Přejít na výpis diskuzí

Dina

FILM 4.3.2007 
12 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • Zajímavosti

    Filmaři začali s natáčením v půli března roku 2001 v Norsku.(***) Herci si stěžovali během natáčení na velmi silný vítr a velkou zimu, většinu času byli doslova promrzlí.(***) Herci byli s filmovým štábem mimo jiné ubytováni během natáčení filmu i na osobní lodi "Shearwater" v Kjerringøy.(***)Při bouři byl rozbit masivní most, jež byl důležitou součástí filmového natáčení, štáb se potýkal i s jinými problémy, např. napadlo málo sněhu a tak se musel stříkat na zem sníh umělý.
  • Interview I'am Dina, r. 2002 -

    Interview I'am Dina, r. 2002 -

    Hans Matheson krátce o své roli...

    ,,Hraji Tomase, stájníka, který se šíleně zamiluje do Diny. Myslím, že všichni muži v příběhu se šíleně zamilují do Diny, ale pro Tomase je to posedlost. Je to jako nevinná, posedlá, temná láska. Kterou je vždy nejzajímavější hrát. Ale to je součást... Tomase."
  • Zmatená Dina

    Tento film je docela zvláštní, sice kvalitní, precizně natočený, ale není pro každého. Obzvláště pokud si někdo přečetl knihu, podle které byl film natočen, asi nebude tak úplně spokojen. Docela drsný příběh odehrávající se v nehostinné severské krajině zanechává pocit chladu a nepříjemných pocitů. Po otřesné scéně, kdy zemřela na následky neštastné nehody matka malé Diny jsem byla docela v šoku, scéna jak z hororu, rozmýšlela jsem se, zda se mám dívat dál. Nedalo mi to a vydržela jsem až do konce. Bylo zajímavé se vžít do charakteru hlavní postavy a pochopit jí z psychologického hlediska. Maria Bonnevie za tuto roli byla právem oceněna jako nejlepší herečka. Dávám 7 / 10.
  • Zajímavosti

    - toto norské drama získalo 9 cen a 8 nominací v průběhu let 2002 až 2003. Herečka Maria Bonnevie za ztvárnění nevyrovnané Diny získala roku 2002 cenu Amanda v kategorii "Nejlepší herečka" na filmovém festivalu v Montrealu (Kanada).
    - premiéra se uskutečnila 8.3.2002 v Norsku
    - film vznikl podle norské novely "Dina's Bok" spisovatele Herbjorga Wassmo.
    • Re: Zajímavosti

      - s rozpočtem 144 milionů norských kronerů (zhruba 21 miliónů amerických dolarů) byl tento snímek do té doby nejdražším filmem natočeným v Norsku.

      - herec Gérard Depardieu (Jacob) s sebou na natáčení do Kjerringøy přivezl 500 lahví vína z vlastní vinice, aby jimi, dle svých slov, "pozvedl ducha celého štábu".
  • Dina

    lidi na tom youtube je neco malo par videi a nechybi ani sexualni sceny mezi Hansem a tou herkou co hraje dinu *14*
  • Ke stazeni!!!

    Titulky k filmu I am Dina (2002) ke stazeni zde:

    http://www.titulky.com/I-am -Dina-71781.htm
  • Shanim

    Mam velky zajem o tento film, pokud nekdo vi, odkud se da stahnout, piste na muj mail Killer.mausie@atlas.cz *3*
  • HANS MATHESON:)))

    MILUJU HANSE MATHESONA!!! *14* *14* *14*
  • Nadrzena Dina

    Cely filmik je jen o tom, jak znasilnuje chlapy. *1*
    • Re: Nadrzena Dina

      Konecne nejaka rozumna zenska!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit