Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Až zase budete porovnávat zahraniční a české ceny videoher, nezapomeňte, že např. Austrálie...

    Tak a tedka si porovname platy u nas a v australii. Prosim zamyslete se pred tim, nez neco napisete :(
  • Až zase budete porovnávat zahraniční a české ceny videoher, nezapomeňte, že např. Austrálie...

    tak mě napadá, jestli by šlo nakupovat za dolary, kdybych byl připojený přes VPNku v USA
    • mělo by jít, ale je to proti podmínkám steamu, takže může hrozit ban...
  • GeoHot odeslal deset tisíc dolarů na účet organizace hájící práva uživatelů digitálních...

    Chtěl bych vidět, kde takovej fracek sehnal 10 000$
    • Urug
      Rozhodně to nebylo diskutováním na games.cz
      • Kdybych nevěděl, co jsou to vydřený peníze tak se tu právě nerozčiluju. Právě proto že si musím každej peníz těžce odpracovat tak mě rozčiluje jak si nějakej jouda může dovolit vyhodit takovou částku. Klidně mě za to kamenujte, že mu ty peníze závidím. kdo by nechtěl dostat výplatu bez práce..
        • MickeyMutant

          GeoHot odeslal deset tisíc dolarů na účet organizace hájící práva uživatelů digitálních...

          Tomu joudovi se povedlo něco, co se do té doby nikomu nepovedlo. Tím pádem to asi nebude takovej jouda, jak si představuješ. Těch deset tisíc je mimochodem částka, kterou mu lidi poslali na obhajobu při procesu se Sony. A protože k soudu nakonec nedošlo, tak si nedokážu představit lepší způsob, jak podpořit skutkem svůj postoj, který obhajoval v průběhu celé kauzy. Kdyby to byl opravdovej jouda, tak by si ty prachy nechal.
          • Ty ses taky jouda,on je taky jouda,ja sem taky jouda,...vsichni jste joudove *1*
            • ucho
              nejoudujte tady pořád
    • GeoHot odeslal deset tisíc dolarů na účet organizace hájící práva uživatelů digitálních...

      Dary nebo "dary" z doby, kdy šířil root key. Je mediální hvězda, ti mají skoro vždycky peníze. Navíc má stoprocentně spousty followerů, svoje soukromé stádečko na boj se zlými temnými korporacemi. Upřímně doufám, že neměl co do činění s těmi majory z Anonymous.
      • stejne je cela ta kauza kolem toho manika a sony jedna velka komedie,kdyz to tak clovek cte.
        • Hlavně jak to úžasně rozdělilo komunitu. Lidi buď jsou Freedom Fighters nebo jak policajti od Kurta Wimmera. Pokud ne, tak je dotyčný někam stejně zařazen. Je fascinující, jak každý chce být součástí něčeho většího a mít pocit, že kdyby najednou pošel, tak se vůbec nic nezmění.
  • DICE: „Největší blbostí dnešních vývojářů je, že vytváří PC verzi na základě konzolové.“

    Zajimave, a Battlefield Bad company nebylo puvodne konzolove? Jednicka na PC vubec nevyslo a dvojka byla dosti tezce zkonzolovatela (zmrzacena)....
    • Nerikam, ze bad company 2 je spatna hra, mam ji, hraju ji, bavi me, jen mi tohle vsechno zni jako alibismuss, nic vic:-)
    • DICE: „Největší blbostí dnešních vývojářů je, že vytváří PC verzi na základě konzolové.“

      no... asi jsi trosku nepochopil o co tady jde... podstatou myslenky je, ze kdyz chce nekdo vytvorit kvalitni PC hru, nemuze stavet na konzolovem zakladu a jen hru preportovat... ale je treba ji vyvijet od zacatku primarne pro pc, ktere si toho necha libit mnohem vic nez takova konzole...
      • Spise jsi to nepochopil ty.Podstatou myslenky je ,ze vytvaret hru prvne pro konzole a potom port pro pc je podle jejich nazoru spatna varianta pro obe platformy.A ze vyhodnejsi je vytvaret hru na miru pc a potom pro konzole snizit nektere parametry s tim,ze z toho tezi obe verze hry.Co je na tom pravdy si uz musi preprat kazdy sam.
        Tady nebyla rec pouze o pc verzi.Priste si precti original ,na co se tyhle kratke zpravy odkazuji *3* .
    • DICE: „Největší blbostí dnešních vývojářů je, že vytváří PC verzi na základě konzolové.“

      co se ti na dvojce zdá konzoloidní ?Povedená hra i pro PC vole...Asi si to nikdy nehrál.
      • Spis jsi to nehral ty.A nebo jinak,spis jsi ty nehral bf1942 a bf2 *3*
  • Cosi

    Několik nových obtázků ze Silent Hill: Downpour - ukazují hlavně atmosféru lokací.

    Pssst.... Chybka v nadpisu.... obtázků.

    Od přítele.
  • Pokud se vám doma povalují 3 Kinecty a 3D tiskárna, nic vám nebrání v tom vytvořit si vlastní...

    Dedovo pokrceni rameny to celkem vystihlo : )
    Napad ale super.
    3D tiskarny uz jsou ale jinak snad mnohem dal, ne? Nebo je tohle soucasnej vrchol?
    • Technologie je dál, tady jde spíš o výstup z toho snímání, si všimni, že je to stejně "zubatý" už na tom "3D scanu". Ale jak říkáš, nápad super :)
  • Jozef123

    Také vás vždy zajímalo, kde skončí Mario když spadne do díry?

    *1*
  • Kdo tvrdil, že ovládání počítače pomocí PS Move by bylo nepohodlné? Sledujte video...

    Hezké, ale stejně to na myš nemá.
    • Kdo tvrdil, že ovládání počítače pomocí PS Move by bylo nepohodlné? Sledujte video...

      no ono pokud jdou použít i tlačítka, tak to myš překoná zcela s přehledem, pokud se bavíme o ovládání, jako je spustit film, něco někam skopírovat a podobně. Pro ty, co pracují s programy CAD atd atd, tak to použitelné moc není. Ale dokážu si to představit, že se vyvalím na gauč a jedu (:
      • Unreal

        No jo, jenže pro mě je jednoduší pohnout myší o pár milimetrů, než mávat ve vzduchu nějakým hejblátkem. Zkus takhle koncentrovaně držet tyčku ve vzduchu jednu hodinu, budeš rád za myš.
        • Microsoft má v počtu prodaných Kinectů před PS Move náskok jen cca 2 miliony kusů.

          heh... já o koze a ty o voze... zbožňuju takové lidi ( (:
        • Drom
          me to stacilo 3 minuty a uz me z toho bolela ruka, navic to neni kdovijak presne
  • crookouš

    Tobě ten gamepad nahrazuje i sex koukám, no nic přeju ti veselé vibrace ..
    • A co s tim mas za problem? Ze ho radim nad mysicku? S tou se mazlis zase ty?
      Nebo o co ti prosimte jde?
      Hadam ze jsi chudak na kteryho lepsi nereagovat, ale za prani podekovat musim - vibrace si uziju - dik.
      Jestli hrajes hry kvuli poctu rozdanejch headshotu, tak samozrejme nemuzes tusit o cem jsem to tam dole mluvil. A ja se na tebe nezlobim : )
      • Neni tech minusu malo? Sakra! To me nauci, takhle se rouhat! : D
  • Treyarch: „Technologická omezení nám nedovolí vydat DLC s novými zbraněmi do CoD: Black Ops“.

    To chtějí říct, že by jejich engine neutáhl 5 nových zbraní ve hře???
    • Sexy cosplay videa, v kterých se vám představí Sonya Blade, Kitana a Mileena.

      Nie. Tým chcú povedať že načo budú robiť 5 nových zbraní modelovať ich, robiť texturu tyžden a potom to s minimalnym predajom davať za 15€, keď môžu portnuť mapy s SP s malími upravami za 10 min a davať to na steam za 10€. DLC by Activision je navodiť u hráča falošný dojem že sa onich "starajú"
    • ucho
      ne, tak si přečti ten článek, ať neplácáš kraviny. vůbec nejde o engine, nazývají to logistickým problémem. aby to totiž bylo fér, museli by zbraň přidat ne do mapy (pak by lidé běhali pro tu zbraň na určité místo a tím by ohrozili kvalitu multiplayeru), ale přidat přímo hráči mezi ostatní zbraně a to všem. jenže ne každý by si ji stáhnul a tedy ji neměl, což má opět vliv na multiplayer. tedy technologické omezení se týká samotné distribuce DLC, s enginem to nemá opravdu nic společného...
    • Pan_Klobouk
      Jj, taky jsem se zasmal. Ale opovaz se to zpochybnit! To je proste pravda pravdouci, asi jako ze Alan Wake muze fungovat jen na X360, ze jedine tam si ho muze hrac uzit, hrani na PC by tu hru naprosto rozbouralo a znicilo.
      • Tak zas kdovi (ja ne) jak takovej engine funguje. Treba je nekde hluboko vazne danej limit zbrani (hracovych nastroju k ovlivneni hry), kterej by museli nekde v zakladech prekopavat. Ale je to divny, no...
        A u toho Wakea to je nejspis nejakej blabol, ale zase je fakt, ze kdyz uz na PC, tak povinne na gamepadu. Pohyb na klavesnici by to totalne zabil. Tak jako kazdou TPS, obzvlast hororovou hru. Nad plynulej pohyb v tomhle pripade opravdu neni, a klavesnicovy "chuze/beh", navic cukany, by tu hru vazne zabilo.
        Ale mohli dat do krabice treba gamepad zdarma, previti : )
        • Pan_Klobouk
          Tak jasne, kdo vi jak to bylo mysleno (bleskar se posledni dobou pravidelne ztraci v prekladu) nicmene kdyz se chce, vsechno jde. Pokud by vazne chteli hracum dat pet novych flinticek, tak jim je daji. Ze toho nejsou schopni, at uz z jakehokoliv duvodu, je pouze jejich problem. Neumi to distribuovat jako placene DLC? At to daji zadarmo. Je problem to zakomponovat do hry nebo mapy? At je ma kazda postava hned, treba jako volitelne rozsireni. Ja bych proste vedel, ja bych jim poradil. ;D

          ad Alan Wake - tam jsem narazel na blabol, kdy MS tesne pred vydanim oduvodnil zruseni PC verze z duvodu atmosfery a vyzneni hry. Ze AW je mozny, funguje a zabira pouze se zadkem na pohodlne sedacce, v temnem obyvaku a s rozzarenou HD televizi. Opet se nam snazili nakecat, ze kazdy pisickar ma 14" CRT monitor, kolem stolu halogenovy svetla a sedi shrbeny na drevene stokrli.
          Jinak ja bych hral AW na PC klidne i s X360 padem, ale verim ze borci typu Remedy by jiste dokazali udelat kvalitni port, s ovladanim na WASD+mys. Kdyz to umeli u Maxe Payna...
          • Jasne, ale u toho Alana bych u pripadnyho PC portu fakt kazdyho zaprisahnul, at to na gamepadu hraje.
            U TPS je to fakt o necem jinym. Postava a kamera se pohybuje naprosto plynule, presne takovou rychlosti, jakou ji drobnym pohybem analogu porucis.
            A obzvlaste v pripade atmosferickejch her je to sakra velkej rozdil.
            To si takhle Alan pomalililinku naslapuje potemnelym srubem, kuzel baterky plynule hladi okolni objekty. Neco zaslechne za rohem, tak jeste zpomali, pak treba dva rychlejsi kroky za ten roh, a s vytazenym kverem rychle pokryje podezrelej prostor, atd. atd.
            Tohle vsechno naprosto plynule a prirozene. Na tom WSAD by to clovek mohl resit jedine klepanim do patricny klavesy, coz ma klasicky za nasledek debilni poskakovani postavy, a dalsi ohavnosti. Ani s uhly kamery si clovek vubec hrat nemuze. Celkove je u TPS klavesnice+mys zabijak nejaky "filmovosti".
            Co jsem zacal hrat na konzolich, tak si tohle nemuzu vynachvalit, a TPS uz jedine tam : )
            • Pan_Klobouk
              Vsak ja taky na Alanovi nijak nevisim, kdybych jo chtel, moznost si ho zahrat tu je. Nakonec ta hra se mi libila spis pred lety, v prvnich navrzich a prototypech... kdyz to jeste byl otevreny svet a ne to co z toho zbylo. Ted uz AW vnimam jen jako jednu z mnoha dalsich her, ktere tak nejak prosumi, nekdo je tim nadseny, nekdo otraveny, ale vylozene diru do sveta neudelaji. Ze by se na nej vzpominalo a mluvilo jeste za pet let, to asi ne. I kdyz mozna dvojka porad visi ve vzduchu.
            • Splinter Cell jsem nikdy nehral - s tim koleckem to zni zajimave, no.
              Nejakej kompromis by urcite udelat sel, ale stejne nemyslim ze by to byla plnohodnotna nahrada. Ale jo - hrat by se to bezpochyby dalo ..
              Jinak nad tim Wakem az tak neplakejte - teda pro me to bylo spis zklamani.
              Myslim ze v recenzich chvalili pribeh, a nadavali na gameplay, zatimco ja bych to videl presne naopak.
              Hratelnost je super, s mnoha netradicnima prvkama, ale podani pribehu je dost tupoucky, az neohrabany. Spousta veci me rusila.
            • Pan_Klobouk
              Tak v dnesni dobe, kdy je kazda druha PC hra portem z konzoli a hodne z nich i vyzaduje k hrani gamepad, uz je pomalu zbytecny cokoliv na tohle tema resit. Hraci i vyvovaji tak zleniveli, ze nejaky extra predelavky pro PC, upravy HUDu a rozhrani ani nedelaji a nevyzaduji.
              Porad ale musim trvat ;) na tom, ze by to muselo jit i na klavesnici a mysi, klidne i v TPS zanru. Jako dalsi tip a trumf vynasim Splinter Cell a jeho elegantne resenou rychlost chuze koleckem na mysi. Jasne, analogovy kloboucky na gamepadu jsou ideal a urcite lepsi nez digital a rychla myska, ovsem nasimulovat a prizpusobit to jde. Takze pohyb a chuzi uz vyresenou mame, pridame jeste umyslny mouse-lag a jeji nemennou rychlost i citlivost (tahle gumovost a medovost uz se u spousty her taky stala standardem) a voila... privitejte Alana Wakea na PC. ;D
              BTW osobne ale s gamepadem nemam vubec problem a u PC mam ten X360 permanentne pripojeny. Jak jsem driv temer nechapal, ze je nekdo schopny hrat FPS-ky na konzolich (a ted to sam delam, zvyknul jsem si a da se to...) a gamepad pripojoval k PC az kdyz nebylo zbyti... casy se holt meni. Navic jsem vazne hrozne zparchantel, nedavno jsem sam sebe pristihnul, jaky jsem prase. :) Dost ted jezdim TDU2 (na PC s X360 padem) a dokonce i blbej poker v kasinu mastim pres X360, prestoze kurzor mysi a klavesnice je tam k dispozici.
            • Jo Condemned OK, ale je to FPS, a i tak by tomu slusela treba pomalejsi chuze.
              Jeste spis nez o kameru (mys) mi slo o pohyb (WSAD). Tam mas na klavesnici proste ctyri (resp. osm) smery, a digitalni moznost 1/0 pohyb/nepohyb. Na gamepadu vsechno tohle probiha naprosto plynule, libovolnou rychlosti (bohuzel neplati pro vsechny hry)
              Zkratka neni nad to si v hororovy hre hezky natocit kameru a pomalinku naslapovat se stazenou prdeli : ) Uz jen na to je defaultni PC chuze podle myho moc rychla, a to je jen zacatek moznosti, ktery v tomhle gamepad poskytuje.
              Jinak na PC je treba v pohode GTA IV. Tam je (mozna diky euphorii) jakysi zpozdeni pohybu postavy. Respektive mi prijde, ze se postava jakoby realisticky treba do behu plynule zrychluje, tudiz nejaky sekance z velky casti odpadaji. Bohuzel se ale porad muzes pohybovat jen dvema rychlostma - chuze/beh. GTA IV to ma ale takhle bohuzel i na konzolich, takze zrovna u nej je mi celkem jedno, jestli ho hraju na PC nebo konzoli. Na PC jsem nadliskej strelec, na konzoli je to ale porad (co do kamery a pohybu) plynulejsi. Na singl teda i tady volim konzoli : )
            • Pan_Klobouk
              Rozumim, u AW to na tech pomalych a plynulych klobouccich zjevne postavili, holt by pripadny PC port musel mit nejaky mouse-lag ci co. Na druhou stranu, takovy Doom III si taky pohraval s baterkou a kuzelem svetla... a mys tomu nevadila. Ovsem to zas byla zbesila akce a ne kradma lekacka. Ale co, urcite bych si vzpomnel i na lepsi priklad... co treba PC Condemned? Klavesnice, mys... a dobry, navic je to AW i docela podobny. ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit