Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sám jsem viděl kdysi u rodičů manželky, kteří měli psa, že když byla zjištěna u tchýně rakovina, všiml jsem si, že pes, který k ní jinak běžně chodil, se jí začal vyhýbat a obcházel ji. Až později mně došly možné souvislosti. Takže opravdu věřím, že pes pozná nemocného člověka podle čichu.

    Spíše je zvláštní, že při současném boomu technologií, elektroniky, počítačů atd. člověk ještě nedokázal vymyslet i čichové čidlo. To by poté bylo mnohem použitelnější, než cvičení psi

    • E-Nose se používá již minimálně 20 let

      • Proč už tedy ty psy dávno nenahradil? Předpokládám, že vyrobit v dnešní době něco elektronického vyjde mnohem levněji, než vychovat a vycvičit psa

  • Karel

    To je nápad za miliardu ušetřených životů a život se nedá vyjádřit penězi. Jen bych se bál o ty psy aby nebyli také přenašeči musela by se vyvinout imunita nebo vakcína i pro ně.

  • Dodejme, že by to mohl být nástroj nejen přesný, ale i levný. Pořizovací náklady na psa jsou nesrovnatelně nižší než na lékařskou diagnostiku. Také provozní náklady jsou zanedbatelné. Pes se spokojí s běžnou stravou, laskavým zacházením a za odvedenou práci mu stačí motivační pamlsek.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Zase snaha prohnilého kapitalisty jak odrbat zaměstnance. Chtít po chudákovi psovi aby dřel do roztrhání a odbýt ho cukříčkem. 😯 Psi by měli založit své odbory. 🙂 Ale možná to Číňani zvládnou ještě levněji než psi. Stačí naroubovat psí geny do dna člověka. Ve Wu-chanu prý mají v tom směru dobrou laboratoř....což tak se tam poptat....? 

    • Kalouskovi stačí taky motivační pamlsek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit