Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lidi se nechají hrozně jednoduše oblbnout a nepřemýšlení. Já se nenechám od nikoho vyprovokovat. Jídlo se bude prodávat pořád a bez toho ostatního se dá chvíli vydržet. Nakupuju tak pořád stejně a žádné zásoby si doma nedělám. Když něco potřebuju, tak du do obchodu, nebo si to objednám přes internet. To mi vyhovuje víc, protože u toho můžu využít nějaký slevový kupón a ušetřit :-) .

  • milacekpublika

    Já se vlastně moc nedivím prepperům a podobným lidem, kteří se připravují na blackout a obecně nějakou katastrofu dlouhodobě. Já jsem nedávno taky přemýšlel, že si pořídím vlastní elektrocentrálu. Do teď jsme využívali jen pronájem elektrocentrál ale víte jak to vypadá, když vypnou elektřinu. Za hodinu je tam fronta jak na Václaváku... :) 

  • To my od té doby, co se dá docela dost dobře nakupovat online už žádné obchody útokem nebereme a všechno si hezky kupujeme z pohodlí domova. Ani žádné letáky nám domu nechodí, protože, díky bohu, existují stránky, jako je třeba slevovykupon nebo tak :-)

  • !Někteří občané si tak vytvořili zvyk hromadit doma zásoby jen tak pro jistotu."

    .

    No a to je něco nenormálního? Mít zásoby jídla a určitou část financí navíc?!

    • Máte pravdu Jirko, jistá rezerva je normální a snad i racionální. Ale 25 kilo klínek a 20 balíků toaleťáku? To hrozí asi invaze z Itálie nebo průjem z těch těstovin. 

  • Pisatel Sajmon - dnes Obcan neví co mele, vždyť je ročník 1990!

  • Pisatel Terminátor se mýlí. Za komunismu se stály fronty na kde co: na maso, na zeleninu, na banány (ty byly pouze na vánoce a prodavači je přidělovali podle počtu členů rodiny), na knížky...

  • Autor Jaroslav Bican se
    pravděpodobně narodil po roce 1989, protože každý kdo před rokem 1989 žil ví,
    že žádný
    setrvalý nedostatek některých druhů zboží a dlouhé fronty
    nebyly. Možná několik let po druhé světové válce, ale po roce 1970
    již bylo všeho dost. A že o některé zboží byl velký zájem a lidé stáli fronty?
    Včera jsem šel kolem masny a lékárny a u každého stála 20 metrová fronta. Proto
    buďte tak laskaví a nelžete. Nebo si naivně myslíte, že již nežijí žádní pamětníci doby před rokem 1989?

    • Podobně se straší tím, že bychom nebyli členy EU, jak by náš stát dopadl špatně a nemluví se o období 1990 - 2003, kdy jsme v EU nebyli a přesto byl dostatek zboží, služby normálně fungovaly, stejně jako zdravotnictví, školství a další a nikdo na ulicích neumíral hladem.

      Prostě jako za bolševika, čteme neustálé polopravdy nebo so o pravdách, které jsou "nevhodné" raději nepíše vůbec. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit