Přejít na výpis diskuzí

Smrt v Benátkách

FILM 4.6.2012 
4 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lynette
    Působivé
    Tento film, který vzniknul dle novely Thomase Manna /tu jsem nikdy nečetla/ na mě opravdu velmi zapůsobil, i když byl svým způsobem velmi netradičně natočený /snad proto, že prý novela T. Manna byla prakticky "nepřenosná" na filmové plátno, ale L. Visconti dokázal, že tomu není tak/.:-) Tehdejší britská herecká legenda Dirk Bogarde a zároveň /bývalý/ mužský sexsymbol /z 50. a 60. let/ zahrál tuto roli velmi autenticky a přesvědčivě. Co se týče jeho ztvárněné filmové postavy, bylo mi ho spíše líto, např. jak se ke konci filmu nechal umluvit v kadeřnickém /holičském/ salónu k té omlazující proceduře a nakonec vypadal ve výsledku když odcházel jak upír /tehdejší měřítko "krásy" z r. 1911 opravdu asi nikdy nepochopím/. Závěrečná scéna se mi vryje každopádně do paměti - záběry na umírajícího skladatele na pláži ze kterého přímo teče barva z jeho vlasů /kdyby se na tu omlazující kůru možná vykašlal, udělal by lépe/ versus záběry krásného mladého hocha v moři při západu slunce. Hudební doprovod se k celému příběhu velmi hodil a líbil se mi. Je to asi vůbec poprvé, kdy jsem viděla na filmovém plátně ztvárněný čistě platonický cit mezi zestárlým mužem a mladým hochem. Hodnotím 8/10.
  • Zajímavosti:

    Smrt v Benátkách /1971/:

    Tento film je adaptací stejnojmenné novely Thomase Manna.

    Předobrazem titulní postavy kterou ve filmu ztvárnil britský herec Dirk Bogarde, byl skladatel Gustav Mahler, jehož hudba podbarvuje klíčové pasáže.
  • Smrt v Benátkách, 15.6. 2012, ČT2, 20:55 hod. večer. *5*
    • Originální název Death in Venice. *3* Jinak dávají to v pátek. *4* *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit