Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dzixy

    Účelový test Jégly. Zřejmě má zúžený přehled moudrých a schopných žen, které by mohly být vůdcové stran, nebo jinou vysokou i vládní funkci. 

  • Zajímalo by mě, co znamená rčení - Zeman nemluvil pravdu( Centrum dnes), proč nenapíšou, že ten ožralec Zeman lhal, jak to má imrvére ve zvyku?
    • Nemluvil pravdu = lhal...

      Vždyť on už ani neví, co kecá...

    • Znamená to jen jedno a to, že Miloš Zeman opět plácal nesmysly.Rakouský tisk ho s velkou mírou taktu prostě označil za lháře.





      • KIMCID

        Oba mimo téma a žádný smazaný přispěvek ani ban?

        • KIMCID

          Plus to že jegl smazal svuj příspěvek vyhožovaní,že mě za podobnou věc zablokuje.Tady nědo silně zneužívá sve postavení v redakci.Plus to že u jiných to toleruje.

          • Tak co sem lezeš ty užalovanej ufňukánku ? dveřma tě vykopnou, oknem se vrátíš.
            • Jen takovým názorům, jaké (a jak) prezentujete Vy pane parULe ban nehrozí. Vy můžete být v klidu. I redakce jsou jenom lidé. 

              • KIMCID

                Reakce na příspěvek:

                Lide s jasným zaměřením.Jak urážíte hlavu státu jste v klidu.Běda když máte svůj názor nejste ovce a nejdete se stádem.

  • Nejlepší volbou by byla asi paní Jermanová. Zná mnohé jazyky. Umí hospodařit ...

    Všem pracujícím by jistě poskytla nadstandardní ohodnocení! (Viz. 40 tisíc za špehování hudebních produkcí-asi dohled nad ideologickou čistotou?)

    • To máte pravdu, větší zloděj,  než je Jermanová, už je jenom Babiš!
      • KIMCID
        Dokaž!


  • Takhle (viz níže) to vypadá, když diskutující přeslabikují maximálně nadpis!

    A o jejich úrovni svědčí i jejich pravopis. 

    Pane Bože - do čehos to rozum dal!

  • Za adresu na Jégla věnuji 100 plzní. Moc se chci osobně potkat s potkanem potkanů.

    • Adresa je porad stejna. A telefon take rudlo cobole. Lidicka v Ostrove jako vzdycky. Jeste sem vylij  kdy a kde zbabela kryso a uz neotravuj. Na vic chcipaku stejne nemas. 

  • Skoro bych řekl, že úspěšně přetvoříme pomocí "uměleckých děl" dějiny a postavy v nich vystupující.  Marie Terezie bude v první řadě dbát na blaho chudých a Čechů, kníže Metternich, jak už jsem se dozvěděl návštěvou jeho zámku, dbal o šíření vzdělanosti v Čechách a hlavně dbal na rozvoj českého jazyka. V Terezíně paní průvodkyně (zúčastnil jsem se prohlídky v němčině) děla, že se nacházíme v táboře, kde se zadržovaným dařilo celkem dobře.....

    Ani by mě nepřekvapilo, kdyby spatřil světlo světa film, kde bude Jan Ámos Komenský vypodobněn jako nedouk, protože neměl profil na Facebooku......😂

  • Navrhuji soudružku Semelovou, na poštovních známkách by vypadala úžasně, stejně jako Milda s výrazem svatého otce při večerní modlitbě.
    • Pavel.Jegl

      ...a co teprve zarámovaná ve třídě vedle tabule!    Samosebou Rudé Martě zisk bodu vyřídíme. Bude mít radost.

  • mun.go

    Královna (de facto císařovna) Marie Terezie vládla Čechům, protože byla též Českou královnou (od roku 1743). Vládla také Moravanům, protože byla i markraběnkou moravskou. Slovákům přímo nevládla, neboť tito patřili pod Uhry.

    Říšská centralizovaná správa vytvořila jako ústřední orgán markrabství tzv. Moravskou deputaci se sídlem v Brně. Olomouc byla budována od r.1741 jako hlavní pevnost monarchie.

    Roku 1749 byla zrušena Česká kancelář, takže Morava byla přímo podřízena císařské dvorské kanceláři ve Vídni. V Brně vznikl Nejvyšší soud Moravského markrabství, politický a soudní senat. Vznikla zde i Královská reprezentace a komory, čímž se značně uvolnily vazby Moravy s Čechami.
    Roku 1752 byl vytvořen v Brně Apelační soud, vyjmutý z podřízenosti Prahy. Říšský kancléř Antonín Václav, kníže z Kounic – Rittbergu a na Slavkově se zasadil roku 1763 o zřízení Moravského zemského gubernia, které z Brna řídilo správy moravských krajů.
    V roce 1777 panovnice u papeže prosadila zřízení  na Praze zcela nezávislého Olomouckého arcibiskupství (Antonín Theodor, hr.Colloredo-Mansfeld) a biskupství Brněnského.Roku 1778 provedená reforma Moravského zemského sněmu stanovila pořadí stavů: 1.preláti, 2.páni (již s v říši platnými tituly), 3.nižší šlechta (rytíři a zemani) a 4. stav – 7 královských měst s celkem 1 hlasem.
    • Proč by nevládla Slovákům, když byla "Královnou uherskou"?

      • mun.go

        Jestli ovšem tenkrát byli uznáváni nějací Slováci ...

        Je pravda, že byla korunována v Presssburgu / Poszony / Bratislavě, tenkrát nikoliv na Slovensku, ale v Uhrách (Horních Uhrách). Slováci jako národ přišli až později.

        • Ty jsi tatarské národnosti?

          • mun.go

            To bylo spíše míněno v souvislosti s kontinuitou historických zemí rakousko-uherského císařství.

            • Psát sebevíc duchaplné romány poslednímu lidskému odpadu (viz Boblig výše) nemá smysl.

  • V anketě na konci článku chybí jedna nezbytná odpověď - "Žádnou."

    Tedy jistě ne jenom proto, že je žena. Buď je to osobnost nebo není. Potom je jedno, jestli je muž nebo žena. Potom jsou ještě "To." 😀

    • Pavel.Jegl

      Pro ty, kteří si z menu nevyberou, je v článku je výzva, aby vlastní návrh zmínili v diskusi.

      • Díky, článek jsem četl, ale tohle mi uniklo.

        Stejně to beru spíš jako odlehčení tématu s paní Čaputovou, protože už teď z toho mají někteří diskutující pupínky. 😂

        • Pavel.Jegl

          Nic se nemůže brát příliš vážně, ani politika, byť to s ní někdy vážně vypadá.

          • Tentokrát souhlas bez výhrad. 😉

  • Někde si pšouknou a Češi se rovnou po.......?

    😛Psal jsem na jiném místě, že v příštích prezidentských volbách v ČR bude přefeminizováno. 

    Když už tak už!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit