Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je vtipné, že jediné hry a filmy, které dokážou navodit dobrou Lovecraftovskou atmosféru, se k autorovi přímo neodkazují, zatímco adaptace vyvolávající jeho jméno většinou skončí zklamáním. Je to už tak špatné, že u hry většinou snížím očekávání, jen co začnou tvůrci otevřeně mluvit o Lovecraftovi.

  • nějaký dobrý horor bych si zahrál, ale toto asi minu. Naposled jsem zkoušel Outlast a to mě nějak moc nebralo. Strašidelné to moc nebylo, ta neustálá nutnost zelené kamery mi vadila, a všude ty litry krve a mrtvol působily hrozně přehnaně.

  • Whoossain

    A tak to já zase nesouhlasím! Mám to zrovna rozehraný a  při zhasnutym obýváku a se sluchátkama na uších je to celkem fajn. Jsou tam okamžiky, co mi připomněly Alien Resurrection, F.E.A.R., DOOM 2016 a mnoho dalších. Netuším, zda to byl záměr tvůrců, ale hraje se mi to pěkně. Tak (lepších) 7 z 10, neboli 76 ze 100. 🙂

    • Corvus

      Resurrection???

      • Whoossain

        Jo. Pasáž, kde Ripley objevuje laboratoř s nepovedenými klony/hybridy. Jsou to takový útržky, který mi připomněly okamžiky z filmů nebo her, co jsem viděl/hrál před delší dobou. 

  • TheGGG

    každý se snaží dělat lovecrafta a skoro vždy to blbě skončí, možná příště míň chapadel a víc originálních nápadů

  • Corvus

    Autor recenze přesně "okopíroval" mé myšlenky po dohrání tohoto "skvostu". Oficiální trailer vypadá jako naprosto fantastická skládanka opravdu parádních záběrů a člověka dokáže hodně nalákat, ale výsledek je fakt strašně špatný... Stále opakuji, že: Oficiální značka Call of Cthulhu (2018) zklamala bezpohlavní, docela
    nudnou adventurou. The Sinking City (2019) přineslo zajímavý, neutěšený
    svět, se skvěle zpracovanými detektivními vsuvkami. Bohužel ale také s
    katastrofálním soubojovým systémem, který doposud činí hru takřka
    nehratelnou. Nejlepší současnou hrou na motivy příběhů H. P. Lovecrafta
    tak zůstává letošní turecký majstrštyk s okouzlující uměleckou stylizací
    a originálními nápady - Stygian: Reign of the Old Ones. Vřele doporučuji. Nenápadný kousek Stygian je míle před vším, co za posledních 10 let vyšlo na motivy Lovecrafta...

    • Carnage666

      Škoda že k smrti nenávidím pixel art a jemu podobný hry.

      • Corvus

        Z oficiálních stránek:


        The gameplay experience promises a mix of rich role-playing and turn
        based tactical combat in an authentic 2D graphical style reminiscent of
        20's illustrations
        . Stygian is being crafted by designers who have grown
        up reading Lovecraft and playing Planescape: Torment, first Fallout
        titles, Heroes of Might and Magic and the likes.

  • souhlas s recenzentem. Autoři ani o mythosu H. P. L. nemají páru. Laciné snahy o upoutání pozornosti a vidiny snadného úspěchu typu, "ooohh, jsme lovecraft horor, protože chobotnice", bych zakázal. Licenci zavřít do trezoru a hodit na dno oceánu, kde bude v klidu snít a bdíť, aby už ji nikdo neprznil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit