Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • milacekpublika

    Jako pravda je taková, že bych se taky vůbec nezlobil, kdybych neměl drobné. Teď u sebe nosím prakticky jen deseti korunu do nákupního vozíku a jinak do pánské peněženky dávám pouze bankovky a karty. Ovšem ono u nás to ale moc nepůjde, protože pokud nebo vyšší pokrytí platebními terminály, tak to nepůjde. Přeci nechcete platit tři rohlíky někde u paní v samoobsluze na vesnici dvoustovkou. ;-) 

  • Zrušení drobných mincí beru jako zajímavý nápad. Kolikrát nastane situace, že mám zbytečně moc korun navíc a peněženka je pak opravdu vyboulená a zip jde špatně zavřít. Raději, když je jich méně. Mám teď peněženku z https://www.penezenky-ahal.cz/penezenky/ . Snažím se v ní mít málo drobných a je pro mě ideální.

  • ivanka386

    Tohle by mi taky nevadilo, kdyby se zrušili drobné. Osobně mince beru jen jako numismatickou investici. Teď nedávno se mi zalíbila tahle lunární série, tak si ji asi pořídím. Ale je to investiční záležitost. Rozhodně ale lepší, než aby mi peníze ležely ladem na účtu. :) Tohle je taková jistota. :) 

  • Mě by se to třeba líbilo. když si představím, že nemám peněženku nacpanou mincemi k prasknutí, tak jsem pro. 

  • Konečně se řeší zásadní problémy.
    V EU se brzy začne blýskat na lepší časy.

    *1* *14* *15* *3*
  • Mě drobné nevadí - používám na ně kožený měšec, uzavíratelný zdrhnutím koženým řemínkem.
    Nebylo ve středověku všechno špatné...

    V práci kasíruju hotovost ( rekord 11 tis. v padesátikorunách...), na mince jsem zvyklý, hrst padesátikorun mi nevadí, nosím tašku.

    Mince jsou vhodné na koupaliště, nerozmáčejí se.

    Pokud potřebujete mince, řekněte si o ně v cukrárně - nanosí je tam děti za mlsíky a zmrzlinu.

    Zrušení plateb v hotovosti by byla katastrofa, konečná, pak už jenom společenský rozklad.
    • ja no koupaliste nosim zassadne libry ty jsou z plastu *3*
    • Tržby odevzdávám v bankovkách, takže se moje vlastní příruční hotovost průběžně transformuje do mincí.

      Je to skvělé na vracení, rychlejší. pohodlnější než dolovat ze zákazníků přesné sumy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit