Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co ke zdaru (výběru daní ? Nebo jiný úmysl _)chybí nejvíce, jsou konzumenti (nejvíce 60-80 léta),

    v 90-tých letech -nižší modří manageři buzerovali na zbytkový alkohol .

    Pro koho je toto konání ?????

  • Větší bordel v DPH na pivo snad ani nešel udělat...

    Zkrátka odborníci...

    A koblihářovo prohlášení, že když se hospodský podělí, bude pivo o  téměř 5 Kč levnější - to je další z jeho keců, kterými chce zapůsobit na voliče...

  • Gorobilypes

    32%

  • Hloupej článek, nesmysl za nesmyslem. Díky nařízení EUtopie nejde jinak zlevnit pivo, než jak to udělala vláda. Ostatne v evropě nejsme sami!

    • Aááá -  zloděj mé přezdívky opět v akci...

    • Pavel.Jegl

      a) Jaké nařízení EU to neumožňuje?

      b) Jaké nařízení EU neumožňuje snížit spotřební daň na pivo?

      • Velký problém pochopit napsané?

        • Pavel.Jegl

          Číst umím, jen jsem si dovolil vám položit dvě otázky, abych zjistil, zda víte, o čem píšete.

          Když zmiňuje nějaké nařízení, můžete na něj poslat link, či sdělit její číslo?

          (Add: nižší DPH pivo nezlevní, koloběžko, píšu proč, stačí číst)

          • Link???

            Copak já jsem něčí gůgl?

            Směrnice EU o DPH

            • Ty máš ale trpělivost, že tě to baví. Copak nevidíš, že je to marný? Ten nepochopí NIC

              Prováděcím předpisem
              ke směrnici je prováděcí nařízení Rady
              (EU) č. 282/2011 ze dne 15.3.2011, kterým se stanoví prováděcí opatření
              ke směrnici 2006/112/ES, o společném systému DPH ("prováděcí nařízení").
              Naposledy bylo nařízení novelizováno od 1.1.2020 a tyto změny jsou
              promítnuty do konsolidovaného znění k 1.1.2020.

              • Reakce na příspěvek:

                Je to jednoduché , Jégl má zadání , a to bude plnit, je zbytečné mu něco vysvětlovat , on nechce chápat, protože to není jeho práce (placená) on nemá názor , ale zadání.

              • Pavel.Jegl

                Reakce na příspěvek:

                - prováděcí (technologický) předpis. 

                Snížené sazby a sazby DPH (jejich rámce) s linky  jsou tady:

                https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/eu-vat-rules-topic/vat-rates_en

                viz kapitola: Reduced rates of VAT.


            • Pavel.Jegl

              Tak směrnice, nebo nařízení? Nebe, nebo dudy?

              Směrnic o DPH je víc. Kterou z EU-LEX máte na mysli?


    • Vždyť víš, že jégl má "široký záběr", píše o všem, všemu rozumí a pak z toho vznikne jen snůška polopravd, konspirací a napadání lidí, hlavně politiků! Viz dotace pro Agrofert atd.

  • 30% voličů, odkud se rekrutují? Z bývalých voličů KSČM a ČSSD.

    • I kdyby všichni komunisti a socani dali hned teď hlas Babišovi, tak to 30% dohromady nedá. 

  • A jak to mají s dph na pivo na Lomnickém štítě 19 minuta 20 vteřina  https://www.youtube.com/watch?v=TrkJw1sLc-E  je to energetická potravina a nápoj potřebný k regeneraci a obnovy sil a hydratace organismu anebo luxusní nadstandard? 

  • Asi to dělá dobře, když se na takovejch kokotinách nejvzdělanější část národa točí. Tleskáme.

  • To určitě není jeho vina. Jak znám jeho palici. chtěl by poměry narovnat.Já sem rád že, je tady borec kterej nevzešel ze stranickejch škol. Úplně se toho děsím, protože sem nemálo takovejch kok.tů viděl.

    • Přesně. Na světě jsou tisíce nesrovnatelně důležitějších informací a problémů a dezinformační mainstream řízený stranickými d..b..ly řeší takové bezvýznamné banality. A VŠEM TO KUPODIVU PŘIJDE NORMÁLNÍ.....

      • Pavel.Jegl

        ... řeší takové bezvýznamné banality

        Napadá mě otázka: Proč tyhle "bezvýznamné banality" začal řešit AB?



        • Nevím proč to řeší Andrej Babiš a je mi to srdečně jedno. Jen od médií (aspoň těch veřejnoprávních, tedy placených námi, bych očekával důležitější témata). U soukromých médií jsem se holt smířil s nízkou kvalitou informací. Jsou to jejich peníze tedy i jejich právo......

          • Pan ing. Andrej Babiš ty "banality" řeší z titulu svého postavení předsedy vlády České republiky!

            A ona dvojí DPH na jakoukoli komoditu je výrazem ekonomické euroidiocie, ničím jiným...

  • Vrcní štváč nepochopil , že snížením daně konzumovaného piva na míste tedy v hospodě se podporuje provoz zařízení a zároveň vyšší daní se nepodporuje alkoholik samotář . Především od hospotských bych čekal potlesk. místo toho zase přiblblé poznámky Jegla a jeho grupy . Pivo do džbánku  jsem viděl naposledy před cca 20 lety. Prostě některým lidem se nezavděčíte .Jsem rád , že je demokracie a i taková nula může kritizovat vládu , že ??!

    • Pavel.Jegl

      Jedním z cílů nižší daně na pivo bylo vynahradit investice do elektronické evidence tržeb těm "nejdrobnějším z drobných" podnikatelů, tedy provozovatelům venkovských výčepů a stánkařům. ...

      Proč si nejdřív nepřečtete text, Romku?

      • Pavel.Jegl

        vyšší daní se nepodporuje alkoholik samotář

        add: Ano, teď jste na to, Romku, kápl. To mě nenapadlo. Bylo potřeba zvýhodnit pivo v podniku, protože ztřískat se ve skupině v restauraci je zdravější než doma! 😀

        • Tak konečně jsem pochopil co je pro Jégla tzv. kultůra pití piva. Ztřískat se !?  Proto tak asi píše.

      • Náklady na EET se dávají do nákladů,  Tím , že je levnější pivo konzumovat na místě mne nepřímo motivuje si tak sednout a dát si něco dalšího , třeba jídlo . Jen že to se nehodí říkat , lepší je pořád vrtat.

  • to se snad šilerová zbláznila? a co když si ho nechám načepovat do žbánku a pak ho tam hned vypiju??? to bude kolik DPH?

    • Hlavně v případě 2 různých (natož vícero) sazeb bude CENA VŽDY STEJNÁ jen stát sebere víc či míň ale cenu to NESNÍŽÍ  to by mohla jen JEDNA nízká sazba a ne že stejné zboží jednou prodám s 10% podruhé s 21% to je ta největší p***a co moh kdo vymyslet

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit