Přejít na výpis diskuzí

John Ronald Reuel Tolkien

OSOBNOST 31.12.2006 
18 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Možná by nebylo naškodu do popisu přidat i literární směr a popřípadě lit. proud či lit. skupinu ke které daná osobnost patřila. *3*
    • Ano, to by bylo úžasné. Nevíte kde bych tyto informace našla?
  • No díky Tolkienovi mě napadlo pokračování pána prstenu bude se to jmenovat současnosti Středozemě :)
  • *12* *16* *1* *2* *15* *3* *14* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *13* *10* *11* je dobrej
  • Řekla bych, že pro tohoto pána, neexistuje dostatečně silné slovo, vystihující jeho genialitu! :) Díky panu Tolkienovi, bez něj bychom dnes neměli přesnou představu o trpaslících a dalších úžasných bytostech, které jsou v jeho dílech zakomponovány. Pro mě bude spisovatel číslo jedna. A doufám, že až jednou skončí i můj čas, ocitnu se v Hobitíně! :)
    • ______sůůůůůůůůůper________
  • Hurinovi děti

    Kniha Hurinovi děti již existuje a prý se chystá film o Tolkienově životě(životopis Tolkiena ve filmu).Je to tak?Prý možná bude za rok tento film hotov(Někde jsem to četl).Mýlím se?
    • to jsem neslyšel
    • Re: Hurinovi děti

      Zatím jsem o tom nic neslyšel, dozvěděl jsem se to až teď od Tebe, že se něco takového chystá, tak díky za dobrou informaci! *3*
  • Borec

    tohle je největší borec co znám.samozřejmě až po Karlovi Jarolímovi *1*
  • Me&Tolkien

    Tolkien byl uzasnej clovicek kterej napsal uzasny knizky jako treba Pan Prstenu skoda jen ze toho nenapsal vic :)
  • tajemstvi pana prstenu

    tolkien je narkoman,ktery pod vlivem psychotropnich latek opisoval sve halucinace.vubec se mi od nej neliby kniha oliwer twist,nejlepsi co kdy napsal byl starec a more.navic se proslycha ,ze byl homosexual...
    • Oliwera Twista napsal Charles Dickens a knihu Stařec a moře napsal Ernest Hemmingway.Tolkien byl nejlepší spisovatel žánru fantasy.Moc bych chtěl,aby byla zfilmována všechna jeho díla,pokud možno Peterem Jacksonem.Zfilmovat by šly všechny jeho knihy,kromě Silmarillionu
    • Hele, ty halucinace máš možná tak TY. Říká Ti něco slovo psycholog? A mozek? Ne? A víš, že se ani nedivím?
    • Re: tajemstvi pana prstenu

      Nepleť si autory! *8*
    • Re: tajemstvi pana prstenu

      To je mýlka.Zřejmě jde o jiného autora.Možná se mýlím,ale nezdá se mi to.
  • Génius

    Tak tenhle spisovatel se mi skutečně líbí.Byl to dobrý člověk a vyznal se v jazycích.Škoda,že jsem se s ním nemohl setkat osobně.Hobit a Pán prstenů jsou skutečně jedinečná díla.
  • Cena za Hurinovy deti!!

    Hurinovy deti jdou dnes do prodeje, Koukal jsem, ze obvykla cena je 289,-, ale na webu www.usetrete.cz je srovnani slev u ruznych knihkupcu. Dal bych za ni klidne obvyklou cenu, ale kdyz je moznost, tak usetrim

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit