Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem zvědav co budete dělat až díky své popularitě vyhraje  v přímé volbě p. Soukup. To bude panečku rambajs. ODS už asi cítí , že na to nemá s Dinsbírem a Topolánkem a Fiala si brousí zuby na prem. MARNĚ.

    • Pavel.Jegl

      Dělal bych to co předtím. Psal bych...

      Nemyslím, že by prezident mohl můj život nějak ovlivnit, nějak mě omezit. Na to je panáček krátký.

      • TAk buď si to neuvědomujete a nebo děláte nevědomého , ale tím , že prez. např. jmenuje bankovní radu , tak to se velice podepíše na Vaší i a mé životní úrovni. Dále jmenování soudců , může dospět až do stádia , kdy danému režimu naklonění soudce Vás potrestá za Vaše "někdy " urážející články a provokativní nadpisy o schválení zákonů ani nemluvě. Malý panáče bude asi ve Vaší osobě.Jak to tak vidím , tak jste si zvykl, že prazident je jen automat na podpisy. Leč prez. Zeman velice chápe odpovědnost kterou má vůči velkému množství voličů a proto si nenechá diktovat , třeba od Hamáčká jeho čachry s minstr. postem.

  • Nechápu mnoho tu místy zapšklou diskusi.

    Pro mě je chvalitebné, že mladá dáma uznala, že ona osobně žije ve finančním dostatku a slevu na jízdné nemá zapotřebí.

    A rozhodla se tedy tuto "výhodu" převést. Ona sice slevu uplatní, ale rozdíl, který získala (a nepotřebuje) posílá na dobrou věc. To je přeci chvalitebné.

    Jsou ale také studenti a senioři, kteří nemají tak dobré finanční možnosti a slevu rádi využijí a potřebují.  Proč v tom hledat nějaké záludnosti. Vláda to odlišit nemůže, ale každý příjemce ano.

    Jsou chudí studenti a bohatí studenti.

    Jsou chudí senioři a bohatí senioři.

  • dante

    Dívenko--husičko--chceš-li prospět tomuto státu pomoz prosadit školné na VŠ všichni mladí mají plné držky západu Demokracie ale vůbec jim nevadí že studují VŠ jak za --komančů---ZADARMO-což je doslova ukázkou myšlení mladých lidí pořád remcají řvou o ekologii a přitom to oni netřídí odpad a dělají v přírodě největší bordel-tak blbou mladou generaci nedokázali zpracovat myšlenkově ano komouši-a to už něco znamená bohužel !!!!

    • Dnes jsem slyšel reportáž na žurnálu s nějakou mladou ženou , ktará popisovala , jak ve školství nemají uklízečky ale rozpis služeb žáků , ktaří si ten nepořádek po sobě musí uklízet. NÁSLEDOVÁNÍ HODNÉ.

  • Buďto chci dělat nezištně charitu a potom se nesluší otom mluvit  a nebo dělám charitu proto aby se o mne mluvilo , ale to už není nezištné. Z toho plyne , že se chce jen zviditělnit, protože doposavad nic neudělala.

    • To by mě zajímalo proč je neslušné o tom mluvit? 

      Přispívat na charitu je snad horší než šlapat chodník?

      To se má za to stydět? 

      Je to neslušné protože by to uvedlo do rozpaků ty co na charity nepřispívají? 

      Nezištně nepomáhá nikdo, nikde. To je pokrytectví myslet si že pomáhám nezištně.

      • Jednou jsem zachytil rozhovor s Gottem. na dotaz kolik přispívá na charitu odpověděl , že není slušné takový dotaz pokládat, prostě se to nedělá!!!  Charitu dělám pro svůj vnitřní pocit, né pro EGO.

        • Pavel.Jegl

          Čpí z vás zapšklost, Romku.

          Pokud chcete založit (veřejnou) sbírku a usilujete o to, aby se v ní shromáždilo co nejvíc peněz, pak ji nemůžete držet v tajnosti, musíte ji propagovat.

          A tohle je nápad, který si zaslouží publicitu.



          • Tak ze mne čpí zapšklost a to řekne člověk, který se podíli na  pomluvách čelních představitelů státu bez zardění . To jste mne pane pisateli velice pobavil.  jsou věci které mají smysl a pak jsou věci které zbytečně odčerpávají energii. Těch sbírek , kde se schromažduje kde co je sposta. Od víček až po  potraviny které končí jako kšeft pro zúčastněné. Rozumní lidé řeší věci systémově a né zbrkle. Naco jsou naši zástupci v řídících orgánech???  Ta popularita ce se kolem děje mi silně připomíná attivistku Grétu.

            • Pavel.Jegl

              Takže to necháme straně a vládě, která to udělá systémově... Ještěže jsou na světě i Gréty, které ztrácejí s vládami trpělivost. Ještěže jsme s komunisty, byť pozdě, ztratili trpělivost... Taky to šlo řešit v klidu, systémově. perestrojka 2.0

              • Reakce na příspěvek:

                Tak pán se vzhlíží v Grétě, to mne vůbec nepřekvapuje. To klišé , že někdo skoncoval s komunisty je tak bezzubé až to bolí. Před rokem 89. zde bylo cca 1 mil. aktivních členů , myslí si pan Jégl snad , že se vystěhovali a nebo umřeli???  80% všech starších 50 let ve vedoucích funkcích a s vysokoškolkým titulem abs do r. 89 jsou bývalí komunisté . Jak typické třeba pro soudce Příklad. p. bývalý soudruh Rychecký .Nebýt komunistů tak nebyl Klauz prezidentem. atd.

    • Když se o té charitě nebude veřejně mluvit, nemůže se nikdo přidat. Potom těch pár korun, co jednotlivec za své cestováníodvede je zcela bez významu. Charita má tu vlastnost, že čím více lidí na ni přispěje, tím je účinnější. 

      • Když nebudu o svém přispívání stávající organizaci mluvit, nemůže se nikdo přidat? To je pravda. Ale pokud nebudu o svém přispívání stávající organizaci mluvit a dokonce pokud jí nebudu ani přispívat, kdokoli jiný může přispívat bez problémů.

        Uhodil jste hřebíček na hlavičku. Problém není v přispívání, to může svobodně kdokoli. Přidat se ke kampani lze pouze po jejím vyhlášení a agitaci.

    • Pavel.Jegl

      Pane Romku, dokážete vůbec připustit, že někdo může dělat prospěšnou věc z přesvědčení? Je tahle myšlenka pro vás absurdní?

      A jak můžete vědět, že Tereza zatím nic neudělala?

      Je nutné za vším hned předpokládat prospěchářství, levárnu nebo svinstvo? 




      • KIMCID

        Kolik ze svého dáváte na charitu vy?

  • mun.go

    Brání něco studentce zakoupit si plné jízdné?

    • Pavel.Jegl

      Nebrání. Posílá však slevu na hospic. 

      Je přesvědčena, že je lepší řešení dát peníze na hospic než je nechat vládě. 

      Nedivím se jí.


      • mun.go

        Přispívat na hospic může kdykoliv, i při placení plného jízdného.

        Peníze nepřijdou vládě, ale dotuje se z nich dopravce.

        Ale samozřejmě, že je to dobrý nápad - být nápomocen dobročinným organizacím.

        Mimochodem, v mnoha hospicích působí řádové sestry - a církve už nyní mají vlastní majetek.

        • Pavel.Jegl

          ... pokud slevu neuplatní, nechá peníze
          vládě, která nemusí dopravci 75 procent jízdného refundovat. Pošle snad vláda ušetřené peníze na hospic?



          • mun.go

            Do jisté míry ano.

            Dotyčný hospic pobírá dotace (státní, krajské a obecní), v roce 2017 ve výši 12 392 000 Kč.

            Za rok 2018 jsem nenašel výroční zprávu.

            • Pavel.Jegl

              Do jisté míry ano.... Fakt jen do jisté

              Ještě se podívejte, jakou část z příjmů, vláda na zařízení tohoto typu posílá. Kolik to dělá z tisíce vybraných kaček?

              • mun.go

                Reakce na příspěvek:

                Nicméně - pokud bude mít víc peněz, bude moci posílat víc - není-liž pravda?

                A potom nezbývá, než aby se Tereza stala politicky činnou a míru přerozdělování upravila.


                • Pavel.Jegl

                  Reakce na příspěvek:

                  Třeba se stane. Nechme to na ní.

          • A možná se studenti nudí , tak by mohli jít do toho hospicu makat , to by bylo jiné kafe.Ale to není IN , že pane Jégl.

            • Pavel.Jegl

              Někdo tam maká, někdo studuje a shání peníze na to, aby ti druzí tam mohli makat a měli za co žít.

              Před všemi s úctou smekám.


  • Když dráhy nedostanou peníze jako dotaci za penzisty a studenty, dostanou je za něco úplně jiného, zkrátka dostanou ty peníze tak jako tak.

    Tak proč by se nemohli povozit studenti a důchodci.

    Aspoň nejezdí vlaky poloprázdné.



    • Pavel.Jegl
      Zajímavá myšlenka. Já jsem si naivně myslel, že od toho, aby se člověk povozil, je kolotoč nebo horská dráha.
  • Okamurovská a bolševická pakáž zase perlí.Psát jim o charitě a slušném chování je nad jejich IQ.
  • Je zvláštní, kolik hlupáků vybudila chválihodná aktivita jedné studentky k tomu, aby předvedli své zavrženíhodné vlčí myšlení.

    Vzkazuji jim : I vy pravděpodobně skončíte v hospici, pokud se toho vůbec dožijete aspoň v nemoci.

  • felix.julec

    Kdyby tato čtyřiadvacetiletá (zřejmě)"věčná studentka"(politologie?,sociologie?)už pracovala,(věk na to má),tak by i různé a jiné slevy vláda nemusela cálovat.Pak by nevycházely ani podobné články s hlupáky ze školních škamen.Asi se chce "proslavit" stejně jako Greta ze Švédska.

    • Moc rozumu jste "felixi" nepobral, že ano?

    • Nejvetsi hlupak jse vy Feldo...

      Svymi prispevky to jen dokazujete...

  • josef.chmela

    Když jsou většinou studenti tak radikální, tak ať si platí studium ze 100% už od střední školy, žádné slevy pro ně - NIKDE. Ať si na všechno vydělají.

    • Pavel.Jegl

      Pane Chmelo, je snad radikální počin poslat peníze na sociální služby, na charitu?


      • josef.chmela

        Samozřejmě, že za radikalismus tento bezvýznamný počin nepovažuji. Při své inteligenci musíte vědět, že studentský radikalismus u nás se projevuje jinde a jinak a ještě hloupěji. Tento počin jedné blbky, má za účel pouze se nějak zviditelnit. A pomocí dalších hlupáků (novinářů) se ji to podařilo.

        • Nejste na tom s rozumem o mnoho lépe, než "felix.julec", jste prostě obyčejný b--l--b.

          • josef.chmela

            Ani si nedovedeš představit, jak je těžké být v této diskusi za blba, protože konkurence je zde opravdu veliká.

      • Charitě přispívám také, ovšem aniž bych to medializoval. Zajímalo by mě, zda dotyčná posílala i své dětské přídavky - jistě se také daly využít líp. Ostatně, studentská sleva existovala i "před Babišem".

        Pamatujete, že za časů Rathových byly na autobusech nápisy: Na jízdné přispívá Středočeský kraj. Na jízdné v Praze (příklad, v ostatních městech také) přispívají daňoví poplatníci více než padesáti procenty asi odjakživa - slečna mohla posílat peníze, až by se ze složenek kouřilo. 

        • Pavel.Jegl

          "Charitě přispívám také, ovšem aniž bych to medializoval."

          Pane, Filie, právě jste to, že přispíváte charitě soukromě, medializoval - v diskusi na Tiscali. 🙂

          • Ano, dostal jste mě. Pochlubil jsem se a za trest si nedám po obědě viržinko.

        • Pavel.Jegl

          Kdo uspořádá veřejnou sbírku, tak se "medializuje". To je ale logika!

          • Skvělá ukázka novinářské dedukce, smekám.

      • Ovšem je zajímavé že tahle aktivní   nenavrhla použít místo peněz na slevy v dopravě třeba peníze které se cpou parlamentním stranám. Zaručeně by jich bylo dost....

        • Anebo nenavrhla zrušit senát, který je velkovýkrmná, pro nemakačeský.  

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit