Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Drom

    SOE se chystá nějakým způsobem potěšit hráče MMO her DC Universe Online a Free Realms, kteří...

    DCUO bezi sotva 3 mesice a uz ma vypadek presahujici 10% celkoveho casu. To bude chtit poradne presvedcovani, aby tam lidi zustali. PS3 ma na ty MMOcka vazne smulu, Nejdriv Final fantasy XIV, ktere bylo tak spatne, ze ho ani na PS3 nakonec nevydali a ted DCUO s vypadkem, ktery muze hru polozit
  • TV NOVA: Zlé počítačové hry

    Kdo se chce zasmát jak počítačové hry vychovávají budoucí vrahy :D

    http://www.youtube.com/watch?v=bvBLMNiCQc0&feature=player_embedded#at=76
    • A díky Geohotovi můžete LEGÁLNĚ stahovat hry pro Playstation :)
      7minuta http://voyo.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-27-4-2011.html?s=0
      • ucho
        tak já tam slyším "můžete i legálně stahovat hry...", to by mohlo být i "můžete ilegálně stahovat hry..." ne?
        • Ja tam vyrazne slysim "ilegalni stahovani her". "I legalni" by IMHO znelo trochu jinak (vetsi pauza pred slovem legalni).
          • ucho
            Crook: když ta "dírá" nebyla myšlena doslova, tak nepoužívej slovo "díra" a použij jiné slovo.
            když nemluvíš o mně, laskavě neříkej, jaký typ člověka jsem, když o mně naprosto nic nevíš.
            paragrafy nejsou slovíčkaření, paragrafy jsou paragrafy, které jsou v tomto případě jasné. zde nevyslovíčkuješ nic.
            to že si ty myslíš, že je něco špatné je tvoje věc. každý si o tom může myslet svoje, tedy to nemusíš cpát ostatním jako svatosvatou a jedinou pravdu, jak to má být.
            žijeme v demokracii a máme tedy nějaké zákony. pokud se někdo rozhodne nějaký zákon změnit, změní se. řešil jsem pouze legálnost. názory stranou, tak nechápu, proč je sem pořád cpeš (já sem svůj názor nenapsal) :) uvědomuješ si rozdíl mezi názorem a faktem?
            • Jestli ty se me ptas, jestli vim rozdil mezi nazorem a faktem, tak bych se te musel zeptat, jestli vis co je otaznik...
              Tvoje osoba se do toho zatahla sama, a jadro ty otazky se mi k tomu zdalo jako nejlogictejsi duvod. Tot vse.
              Opet teda myslim ze pomotany to mas spis ty. Ale na tom se dva holt nikdy nedohodnou : D
              Kazdopadne te mam rad, stejne jako kazdeho ziveho tvora. Rad ti odpoved znuden venuji, a na zaver poslu srdecne pozdravy.
              Absence dalsi reakce ale zamrzi. Podkladu neni nikdy dost : D
            • ucho
              Crook: asi to máš trochu pomotané. v předchozím příspěvku jsi psal: "Jsi zrovna ty ten pripad stahovace filmu a hudby, co pak rad nadava hernim piratum?"
              načež tě upozorním, že je zbytečné do toho tahat mou osobu, což touhle větou naznačuješ jasně. nebo kdybych snad napsa: Jsi zrovna ty idiot?" asi bych psal taky o tobě, nemyslíš? tedy popisoval typ člověka.

              jestli se chceš do mě pustit, posluž si, snesu cokoli. reakci už ode mě ale nečekej :) postrádá smysl psát tuny textu s někým, kdo nechápe to, co ostatní píšou...
            • Tak kdo z nas ma problemy s porozumenim? Nejsi nejakej rozjetej?
              Zkus se podivat zpatky, kde jsem zacal vazne minenou otazkou. Na tu mi povysene odpovis, posila okomentuje dal, a ja mu jen dam za pravdu a pridam svuj nazor na tohle rozlisovani. Jestli tady nekdo nekomu neco cpe, tak spis ty. Nebyt tvych dalsich a dalsich zbytecnych, a diskusi uplne jinam tahajicich komentaru, byl by davno konec. Mluvil jsem nekdo o faktech? Co to sem tahas za nesmysly? Jsi fakt tak zoufalej?
              Opravdu si nemyslim, ze by obraty jako "podle me" "rekl bych" apod. prezentovali FAKTA, a nic takovyho jsem ani nezminoval. Jen debil v tom muze zacit rejpat, a takhle si cucat "argumenty", ze?
              Kde jsem ti treba rikal co jsi za typ cloveka?? Bozeboze... Jestli tohle neni ozyvajici se potrefena husa, tak uz nevim co : D

              Vic k tomu dodavat nebudu, i kdyz nepochybuju ze tady za me zase neco vysvetlis tak, jak jsem to ja bezpochyby myslel... *7*
              Proste jdi prudit jinam, jestlis me chtel dotlacit k tomu, abych se do tebe vazne oprel (doted to bylo jen v tvy nebohy makovici), tak se ti to povedlo.

              Tesim se co zase vyctes mezi radky, ale reagovat na to snad ani nebudu - leda bys fakt pobavil : D
          • ucho
            Crook: máš problém chápání psaného textu? asi jo, jinak naprosto nechápu, o čem diskutuješ. dotaz zněl jasně. odpověď je na něj jasná. nejedná se o žádnou "díru" v zákoně. tak to prostě v zákoně je. žádné možná nebo třeba, ale naprosto přesně toto definuje. to je fakt, se kterým neuděláš nic ty ani nikdo jiný. poukazoval jsem pouze na to, že v televizi škatulkují, to je tak zhruba všechno. stejně jako jsou pro české novináře počítačoví hráči zvláštní exoti, kteří se věnují prapodivným věcem, další televizní škatulka. a proto, abych se vrátil k tomu nahoře, je velmi nepravděpodobné, aby v televizi bylo v jedné větě "stahování" a "legální"... zákon je však jasný ;)
            • Ja vubec nemluvil o tom, jestli to nahoda je, nebo neni.
              Ta "dira" nebyla myslena doslova. (i kdyz pochybuju, ze by sami zakonodarci ten dvoji metr pouzivat chteli.)
              A nemluvil jsem ani o tobe - nevzal sis to nejak osobne? Jsi zrovna ty ten pripad stahovace filmu a hudby, co pak rad nadava hernim piratum?
              V tom pripade si nech slovickareni o paragrafech. Pokud je pro tebe zrovna zakon slovo svaty, tak teda potes...
              Myslim ze clovek by mel mit lepsi smysl pro to, co je a neni spravny. Podle me neni stahovani her o nic horsi, nez stahovani filmu. Tecka.
            • ucho
              není to ani náhodou, takhle to někdo záměrně chtěl. kdyby takhle zásadní věc byla "díra", někdo by ji rychle lepil. ovšem takto může sloužit jako odůvodnění k vybírání autorských poplatků, a tedy se na tom někdo i přiživí (legálně, bohužel). ale nechám tě u toho. jestli se to v budoucnu někdo rozhodne změnit, to je věc jiná...
            • posila
              Nebavil. Rekl jsi, ze legalnost stahovani hudby a filmu neni "dira" v zakone, ale presne presne definovana vec. Ja tvrdim, ze to neni presne definovana vec, ale je to legalni mozna jen nahodou.
            • ucho
              posila: bavil se tady někdo o tom, kdo to kam nahrál? ne. ano, v některých definicích je zákon nejednoznačný a jsou známé případy, kdy ti 50 % právníků bude tvrdit, že je to tak a druhá polovina, že je to onak. tohle není ten případ...
            • posila
              Tvrdit o zakonech, ze jsou jasne a naprosto presne definovane, je docela prehnane. Pral bych si, aby to tak bylo :)

              V zakone je neco jako, ze fyzicka osoba si muze vytvorit rozmnozeninu dila pro osobni potrebu a je tam taky, ze jen jen autor muze nekomu dilo poskytnout k rozmnozeni nebo udelit nekomu opravneni rozmnozovat jeho dilo pro komercni ucely. Ale neni tam napsano, ze si nesmim udelat kopii ze zdroje, ktery nema autorem dovoleno poskytovat dilo k rozmnozeni. A co neni zakazano je dovoleno. Treba je to naschval, treba pri tvorbe toho zakona nepomysleli na to, ze to nekdy bude problem ... ja nevim ... Nicmene je docela zvlastni rict "Ja jsem sporadany obcan, protoze jsem neporusil zakon. 'Kriminalnik' je ten, co to na ten rapidshare nahral."
          • ucho
            tak mezera by tam být velká nemusela. lidi někdy zkracují dost. ale počítám, že nejsou natolik retardovaní, aby říkali, že je jakýkoli stahování legální, když v televizi považují i stahování hudby za nelegální.
            • ...nevim teda jestli byla rec o blbech co warez "chlubenim" vyplachujou fora - zrovna pro ty bych asi taky vlidny slovo nemel : )
            • Presne tak, posilo.
              Pokud teda lidi ty moralisticky vyplachy zakladaj na hloupy dire v zakone, je to o to smesnejsi.
              Pirati jsme vsichni stejny, provinile bych se mel po stazeni filmu cejtit uplne stejne, jako stahovac her.
              Dokonce bych rekl, ze tim odvolavanim na (zhovadilou) pravni stranku to pokrytectvi teprv nabira na intenzite : D
            • posila
              Na ceskych internetech koluje takovyto vyklad autorskeho zakona: clovek si muze vytvorit kopii umeleckeho dila pro vlastni potrebu. Zakon neporusuje ten, kdo kopii vlastni, ale ten, kdo sdili original (resp. vlastni kopii) s jinymi lidmi. To ale neplati pro software, na ten jsou v zakone jine paragrafy.

              Ze je to (mozna) legalni ale neznamena, ze je to moralni. Nadavani piratum je sice pokrytectvi, ale clovek, ktery se chlubi tim, ze je pirat si zaslouzi vynadat ... a mimo to ... flamy jsou vzdycky zabava :D
            • ucho
              Crook: ano, nastuduj si potřebné paragrafy. stahování audiovizuálních děl pro vlastní potřebu je dle zákona ČR naprosto legální. to jen v televizi to mají trochu pomotané...
            • A spravne se snad pouziva na hudbu jinej metr?
              Ja teda i z tohohle duvodu nemam potrebu nadavat piratum, jelikoz abych ukojil svoje hudebni/filmovy choutky, musel bych za to utracet fakt snad miliony. Takhle koupim spis jen to co mam fakt moooc rad...
              Ale ze povazoval stahovani hudby za legalni? Nebo "min nelegalni"?
              To je snad ciry pokrytectvi, ne? Nebo je to nejak pravne podlozeny?
      • Top je taky krásný slovní spojení "hack umožňující legální stahování her" *1* A to jsem myslel, že jen FOX news jsou takový ale jak tak koukám, že u nás mají v nově velkou konkurenci.
    • ucho
      tohle je lepší, jak vidí počítačové hráče tvůrci seriálů (zde konkrétně seriál Life). všimněte si toho, jak se pozná hráč. když někoho vidi hrát, drží totiž ruce ve vzduchu a nevědomky hýbe prsty, jako by hrál sám... :)
      http://www.youtube.com/watch?v=HFfJ4ZC1AtA
      • Znám, ano to dokáže taky velmi pobavit *1* podobných kousků jsem už zahlídl vícero. Jeden z nich byl myslím jak hrál Dexter Halo 3 na pc s myší a klávesnicí (Halo3 - xbox360 hra)
        • ucho
          no a nebo Sony si proti těm hackerům měli najmout tyhle experty ze seriálu NCIS:
          http://www.youtube.com/watch?v=u8qgehH3kEQ

          víc lidí na jedné klávesnici znamená samozřejmě rychlejší práci.
    • Pan_Klobouk
      Trochu starsi zalezitost, navic Nova... co bys chtel? Otazkou zustava, pan Kalivoda je Lachtan? A pokud ano, tak co to tam placal? :)
  • Crytek vydal nový patch (v1.4) pro Crysis 2.

    Mě jenom zajímá, jestli už opravili ty problémy se zamrzáváním AI, jinak s koupí budu i nadále otálet.

    edit: opravena neprominutelná hrubka v provopisu *3*
    • Crytek vydal nový patch (v1.4) pro Crysis 2.

      Tak to podle všeho ještě chvilku otálej *3*
  • Kdo z vás si takhle může zahrát EVE Online? Vlastně, jakoukoli hru. To je možné jenom v Číně!

    No jo , ono to hned vypadá líp v promítacím sále než na paneláku ke kterému směřuje projektor z okna naší kuchyně ....
    • Zejmena kdyz ti pak v te neintenzivnejsi chvili vystrci hlavu z okna soused a zacne hulakat ,ze mu svitis do loznice :-D
  • Pokud se zaseknete v nějaké těžké části hry L.A. Noire, bude vám nabídnuto danou sekvenci přeskočit.

    Co bude priste?Moznost preskocit na zaverecnou animacku?
    • A co jako? Dokud je to jen MOZNOST, tak ti to muze bejt ale UPLNE volny... *7*
      • Klidek,at ti nepraskne nejaka zilka *3* .Me to UPLNE volny je,protoze tahle hra me nebere.jen se pozastavuju nad tim,kam ten dnesni trend zjenodusovani speje,to je cele.
        • posila
          Je ti to UPLNE volne, tak jsi zpravicku oznacil, ulozil do schranky, presel na komentare, vlozil novinku do nadpisu ze zchranky, napsal sarkasticky komentar, vyplnil captchu (mozna i 2x kvuli timeoutu) a odeslal :D

          Kazdopadne k tematu mam 2 veci:
          1) Neni to spis nez trend zjednodusovani to, ze ani v Rockstar Games nemaji koule na to vydat hru bez akcnich casti (prestrelek, honicek a rvacek)?

          2) Je opravdu u kazde hry nutne, aby byla vyzva hru dohrat? Nemuzou byt nektere hry alternativou k filmu, kdy by cilem bylo hraci zprostredkovat nejaky zazitek (jiny nez frustraci a nasledne poteseni z prekonani obtizne casti). Nerikam, ze takove musi byt vsechny hry ... treba Super Meat Boye jsem si dost uzil.

          EDIT: ad 1) Omlouvam se ... nectu jen games.cz a jinde maji napsano, ze bude mozne preskakovat akcni sceny, pokud se je hraci 3x nepodari projit. Ted uz by melo davat smysl proc jsem napsal, co jsem napsal :)
        • No ne - beru zpet. Kdyz nepotrebujes preskakovat tezky pasaze her, tak bys to mozna pochopil i bez toho.
          Rozdil mezi vykricniky a velkymi pismeny ale bohuzel uz asi nechapes.
          No jen me tocej imbecility jako ta tvoje "praskla zilka". Jestli to tobe rvalo v palici kdyz jsi to cetl, tak je to jen tvoje vec : P
          • Hochu ty mas dost... *3*
            • Tobe to vazne hodne lezi v zaludku *1* .
            • Achjo.. "Vazne komicke", jak kazdej do kazdyho vidi...
              Hele dobry.
              Ja se fakt nudim, takze ti to jeste jednou rozeberu, abys to (treba... snad?) pochopil.
              "Co bude priste, blabla" - uz pri podobne kratkozrakejch pindach se mi pootevira kudlicka v kapse. Nevim co ti vadi, nikdo te nenuti, nekdo to pouzije, nekdo ne, .. Kazdopadne remcat na to muze jen ... (dopln radsi sam) Ale tebe vlastne ta hra vubec nezajima : D
              Ale dobry - napisu uplne neutralni plk, kde nejhorsi jsou asi ty oci v sloup. Velky pismena si TY blbe vylozis, a nasledujou dve slaboduchy pripominky, ktery kdybych od ty zakladky neslysel, tak se vubec nezlobim. "At ti nepraskne zilka" "Hochu ty mas dost" Cotojako?? : D
              No dobry - hlavne kdyz mas co rict, a umis to na urovni podat : D
              Uz jsem se ale do podobny pasti parkrat chyt (a nepopiram ze jsem mohl psat slusneji), takze ti jen posilam hubana, a mizim.
              Je pula, koncim a jdu nekomu rozbit hlavu ven : D
            • Vazne komicke,co dokaze mala veticka o "praskle zilce" rozpoutat *1* .
            • Tak vida zes nepochopil.. Nojo...
              Tak specielne pro tebe: ja ten komentar psal v naprostym klidu, k pismenkum jsi nejakej rev a praskajici zilku musel priradit jen ty sam, ve svoji kdovijaky hlavince. Uz rozumis?
              Ja dost mam, no. Jen jestli ty mas aspon neco : D
        • Co by mi praskala zilka? Ty jsi koukam vazne trotl.
          Kapitalkama davam duraz - mozna bys bez toho nepochopil, co se ti snazim rict..
          Jinak animacky se urcite preskocit casto daj, takze tahle katastrofa te uz bohuzel stihla.
          • To co si napsal nejsou kapitálky. Tak si tady nehraj na chytráka, když ani nevíš co píšeš. *12*
            • Crook-A proc bych se mel rozepisovat,kdyz se cele tve 2 prispevky tocili kolem "praskle zilky".Kdyby jsi to bral tak z nadhledem jako tvrdis,tak bys nenapsal takove slohovky tocici se kolem jedne blbe poznamky.
              Jinak ja se akorat pozastavil nad tim,kam speje dnesni zjednodusovani her,nic vic v tom opravdu nehledej *3* .
            • No a prece jsi to pochopil ; )

              A dost teda fakt mam. Tos mi mohl, triteckaci, napsat rovnou. A ne ve chvili, kdy zjevne nic jinyho nelze, ze?
              Zkratka puvodni koment jsem psal skoro az "v dobrym" (presto jak je ta tva poznamka tupa), nasledne jsi ukazal, ze rozumna diskuse se dit nebude, tak nevim co ja bych si bral servitky...
              Zkratka cevka mi nepraska, ani nepraskala, kdyby mi krom vytlemu tyhle diskuse neco zpusobovaly, tak sem koneckoncu lizt nemusim, ze?
              Stejne jako ty nemusis preskakovat pasaze hry, ktera te vlastne vubec nezajima : D
  • Naughty Dog: „Z prezentace Uncharted 3 na E3 budete unešeni. Uvidíte, že překoná své předchůdce...

    hellyeah! uz se nemuzu dockat s infamous 2 nejocekavejsi hry roku /u mne/... a mozna taky hry roku...
  • Naughty Dog: „Z prezentace Uncharted 3 na E3 budete unešeni. Uvidíte, že překoná své předchůdce...

    Naughty Dog je jedna spolecnosti neli jedina, kterym toto tvrzeni budu verit! A moc se tesit!
  • 3.května vyjde na PSN a XBLA demoverze Red Faction: Armageddon.

    Kdy už konečně pochopíte, že XBLA znamená Xbox Live Arcade?!

    XBL je název služby, XBLA je součást služby ve které vycházejí arcade tituly (Torchlight atd.) ale né DEMA.

    Není to tady poprvý ... vypadá to, že o tom víte hovno, a to mi na herním serveru příjde jako docela špatná věc.
    • V článku z kterého jsem informaci čerpal je rovněž XBLA (stejně tak jako na mnoha jiných světových herních serverech). Abys měl klidné spaní, přepsáno na XBL.
  • Zlatí členové XBL mohou tento týden získat Dead Rising 2: Case West za poloviční cenu (400 MS...

    Nebylo by lepší psát "předplatitelé služby XBL Gold"?
  • :D

    tohle je masakr... :D http://www.reviewsonq.com/2011/04/kevin-butler-parody-pokes-at-psn-outage/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit