Přejít na výpis diskuzí

Václav Renč

OSOBNOST 31.12.2006 
2 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Marianský stĺp

    Vážená redakcia
    Dovoľte nasledovnú informáciu a po nej dotaz.

    Nedávno vydala Matica Slovenská Martin spomienky Alexandra (Šaňa) Macha "Z ďalekých ciest". Tam spomína stretnutia s viacerými českými osobnosťami.
    Osobitne pekne si spomína na Václava Renča a o jeho vrúcný vzťah k svojej žene. Zmieňuje sa o Renčovej skladbe týkajúcej sa zbúrania mariánského stĺpa v r. 1918, ktorú napísal vo väzení.
    Bol by som vďačný za informáciu, či sa skladba zachovala a či vyšla, prípadne v ktorej zbierke sa nachádza (Pražská legenda?)
    Podľa zachovaných archiválií bol Alexander Mach prinajmenšom v písomnom kontakte s Václavom Renčom po príchode z väzenie v r. 1968, o čom svedčí parte V. Renča s poznámkou A. Macha "kondolencia zaslaná..."
    Tiež by som bol rád, keby sa o tomto príspevku dozvedeli potomkovia V. Renča (na parte sú uvedené tri deti).

    Ďakujem za láskavosť

    Karol Kubík
    Tajovského 1, 811 04 Bratislava, tf. 02/54 77 22 34
  • Marianský stĺp

    Vážená redakcia
    Dovľte nasledovnú informáciu a po nej dotaz.

    Nedvno vydala Matica Slovenská spomienky Alexandra (Šaňa) Macha "Z ďalekých ciest". Tam spomína stretnutia s viacerými českými osobnosťami.
    Osobitne pekne si spomína na Václava Renča a o jeho vrúcnom vzťahu k svojej žene. Zmieňuje sa o Renčovej skladbe týkajúcej sa zbúrania mariánského stĺpa v r. 1918, ktorú napísal vo väzení.
    Bol by som vďačný za informáciu, či sa skladba zachovala a či vyšla prípadne v ktorej zbierke sa nachádza (Pražská legenda?)
    Podľa zachovaných archiválií bol Alexander Mach v prinajmenšom v písomnom kontakte s Václavom Renčom po príchode z väzenie v r. 1968, o čom svedčí parte V. Renča s poznámkou A. Macha "kondolencia zaslaná..."
    Tiež by som bol rád, keby sa o tomto príspevku dozvedeli potomkovia V. Renča.

    Ďakujem za láskavosť

    Karol Kubík
    Tajovského 1, 811 04 Bratislava, tf. 02/54 77 22 34

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit