Přejít na výpis diskuzí

Marie Terezie

OSOBNOST 31.12.2006 
166 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • hurvinkovamorticie9

    😍😍😇

  • Je to bezvadný. *3*
  • Jen by mě zajímalo,kdy byla Marie Terezie korunovaná císařovnou?A pokud nebyla,proč se ji tak říkalo?
    • Nebyla císařovnou, jen manželkou římského císaře F. Š. Lotrinského. Císařem Římské říše mohli být jen muži. Císařovna se jí říká z neznalostí. :)
  • Jen by mě zajímalo,kdy byla Marie Terezie zvolena císařovnou?
    • M.T.byla císařovnou coby manželka císaře. Píše se tu, ze vybojovala císařský titul pro svýho manžela, pač ženskou jako císaře nechtěli.. tak to dali jemu
    • Zvolena nikdy nebyla, místo ní byl zvolen a korunován její manžel František Štěpán Lotrinský, později tedy císař František I. Označení císařovna Marie Terezie je tedy mylně používané. Ačkoliv byla jejím otcem Karlem VI. vydána pragmatická sankce roku 1713, když to shrnu "Evropou" v podstatě potvrzená (přestože po jejím nástupu na trůn tato potvrzení mnohdy padla v prach), potvrzovala pouze její nárok na trůn Habsburské říše, nikoliv Svaté říše římské. Jak už jsem zmínila výše, pochybnosti kolem pragmatické sankce se utvářely už při nástupu Marie, jakožto ženské panovnice, na habsburský trůn a to nejen v zahraničí, ale i doma. Je tedy celkem pochopitelné, proč jí chyběla podpora kurfiřtů a nikdy nebyla korunována císařovnou. Titul císaře byl už v té době nicméně v podstatě bez funkce. I přesto, že ho Marie postupně zasvětila do několika úřadů a funkcí doma, nikdy si nebyli ve vládě rovni, to Marie držela moc panovníka ve svých rukou. Proto se jí někdy říká císařovna, jednak nejspíš jako odvozenina od manžela císaře a druhak jako císař(ovna) byla "doma" viděna spíše ona než sám František.
  • Vubec tomu narozsumým! *7*
  • Ahoj lidi, nevíte náhodou, kde seženu lístky na příští vystoupení justina biebera? *13* *7* *8* *4* vůbec nikde je nemůžu sehnat... Děkuju předem. *3*
  • *12* máte rádi prasátka? *14* *14* *12* *12* *12* *12* *12* *12*
    • Jo! *3*
      • A proč zrovna prasata?!
        Jste divný..! *7* *11*
        • Je super, jak se ty obdélníčky furt zmenšujou. *1*
          Jinak, škola mě baví. *3*
          • Tohle je text o Marii Terezii a vy tu řečíte tohle? *7*
            • Máš to špatně zlato *10* *7*
            • Pardon, oprava.. Řešíte... *15*
  • Nevíte někdo jak zemřela ?
  • Marie Terezie nebyla korunována císařovnou. Byla pouze císařová,teda manželka císaře.
  • tereza utikal *1* *1* *1* *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit