Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • líbivá grafika, ale tohle tady už v evrope mame a jmenuje se to shogun 2 TW
  • Tahovka? *4*

    No uvidíme, dobrých "historických" strategií není nikdy dost. Sengoku jidai je sice trochu ohrané (ohraná? ohraný?), na tu "čínskou" hru se těším víc. (Ale takový dobře napsaný seriál zpracovávající Sengoku jidai by byl jistě o dvě třídy lepší než Píseň ohně a ledu, sem s ním.)

    Nightborne: předpokládám, že výsledek "historie" bude moci být ve hře alternativní *1* a všechno shábne třeba Takeda Shingen.
    • nightborne
      Hele, teď možná zablábolim, ale neumřel Takeda nějakej pátek před Nobunagou? Ale chápu, alternativní =)).

      A "ohrané". Jidai jako období, tudíž "to" =).
      • Zemřel, ale byl to Odův jediný opravdový soupeř, jestli se nepletu. Samozřejmě, nakonec Oda vlastně nevyhrál, zemřel příliš mladý (Takeda byl o nějakých třicel let starší). Ve hře po něm zůstali Taikó (Tojotomi Hidejoši, neuvěřitelnej osud) a hlavně Tokugawa Iejasu, který jako vítěz po posledním kole u Sekigahary shrábl všechno.

        Jinak Oda je rodové jméno, Nobunaga osobní, podobně Takeda rodové a Šingen osobní, ale to asi víš. Ve východní Asii rodové jméno předchází osobní, protože je považováno za důležitější.

        (Když nad tím tak přemýšlím, Sengoku Jidai by byl opravdu vynikající materiál pro vysokorozpočtový televizní seriál.)
        • nightborne
          Já vim, ale Nobunagovi prostě s oblibou říkám křestním =).

          Ale tak on Toyotomi si podle mě nasral do bot hlavně tou expanzí do Koreje, kdyby zůstal doma, nemusel se oslabit a nedostal by u Sekigahary (1600, že?) na budku. Pokud to teda byl on, už je to nějakej pátek co sem dělal zkoušku ze starý japonský historie =D.
          • Jak se to vezme. Byl to sice "on", ale osobně byl už asi dva tři roky mrtvej. *1*
            • nightborne
              Jó, pač on se tam vlastně o něco snažil nějakej jeho synátor, že? Hideyori, ne? Akorát ten byl tak bezvýznamnej, že děláme, že neexistoval *1*
  • nightborne
    Oda Nobunaga, prosimvás, ne "Óda" =).

    Zajímalo by mě, jestli je možné být i ve hře historicky věrný a nechat se zavraždit vlastním vazalem... aneb jakmile se někdo bude jmenovat Akechi Mitsuhide, bacha na něj =))!
  • Vypadá to slibně. Co takhle recenze na A-Train? Není ani karta hry stejně jako novější verze Hegemony (máte tu jen první kampaň z 1)
  • Musím uznat, že stvárnění měst je naprosto geniální...
  • XorxoxTalarius
    Tak to je super, k tehle hre se vaze i jedno velmi dobre anime, kdy student hrajici tuto hru se teleportoval do onoho obdobi, takze se na to tesim uz dvakrat. Prece jenom zazit vzpouru Nobunaganova bratra (mozna sestry), nasledne ho provdat jako zenu, postavit hrad pres noc, pripadne si naklonit kupce pro ziskani penez na valku, nebo porazit nejvetsiho tehdejsiho stratega ... to bude super :)
    Pro vysvetleni:
    Anime vychazelo ze vsech udalosti ve hre, akorat s tim ze Nobunoga byl zena (spis divka) a vetsina postav byli zensky (spis divky), a jeho znalosti hry mu prave pomohli splnit ukoly ktere se mu postavili do cesty. Tudiz tuhle japonskou herni legendu vitam.
    • TheGGG
      to byla nějaká harem žánrovka? Viděl jsem dost anime, tak už mě to trochu splývá do sebe, každopádně já si prvně při pohledu na tuto hru vzpoměl na Sengoku Basara.
      • nightborne
        Sengoku Basara ve mně vyvolává dávíci reflex jenom si vzpomenu... jako ten závěrečnej díl, kdy týpek vyskočí do vesmíru, aby napálil Mitsuhideho orbitálním úderem trojzubce... jako nic proti anime nadsázce, ale vocaď pocaď *1*
        • TheGGG
          tak já taky neřekl, že je to anime nějak extra dobrý, jen, že jsem si na něj vzpoměl.
    • Lol koukám že nejsem jediný kdo viděl Oda Nobuna no Yabou a vítá premiéru této herní ságy i na západě *4*
      • To anime bylo opravdu otřesný...zvládl jsem tak tak 1. díl. Ale každého baví něco jiného a chápu že prznění japonské historie tím že ze všech postav uděláme malé holčičky s obříma kozama může i někoho bavit :)
        • XorxoxTalarius
          To bude asi vec pristupu, ja si treba pamatuji ze nahradili muze divkami, to ze meli velka prsa mi pribeh vytesnil.
          Takze pokud sledujes serial ktery vychazi z pocitacove hry kvuli historicke presnosti, a utkvi ti v hlave pouze "malé holčičky s obříma kozama", pak chapu ze ti to moc nedalo ;)
          Nicmene jsi udelal chybu ze jsi ho nedokoukal, pribeh se velmi dobre stupnuje a celkove to divak muze hltat po velkych soustech.
          • až se nebude opravdu na co dívat (což můj problém zatím není) tak si na to možná vzpomenu. Zatím to mám v paměti uloženo přesně jak si psal a na to se dívat opravdu nepotřebuju :)
        • zajimave, ze to "przneni japonske historie" velke casti japoncu vyhovuje :) jinak by nebylo tolik anime toho druhu
        • Právě si popsal většinu žánru seinen, co máš dělat, když si většinu dobrýho seinen od 80tých let do současnosti viděl a shounen tě nebaví? Přestat koukat na anime jako odpověď neberu, to je jako kdybys feťákovi řekl "tak ten heroin prostě přestaň brát, ne?" A jsou horší případy, když udělali v anime holky z letadel, zbraní a naposled podle počítačové hry z letadlových lodí *1* takže Nobunaga jako ženská mě vůbec neuráží a japonce zjevně taky ne
          • TheGGG
            začít koukat na ecchi
            • Jo těch jsou mraky, to je fakt, to love ru atd. je fakt že seinen jsem viděl okolo 300( přesně teď nevím v práci radši na nich co má společného s anime radši nelezu) takže není všechno extrém = ecchi hlavní a jediná náplň
            • TheGGG
              seinen nemusí být ecchi. Já viděl hodně seinen kde byly nude scény, ale to z toho nedělá ecchi. Já měl spíš na mysli takové ty uchylárny ala Kissxsis, těch je jak svi*a.
            • Na ecchi koukám pořád, to je většina seinenů, ale i ecchi se dá udělat dobře, ale většina je přes kopírák to samý, dle akihabary jsem viděl přesně 100 ecchi
          • jo anime je těžkej nedostatek ted nemám na co koukat tak sleduju pomalu všechno co běži to se dřiv nestavalo *1*
            • já mám v anime listu jenom u tv serii 200anime ale dělal jsem ho nedávno tkaže je tam jen to na co jsem si vzpoměl *1*
            • TheGGG
              lepší koukat na těch pár dobrejch, než na každou sra*u co vyjde. Věř, že kdybys chtěl vidět úplně všechno, jeden lidský život by ti na to nestačil. Já mám podle svýho účtu na anime-planet asi 3,5 měsíce anime v kuse a mám pocit, že jsem toho zas až tak moc neviděl.
            • jo to jo ale to já si to proložím a zkouknu něco znova nedávno jsem mrknul po dlouhý době na code geass všas oni zas něco skvělyho vytvořej jen si počkat
            • Neříkám není na co koukat, ukaž mi něco co je tak dobrý jako akira nebo ghost in the shell, nebo kaze no tani no naushicaa, což jsou věci který uměli něco říct ne jen ukázat kalhotky, nosebleed a nepoužitelného hlavního hrdinu, nic takovýho se nedělá, všechno je moe nebo ecchi nebo obojí(čest vyjímkám, kterých opravdu poslední dobou není moc) a přesto že mě anime furt baví, tak zatím nevyšlo nic co by výše jmenovaným sahalo výš než na nehet u palce nohy. Je na co koukat, ale už z openingu ti je jasný o co půjde a jak to asi dopadne, všechno jede podle stejných šablon jak hamburgery z meka a můžeš to zaškatulkovat, to do roku 2000 moc nešlo
          • tve lode a zbrane vim ale letadla ? tipuju strike witches, nic jinyho me nenapada. *4*
            • Jj strike witches
      • Neboj, nejste jediný, jsou vás 4%
        • Hm tos mě utřel vyhráváš internet, řekl bych že otaku v čr co to viděli je míň jak 4% a nevím jestli se homosexuálové dívají na harémové anime, kde se spousta dívek zajímá o jednoho kluka, ale budiž, zřejmě tu informaci máš z důvěrných zdrojů, že by osobní zkušenost?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit