo by takovy hry nedelal pac by se mu nezaplatily. Delat pc only AAA hru se pomalu rovna skoku do macochy. Bud se tam krade nebo ceka az to bude v bundlu za dolar. Staci si precist zdejsi diskuzi:)
      • Lukass
        Velmi retardovany nazor.
        • Tak urcite neni. Pc hraci musi na lepsi grafiku pockat az se pohnou konzole. A kdyz to trva moc dlouho tak se pc vzmuze maximalne tak na pixel art manii, early access a kickstarter tedy zpusoby s minimalni investici. Proste do pc AAA only hry bude investovat jen blazen, kdyby to tak nebylo nevidim nejmensi duvod proc by se pc nepohnulo kupredu samo.
          • Každej druhej rok vam naservirujou novou verzi a chtej aby ste si mysleli že de o ňakej vykonovej posun, což je samozdrejme blbost ale vy jim to baštite, ptž vy jim zbaštite uplne všechno co vyypustej...ale skutočnej duvod je ten aby se to nestihlo kreknout a načipovat a aby ste nekradli jak to byvavalo driv, co vam samozrejme nikdy nedojde... *1* kdyby chteli tak ty konzole udelaji lepši, technologii na to maji, aaale vlastne naco ??? *3*
          • Lukass
            No v posledni dobe je rozdil mezi klasickou PS4 a klasickym Xboxem a PC dost velkej. Treba Project Cars vypada na konzolich dost blbe, na PC na max je to ale krasna hra.
            • mal som moznost hrat witcher 3 na xbox, presiel som ho na pc full settings, bol som vizualom na xbox zhrozeny
    • Grafické pozlátko až na první místě, co? *12*
  • Tenhle Assassin vypada vizualne celkem dobre, ale jinak je to jiz nekolikrat snedena a znovu vyzvracena kase, dojel jsem zhruba do pulky a hru prodal, hodnoceni je maximalne 7/10 a to jsem velkorysy.
  • no po assasinovi z londýna, kterýho jsem ještě nedohrál a před rokem smazal, si řikám, že tohle bude podobná plychta....ještě problémy s optimalizaci a sprasená naposlední chvíly dopřidaná protipiratská ochrana VM protect

    možná až to bude v Humblu za dolar tak si to koupim
    • Tvůj mozek by se měl prodávat za dolar....
      • fanboy? :-D I kdyby hra byla 10/10 tak ubisoft jsou podělany z***i a já je dotovat nebudu, to radši hodim Bethesde
        • Ano jsem fanda AC série, ale rád si zahraju napříkladi něco od zmíněné Bethesdy. Spíše reaguji na možná až to bude v humblu za dolar...Čekat, že si koupím libovolnou hru, která není stará x let za dolar je opravdu hloupé natož novou hru, která je navíc velmi kvalitní a troufnu si říct, že jedna z nejlepších ze série. Zvláště pak odkazovat se na problémy s optimalizací, či protipirátskou ochranou mi přijde ani ne hloupé, ale spíše přímo smutné. Ono ideální by bylo kdyby tam ta ochrana nebyla a hra se dala stáhnout zadarmo aby se ušetřil i ten dolar co? :) A k optimalizaci...já hraju hru na 3 roky starém PC a absolutně nemám problém na high hru hrát na 60 fps....naopak si myslím, že oproti unity nebo black flagu je optimalizace hodně kvalitní.
  • Morraw
    Vzhledem k tomu, že tu zase někdo zmínil grind v Shadow of War, tak chci věci úvest na pravou míru. V posledním aktu hry musíte v několika fázich postupně ubránit všechny své pevnosti. Žádné jiné takové mise ve hře zatím nejsou, krom jedné příběhové (a dokud nepřijde nekonečný mod). Blbé je, že to nacpali všechno najednou, takže se to může zdát nezáživné, ptže těch obranných misí je asi 16.

    Faktem ovšem je, že ty pevnosti se dají ubránit s těmi orky, s kterými jste ty pevnosti dobyli a není třeba nutně chytat další a ano, dá se vyhrát i nad těmi silnějšími. Stačí využívat jejich slabin a prvních několik obran vyhrajete, aniž by vám pronikli do pevnosti. Když vám náhodou pevnost dobyjou, tak ji dobyjete zpět a jede se dále.
    Jestliže přesto máte pocit, že nějaké orky navíc potřebujete, ale nechce se vám je chytat (což je záležitost chvilky), tak půjdete do storu a tam si za herní měnu nakoupíte orky (v té době by jste měli mít na kontě několik desítek tisíc). Není třeba vůbec nic kupovat za reálné penize.

    Takže ty blitky, které papouškujete od ostatních si nechte, ptže to jednoduše není pravda a šíříte dezinformace. Žádný grind ani paywall ve hře není. A jestli myslíte, že jo, tak to dokažte.
    • At uz je ten balanc jakykoliv, v mikrotransakcich by nemelo byt nic co jakkoliv ovlyvnuje hratelnost, pokud si zaplatil plnou cenu za hru.
  • Morraw
    Ještě nemám ve hře tolik nahráno, abych vynášel nějaké soudy, takže to budou spíše menší dojmy.

    Origins je pro mě tématicky zatím nejlepším dílem, ptže Egypt miluju. Scenérie jsou krásné a je to první AC, kde se budete rádi toulat a objevovat. Po vizuální stránce tak nemám co vytknout.

    Vadí mi, že jednotlivé oblasti jsou zamknuté za příběhovými misemi a zároveň je mapa rozsekána na levely jak v MMO. Tyhle dvě věci ničí pocit z toho, že můžete jít kamkoliv. Když už dělali takhle otevřenou hru, tak se toho měli zbavit a levely škálovat spolu s hráčem. Případně to nevytyčovat tak okatě.

    Hlavní věc je změna soubojového systému a jestli přecházite, stejně jako já, ze skvělého soubojáku v Shadow of War, tak vás ten v AC nenadchne. Nebo jo ? Systém je docela těžkopádný, střelba z luku není moc příjemná, stealth je zatím takový nezáživný. Zatím to vidím jako největší slabinu hry. Otevřený soubojový systém je samozřejmě krokem vpřed, ale provedení značně pokulhává. Srovnávat se to nedá ani se Zaklínačem nebo čímkoliv jiným. Snad se do toho časem dostanu, ale zatím se soubojům spíše vyhýbám.

    EDIT. Ještě bych zmínil, že Bayek je od úplného začátku sympaťák a příběh se rozvijí skvěle.
    • Uzamcene oblasti jsou jen v prologu. Po nem se da jit kamkoliv.
      • Morraw
        Co je součástí prologu ? Teď jsem vlastně v druhé lokaci Alexandrii.
        • Mas to nejaky pomotany. Alexandrie neni druha lokace. A jestli tam jsi nechapu jak ti mohlo uniknout ze muzes jit kam chces. Prolog je zacatek v Siwe.
          • Morraw
            Moje chyba. Prostě hned ta další lokace po Siwe. Nikde dál jsem nezkoušel jít, ptže mapa byla zamodřená a měl jsem za to, že se tím pádem nikam jinam stejně nedostanu. Díky za vyjasnění.
  • A dočkáme se někdy v nejbližších měsících a rocích recenze na nového wolfa ? Anebo to dopadne podobně katastrofálně jako s TWWH2
  • Jack1947
    8 aby ne... bych se divil kdyby Assín měl nižší číslo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit