txt

napsat komentář

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
Do této diskuse nelze psát anonymně. Musíte se přihlásit.

diskuze (4 příspěvků)

 • MUDr. A. Janák (skrytý)
  2 se líbí, 1 se nelíbí

  Léčitelství v pravém slova smyslu je především herbalistika - používání rostlin, resp. výtažků z rostlin k léčbě nemocí. Na rozdíl od farmakologicky preparovaných "čistých látek" obsahují tyto výtažky (ať získané varem, macerací, či jinak) i jiné látky, než přímo působící proti dané poruše zdraví - a jak se ukazuje, tím jsou účinnější i v mnohem menších dávkách a s mnohem menšími vedlejšími účinky. Stranou ponechávám akupunkturu, která je zaměřena na ovlivňování nervových center prostřednictvím drah jednotlivých nervů - ať už klasickými vpichy jehel z čistého stříbra, zlata, či jiného kovu, či moxibuxí, tlakem na nervy prsty (akupressura) aj.

  Právě přítomnost vedlejších účinků při užívání produktů moderní farmacie vede k polypragmasii, kdy se tyto vedlejší účinky snažíme odstranit jiným lékem, jehož vedlejší účinky odstraňujeme dalším lékem - za neustálého zkoumání, zda nedochází ke snižování účinku léku nasazeného primárně.

  A tak se "moderní lékař" dostává k paradoxu, že pacientovi je špatně z toho kvanta léků,které mu předepsal - aby mu bylo dobře.

  Toto v praxi "starobylého léčitelství" rozhodně nehrozí. Každý léčitel je si vědom, že nesmí současně podávat více jak tři (3) preparáty a případný, pacientem negativně vnímaný účinek léku musí řešit jeho výměnou za jiný.

  Ale mezi "starobylé léčitele" rozhodně nepatří podvodníci, předstírající, že léčí homeopatiky (= pseudoléky, které opakovaným vytřepáváním do destilované vody obsahují sotva jednu molekulu "léčivé" látky na litr - čili v lahvičce nemusí také být - zato jsou tam podle těchto šarlatánů "obtisky" této látky na molekulách vody /kam je umisťují na molekulu H-O-H, ovšem vysvětlit neumějí/), případně zaříkáním, vykuřováním místností, přesuny postele podle nějakých siločár a podobné BLBOSTI !

  12.6.2017 upraveno
 • pusinka (skrytý)
  6 se líbí, 3 se nelíbí

  ty blbosti k nám ze Západu přišly, homeopatiky počínaje a čarováním konče. Takže tady se sice uchytily,ale rozhodně ne tak významně jako u nich.

  12.6.2017
 • cuc (skrytý)
  7 se líbí, 8 se nelíbí

  šarlatánství, čarodějnictví, víra v nesmysly.. za chvíli budem jak v číně jíst strouhaný sloní kly, pít vývar z ještěrky a pod rohožku v bytě sypat sůl aby mě soused neuhranul

  12.6.2017
 • pernic tiscali.cz
  6 se líbí, 3 se nelíbí

  když o tom víš velký kulový tak nekecej.

  12.6.2017