Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No,me by zajímalo, jak mohla vyhrat RPG roku v redakci hra,
    která RPG vůbec není. Thronebreaker je RPG asi jako Heroes 3, a o nem taky
    nikdo nikdy neprohlasoval, ze se jedna o RPG. Dokonce vyvoj postavy tam byl vetsi
    nez v Thronebreaker, kde neni v podstate zadny (nepocitam moznost chodit na mape o 15% rychleji).  Chodilo se na mape stejne, suroviny se tam taky sbiraly a
    ve mestech se daly nakupovat jednotky za suroviny jako v tabore Meve.



    Jinak ac Zaklinace a jeho svet zboznuji, tak Thronebreaker
    je rozhodne nejslabsi hra z tohoto universa. Prakticky jdete na mape primocare
    z bodu A do B, kde je finalni bitva. Vedlejsi questy? Nenechte se vysmat,
    jestli na posledni mape nebude aspon 1, tak moje pocitadlo je a zustane na 0. A kartickove
    bitvy dost kazi cela rada bugu. Hra pravidelne 2-3 za 5 hodin zamrzne. Savingy
    jsou stupidne udelane. A pribeh?, clovek si nemuze ani zajit smysluplne pokecat
    s vlastnim synem. S ostatnimi postavami taky toho moc nenakecate. Proste prumerna hra.

    Tedy za me, ja nevim na cem redakce frci, ale musi to byt hustej matros.

  • KDC hodnotim ako hru z pohladu hraca, ktory ju hra od prveho dna. Zial, tu frustraciu mam pevne v pameti doteraz. Niektore updaty boli natolko "velke" ze znefunkcnili ulozene pozicie. Viete si predstavit, ze pridete o niekolko desiatok hodin ? 


    Hru som tento tyzden spustil kvoli novemu DLC, zial Talmberg nemam nacitany cely, chybaju textury a niektore ulohy nedokazem splnit stale. Pravdepodobne ked rozohram hru znova tak na tieto problemy nenarazim, ale stratit 140h ? Hra mala tolko chyb, ze niektore veci sa daju odstranit len zacatim novej hry...


    Som rad, ze Vavra zarobil dost aby sa mohli venovat dalsiemu projektu. Len sa obavam toho, ze opat siahnu po cryengine, ktory ma limity na pocet postav na mape a tie otravne loadingy kde pozeram na cierny monitor su predsa len priliz....

    • Carnage666

      Osobně jsem měl bugů celkem dost, např. jsem měl kompletně bugnutýho němce když měl jít semnou do dolů, buď šel nahatej a umřel na hit nebo přišel ve zbroji ale na místě se otočil a šel pryč namísto aby šel semnou do dolů. Pak podle mě docela gamebreaking bug byl že pokud jsem neměl hotový vedlejší úkoly před dokončením questu na Vraníku (útěk) tak pak po pokračování příběhu mi nefungoval téměř žádný vedlejší úkol vyznačený hvězdičkou na mapě, takže jsem si musel loadnout hru po dokončení story před Vraník a od tý doby hraju na tomhle savu a v příběhu nepokračuju a vše funguje, stejně příběh končí jakože nekončí takže je to fuk. Říkat že KCD není zabugovaný je docela naivní lež, protože on je a většinou po patchích se hra docela rozese*e  např. když po prvním DLC myslím všichni strážný zahodili kopí a sekery a všude se to válelo po městech.

    • Mart9

      Hrál jsem na základní PS4 od dne vydání a za 189 hodin mi to jednou spadlo při bitvě v Přibyslavicích. A kromě doskakování textur při rychlé jízdě na koni jsem nepotkal závažnější problém, který by mi nějak kazil zážitek.

      • BohumilCisar

        Tak to patříš mezi malou skupinu šťastlivců. Ta hra byla od vydání rozbitá až běda a očividně pořád je. Vlastně si nevabavuju, že bych od roku 1991 hrál zabugovanější hru, než právě KCD. Svým způsobem mě bavila, ale na hru roku to není ani náhodou.

        • Meow

          Taky si nepamatuji žádný vážný problém, jen mi jednou nešel dohrát vedlejší quest (to chytání ptáků do klecí). Jestli to nebude spíš malá skupina nešťastlivců? :-D

          • Přesně, ja to přehrál třikrát a jedinej problem byli pred updatem Slavíci, jinak vse funguje jak ma. Plus ten loading textur byl obcas pomalejsi. Ale to je malickost..

            • nightborne

              To velký S si vyprošuju =D.

        • Ja jsem KCD nehral, protoze cekam, az si koupim novy komp, ale napr. Bethesda je na vydavani nedodelanych a zabugovanych her king a ze jich od 1991 vydala spoustu. Jinak v dnesni dobe proste standart. Je treba si pockat 1 rok,  kdy hra bude vydana se vsemi DLC a zahrat si ji pak.

        • Majkl

          mám to stejně jako Mart, akorát jsem to hrál na PC, tak to už jsme dva šťastlivci v jedné diskusi, třeba ta skupina nebude tak malá  :)

          • Derp_1337

            Pár lidí kdesi v diskuzi v žádném případě není relevantní statistický vzorek.


            Ale zase trvzení, že tak zabugovanou hru ještě neviděli, je přehnané. Já si třeba koupil SKYRIM v den vydání a ten první den jsem viděl pěknou řádku bugů. I když některé ty bugy byly fakt komické a stali se z toho skvělé MEME.
            Physics?? I am a horse!

          • jsem treti, hral jsem to hned po vydani, krome slaviku np


            spis majoo bude vyjimka, kdyz to ma takhle rozbity, kdo vi, co ma v compu za bordel

      • Tak to si prvy, ktoreho poznam. Male veci neriesim, ale ja mam toto v Talmberguhttps://www.reddit.com/r/kingdomcome/comments/8wsnqv/this_is_talmberg_after_the_latest_update_with_the/

        V jednom queste mas ukradnut truhlicu s peniazmi, ktoru prinesu vojaci z tohto mesta. Zial, mesto nevedia opustit, kedze texury chybaju alebo presahuju inde. Toto tam mam uz vyse pol roka ... Akykolvek vedlajsia uloha v ramci tohto mesta je pre mna nesplnitelna. Viac nechcem pisat, kvoli pripadnym spoilerom.

    • Paul_cz

      Loadingy se daj eliminovat instalací na SSD.

  • dworkin

    Nikdo mě nemůže obvinit, že bych nadržoval Vávrovi, ale ta zmínka o patriotismu je přinejmenším nešťastná. Prostě ve stylu "když mně se to nelíbí, tak jediný vysvětlení, že někomu jinýmu jo, je nějakej externí faktor nesouvisející s kvalitou hry". Dovedu si představit, že to úplně takhle nebylo myšleno, ale každopádně to tak vyznívá, což tahle diskuse dokazuje. Pak ty gratulace vyznívají dost křečovitě. Opakuju, nemám zájem na tom pomáhat Vávrovi. KCD bych za hru roku ani RPG roku nezvolil. Ale tohle je nešťastné.

    • Majkl

      obávám se, že to tak míněno bylo, Smutný do KCD reje snad v každém Fight Clubu kde je hra zmíněna, zbytek redakce to poslušně papouškuje, nakonec se to u nich nedostalo ani do top 10 nominací

      • radim.zaty

        To je trest za to, že Dan nechce dojít jako host do toho jejich kroužku "afektovaných profesorů" ;)

  • SalemCZ

    2 a 3 místo by jste napsat nemohly? Teď nevím jak se umístili moji favoritové.

  • maros.goc

    trapne ze KCD ako hra roka :) uz aj v kategorii RPG malo vyhrat neporovnatelne lepsie Divinity: Original Sin II ......KCD na hru roka určite nemá, ale tak to za tú hru zahlasovali aj tí, ktorí tú hru nehrali

    • No Divinity, alespon na PC obsahuje celou radu chyb a nesmyslu. Obzvlaste jsou ty chyby viditelne, pokud hrajete na nejtezsi uroven.

    • Majkl

      pravda, na Vzburu Donských rytierov to zdaleka nemá 🙂

    • Derp_1337

      Jak tady xxxy napsal, Divinity: Original Sin 2 nevyhrálo, protože je to hra z roku 2017.

      A v roce 2017 Divinity 2 zaslouženě vyhrálo titul RPG roku. Na některých webech dokonce bodovalo i v kategorii hra roku.

      • maros.goc

        Divinity OS 2 vyšlo v roku 2018 na PS4 a XONE

        • Derp_1337

          A teď v lednu 2019 vyšlo Divinity OS 2 pro MacOS... a chceš tím říct, že by se mělo v roce 2019 znovu hlasovat pro Divinity 2 jako nejlepší RPG?? 😛


          Podobným stylem by tak šlo donekonečna hlasovat při vydání různých remasterů a remaků, kterých každý rok vychází na konzole v počtu několika desítek (možná až stovek).

        • No jo, ale hrát tohle na konzoli, nemůžeš myslet vážně.

          • omiklon

            Ale tak tahový rpgčka mají na konzolích dlouholetou tradicí, i když spíše ty východní..

            • No ale jrpg nepoužívají hexogonální mapy ne?

    • SalemCZ

      Tohle je hlas lidu, tak třeba hlasovali všichni zaměstnanci Warhorsu, nebo se hra ostatní líbí jenom tobě ne.

    • xxxy

      Divinity: Original Sin II je z roku 2017


      a KCD urcite na hru roka ci RPG roka ma...

      • Majkl

        rekt

  • Majkl

    Gratulace Kingdom Come k obrovskému úspěchu, redakci posíláme mastičku na opruzeniny! 😎

  • Meow

    Wow, ty kydy v tom článku. :-D Jak vám to Kingdom Come a Vávra musí ležet v žaludku. :-D Bohužel pro vás je ta hra úspěch. 

    • Mart9

      Poukazuju na to celou dobu, naprostá ostuda games. Neustálé posměšky, narážky a kritika. A když jim to jejich komunita zvolí za hru roku, tak je to kvůli vlastenectví. Tak to byl asi Chuchel hned v závěsu.

      • Majkl

        vtipné na tom je, že většina členů redakce jednu z nejlepších českých her co kdy vyšly ani nedohrála, jestli vůbec někdo, velmi profesionální 😬

        • omiklon

          Bugy a frustrace přece..

          • spis nemoznost ukladat kdykoliv a kdekoliv


            ja to hral v dobe, kdy tam nebylo save&quit, to se tomu vycitat dalo, ale jinak ten ukladaci system byl ok

          • Majkl

            s bugy to nebylo zas tak zlé, alespoň já na žádné vážnější nenarazil

            • Knifer

              Tak to jsi měl docela štěstí mě se pravidelně ztrácely NPC nebo se jim mazala paměť ale bylo to v zárodku takže to nejspíš pak opravili nicméně mi to znechutilo další postup

              • Majkl

                Reakce na příspěvek:

                mě jen ten vrah v klášterní zahradě a ten se vlastně ani neztratil. jen zůstal v posteli 

  • jindra.veliky

    je vidět, ze rozhodoval nacionalismus

  • Mart9

    Gratuluji Kingdom Come ke zvolení hrou roku! Mám velkou radost, že uživatelé games.cz ocenili její mimořádné kvality.

  • LiarForHire

    Nechápu proč byl Spider-man překvapení, studio Insomniac mělo 8 kvalitních her a jedno zklamání.

    • Mart9

      Pro mě byl překvapením, protože jsem čekal kvalitní hru, ale nečekal jsem, že bude až tak výborná. Tam je prostě všechno dobře.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit