Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V současné době je 44 ve světě celkem monarchií - 43 z nich  je členem OSN. 

    Z celkem 195 států světa tvoří tedy 22,6 %-tní podíl. 

    Jsou z hlediska mezinárodního práva nepochybně uznávány jako nezávislé 

    státy. 

    Vatikán rovněž patří mezi monarchie, ale podle Mezinárodního práva nemá

    oficiálně  statut "státního subjektu",  ale "jen" titul Svatý stolec - ovšem má 

    s většinou států světa regulérní diplomatické vztahy - členem OSN ale není.

    O žádný "přežitek" se tedy rozhodně nejedná !

  • josef.chmela

    Pompézní oslavy. Ale když si Angličani chtějí stále hrát na královnu a poddané, tak proč ne. Je to přežitek a do 21. století už tyto hry nepatří.

  • nalejvárna jak u komunistů ty nám strkali Lenina (dříve i Džugašviliho staliníka) a dneska nám strkáte ostrovní bábu , nejsme v Británii .😎

    • Slušný člověk se o ženách jakéhokoli věku a jakéhokoli společenského

      postavení takto nevyjadřuje . . . 

      • to je vrozený odpor k mavátkům a alegorickým vozům 😎 a poddanej nejsem .

        • To nic nemění na tom, že se slušný člověk o ženách 

          jakéhokoli věku,  ani  jakéhokoli společenského 

          postavení  tak, jako Vy,  neomaleně nevyjadřuje . . . 

          • ještě jednou slovo bába není sprosté  , jen pro extrémně hyperkorektní poklekávače  a nic na tom nemnění že svět má jiné starosti než koukat na rodinku kde je možné všechno jako u jinejch , od rozvodů  , nevěry , podvody , i jinší lahůdky .Jsou jiné země kde je kralovství a je to takovej humbuk ?.

            Jo asi si přečtu přínos anglosaských národů na svět a pokud budu číst mezi řádky budu blejt možná o něco mín než při čtení panslavismu , prostě nalejvat někomu nadřazenost je hnus a je jedno zda jde o Rusa , Němce či Brita popř. Američana .

            Mam soukromej tip do roka a do dne nebude ani Putin , ani Ažběta , když musíš tak pujde jako všichni.

  • mun.go

    "Až do neděle vyhlásila britská vláda státní svátek..."  Přesněji řečeno jsou ve čtvrtek 2.6 jarní bankovní prázdniny a v pátek 3.6. platinové jubileum ... viz zde

    2. June, Thursday: Spring bank holiday; 3. June, Friday: Platinum Jubilee bank holiday

    • Je to Spojeného království Velké Britanie a Severního Irska

      privátní věc . . . 

      A Vaše zbytečná starost !

      • ja bych chtěl aby to byla moje zbytečná starost ale mam dojem že otevřu ledničku a tam na mě vykukne novinář a bude mi cpát co se událo za Kanálem a který dítko zastínilo oslavy  . Se ani nedivim že to nekterej leze krkem včetně některých členů té famílie.

        • alicia1

          Ja otevru lednicku, vypadne duchodce Josef a zasyci, "Za Babise bylo lip".  Otevru pracku z te vyskoci studentik Honza a hulaka "Za Babise bylo lip". Cekam az na mne z uhlaku vybafne pokladni Alena a zaskrehota,  "Za Babise byly zlate casy" a pak ten dum hruzy prodam.

      • tož Antoníne o tobě je známo že jak vidíš dirku s profitem šup tam , viz Babiš, anglosaská nalejvárna a pod. No tak snad ti Rusáci nedojdou do Londýna a nebudeme tady číst opěvné písně Janáka na kgbáka Vladimíra . 😎

      • mun.go

        Ale Antone - snad jsem zas tak moc neřekl. Proč tedy vyslovujete blahopřání a projevujete úctu této dámě, když je to UK privátní věc? Buďte trochu konzistentní ...

  • K těm blahopřáním se také připojuji. 

  • Sluší se vyslovit blahopřání a projevit úctu této dámě...

  • KIMCID

    Blahopřeji 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit