Přejít na výpis diskuzí

Helena Šmahelová

OSOBNOST 9.3.2008 
9 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Žena roku 1900 je mojí nejmilejší a neojblíběnější knihou. Vždy se k ní vracím, v různých etapách mého života a ikdyž už jí mám snad 5x přečtenou, tak v ní stále objevují něco nového a krásného.
  • Žena roku 1900

    Je opravdu radost, potěšení číst řádky této autorky. Psala tak, že dokázala vtáhnout čtenáře do děje. Ten pak prožíval pocity, nálady dané doby a situace. Je velká škoda, že se osobně již nemohu setkat s tou to dámou. Titul "Žena roku 1900" je právě z města Chrudimě toho roku. Nikdy se slovem nezmínila o názvu města. O to silnější je rozkrytí historických skutečností a porovnání s dneškem. Stará část města se mnoho nezměnila a popisované lze nalézt i nyní. Jen by mne zajímalo, kde čerpala data k danému dílu. Zcela určitě jde o umně zpracovaný životopis do daného prostředí. To místo ji je zcela známé. Také život popisované osoby vůbec se nezdá smyšlený. Já osobně to hodnotím jako historické zrdcadlo té doby očima hrdinky knížky, která ji musela být blízká z rodiny, příbuzenstva a podobně. Štěpánek J.
    • Re: Žena roku 1900

      Ta "Žena..." byla její maminka.
  • Hlasy mých otců

    Trilogie Stíny, Stopy a Hlasy mých otců je překrásnou ságou rodu Šmahelů, která poutavě líčí nejen osudy jejích předků od roku 1672, ale také pohnuté události celých uplynulých staletí, jak se promítaly do života českých lidí. Je to nádherné čtení, které se čte jedním dechem a je jen škoda, že už nelze autorce za tento skvost poděkovat.M.Ulbrychová
    • Naprostý souhlas. Tyto knihy jsou O NĚČEM. Ne bezduché fantasmagorické plácání. Mladší generace těmto knihám nerozumí. Nejraději mám knihy jejichž příběhy vznikaly v době mého mládí nebo něco před tím. Tam jsem doma. Nové knihy jsou mimo můj obzor, nemám z nich žádný požitek. Mám pocit jakoby mne někdo vhodil do studené vody a neuměl bych plavat.
    • Tato trilogie je mistrovské dílo, asi nemá v literatuře obdoby. Je to lahůdka na pomalé čtení.
    • Re: Hlasy mých otců

      připojuji se k hodnocení - musela jsem si onehdá vzít dva dny dovolené, nedokázala jsem od knih odejít - NÁDHERNÉ čtení ! pořád na Šmahely musím myslet, škoda, že já o svých předcích v porovnání s autorkou nevím nic, zhola nic - tak maximálně k prababičkám a pradědečkům, knihu doporučuji všem čtenářům, kteří milují příběh ...
  • velké trápení

    kniha velké trápení byla mojí první,kterou jsem přečetla za pár chvilek...dokáže vtáhnout do děje,rozesměje i rozesmutní.dokáže popsat pocity...ráda se k ní vracím... *4*
    • Re: velké trápení

      Všechny knihy paní Šmahelové - dětské i pro dospělé jsem vždy přečetla jedním dechem. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit