Přejít na výpis diskuzí

Václav Beneš Třebízský

OSOBNOST 31.12.2006 
5 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • babka

    vlastním modlidby POMNĚNKY VE VÍNEK BOŽSKÝ vydaný A.J.CFLLERINA A SYNA  vázané ve sloní kosti nahrazovali svatební kytici  nevíte někdo jejich cenu děkuji

  • irena.chynova
    Před několika lety jsme s dcerou při procházce na Vinohradech v Praze našli igelitovou tašku plnou knih. Byly to Třebízského spisy . Vydané 1900 až 1915.Vzala jsem si je s tím, že je umístím do knihovny už jen pro jejich krásnou vazbu. Dodnes nemohu pochopit, jak někdo může vyhodit knihu...! Tento týden jsem byla ve Slaném u příbuzných, které jsem vlastně navštívila poprvé. Při rozhovoru jsem zjistila , že hostitel je příbuzným spisovatele V.B.Třebízského.Oba manželé jsou dosti sečtělí a mají obrovskou knihovnu. Rozhodla jsem se , že jim svůj nález daruji a snad jim tím udělám i radost. *4*
  • Jaroslav Seifert Třebízského dílo označil jako "vyvanulé", byť tak učinil, jak ostatně bylo jeho zvykem, láskyplně. Svědčí to o neuprosném působení zubu času, kterému se nevyhne nikdo a nic. Jeho knihy už neberou ani v antikvariátech*/. Zapomínat na něj bychom však neměli. Aspoň je po něm pojmenována ulice u nás v Praze-Vinohradech a jak se s radostí dovídám, gymnasium ve Slaném.
    ______________________________________________________________________
    */Náhodou jsem v antikvariátě koupil za 5,- Kč Bludné duše, vydání z r. 1955. Připadá mi, že 50. léta nebyla vždy tak zcela temná a nekulturní, jak se teď často říká. Vydalo se i dílo katolického kněze; přestože to na něm bylo, jak jinak, znát, zřejmě nebylo cenzurované.
  • Pokud by měl někdo zájem o sebrné spisy 5.vydání z roku 1905 napište.
    Buchtova.a@ seznam.cz
  • Prodám

    Prodám: Václav Beneš Třebízský sebrané spisy 5.vydání 1905.
    E-mail: ady.jiri@seznam.cz

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit