Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Odkaz na dost podrobný článek většinou svědectví pamětníků: https://www.echo24.cz/a/whME5/cesky-malin-svazeni-vyvrazdenych-cechu-trvalo-dva-dny

  • pred 14dny jsem se od tamtut vratil, je to trochu jinak, okolo 850 lidi zeny deti starci proste vsichni byli nahnani do kostela a zapaleni, prvni kdo byl popraven tak to byl mistni lekarnik a byl to nemec a ten masakr byl kvuli tomu ze bylo nemcum receno ze ti lide pomahaji protivnikovi a ten pomnik na obrazku take neni pravda ten tam neni je tam jiny a ma tvar srdce v ohni a cele to misto je v zalostnem stavu protoze nejsou penize a par lidi to tam udrzuje a pred 5ti lety na 70. vyroci tam byl muj tata a muj syn leteli tam cesnama s p.Sobotkou, nevim kdo kde bere spatne info. ja je mam z prvni ruky a nasi vrchni nepomohou pan sobotka delal co mohl a penize ktere tam mely jit tak se ztratily, kdo neveri tak tam jedte jako ja a poslechne si ty lidi ktery se o to staraji a oni reknou co nasly v archivech jen diky nahode zeny ktera tam pracovala a pomohla, stalo se hodne spatneho a neni dobre poukazovat na ty nebo tyhle, cestou zpatky jsem byl v osvetimi uz po treti, jezdete zjistujte info., je spatne poukazovat a co tihle ti nic neudelali atd. kdo chce tak pochopi. mejte se radi a milujte zivot kkk 



  • Pokud se zeptáte kteréhokoli Němce kde zemřel a on odpoví
    "v Rusku, Polsku a jinde", zeptejte se jej co tam vlastně dělal???
    proč neseděl doma??? Na ty hrůzy nelze zapomenout, vždyť 99% Sudet hlasovalo
    pro Německo a Hitlera, tudíž každý z nich je vinen.  Jo, dnes žít
    poválečná generace, ta by takovéto pisálky opěvující hrdinství a oběti Nacistů,
    ta by je hnala i s těmi redaktory a sn by to v té době bylo i trestné.
    Proč se dnes snaží novináři přepisovat dějiny? A co o hrdinství Ruských mužiků,
    skutečných osvoboditelů Evropy? Já být Stalinem tak je ženu až do moře a byl by
    na věky klid. A co dnes dělá Merkelová? Zadělává na další konflikt obsazením
    Evropy ale trochu jinou formou, tak že nic nového. Tak, a teď mi sežerte nebo vygumujte.

  • Němci přece záminku potřebovali jen někdy, zkrátka je vraždění lidí bavilo

  • Pro ilustraci doporučuji shlédnout film "Volyň" (Tam byl ale spíše akcentován útok ukrajinských nacionalistů na obyvatele polské národnosti -údajně 100 000 obětí). O Češích ani zmínka. Zajímavé
    • Jaku

      Banderovci nechávali Čechy víceméně na pokoji, pokud nebyli komunisty nebo se nějakým způsobem nestavěli proti nim. V Malíně to prý byl omyl, dokonce, zase prý, byl na cestě zrušující rozkaz, který dorazil pozdě, snad i proto ti, kteří utekli, tak už nebyli nijak hledáni. Tyto informace mám sice z první ruky, ale ani tehdy se přeživší nedozvěděli pozadí celého případu, Němci se tenkrát jaksi - taksi dokonce trošičku omluvili.

  • Přeposlat článek Makrele, ať ví co je mimo jiné akce a reakce odsunu - jeden národ, jeden vůdce.
    • Pak se máme někomu omlouvat?A za co?Ukažte mi ty hroby 20 až 30 tisíc zavražděných Němců za odsunu?Dnešní vzestup nacionalismu jak na Ukrajině a v Pobaltí jednou Evropa tvrdě zaplatí a kroucení dějin se navyplácí.Bohužel je na vzestupu i nacionalismus v Rusku a tam to platí též.

    • "obec na území dnešní Ukrajiny vypálili nacisté"

      Nebylo by přesnější napsat jednoduše Němci ?

      Aby to dnešní mládež měla šanci pochopit ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit