Přejít na výpis diskuzí

Jan Procházka

OSOBNOST 31.12.2006 
4 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • poslechnete si Ucho

    Chcete-li se i pobavit poslechnete si cetbu knihy Jana Prochazky" Ucho" na adrese www.librivox.cz. Opravdu to vypada, ze se clovek vratil do te doby.A tim padem cloveku prijdou k chuti i dalsi Prochazkovy knihy.
  • Zelené obzory

    Silně mne zaujaly Zelené obzory, když jsem je patrně v prvním vydání četl, protože jsem též pracoval na Státním statku a podobné typy lidí a jejich jednání jsem poznal. Výstižné, věcné, napínavé, žádná vata, jak říkával můj profesor. Je skutečně škoda, že J.Procházka zemřel předčasně, byl velká spisovatelská osobnost. Též o politice v MYčku jsem dychtivě četl jeho statě a většinou souhlasil...
    • Procházka také patří mezi mé oblíbené autory. Asi vlastním vše, co od něho vyšlo. Také jsem rád četl jeho příspěvky v Myčku. Nejraději čtu Přestřelku
  • Zelené obzory-průlom i utvrzení

    Na film podle scénáře Jana Procházky "Zelené obzory" dodnes vzpomínám - jednak na pozoruhodné zachycení rozporuplnosti tehdejší doby - pro režim i proti režimu ( i když pod čarou...), ale hlavně na skvělé ztvárnění role Janou Brejchovou - tehdy se stala pro mladou generaci nejen herečkou s "velkým H" ale i určitým "sex-symbolem". Nafilmování bylo na tehdejší dobu dost odvážné... .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit