Přejít na výpis diskuzí

Tomáš Holý

OSOBNOST 31.12.2006 
170 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je pravda že se neučil texty a nechali ho mluvit co chtěl?
    • Ano, je to pravda. Obecně taky dost improvizoval.
      Záběr s řízky je čistá Tomášova improvizace.
      MP pouze Tomášovi řekla Poslouchej rádio a obaluj řízky. Záměrně mu neřekla jak se to dělá. Protože byla zvědavá na jeho reakci. Tomáš začal spontánně improvizovat tak, jak to vidíte.
  • ten byl ale ošklivej vypadal na čtyřicet !
  • Dobrý den prosím neznáte někdo bratrance Tomáše Holého?? Studoval režii a jezdil taky na koni. Jeden rok byl o prázdninách v JZD BOřitov, kde se na koních jezdilo. Děkuji za odpověď Renata Zachovalová.
    • napište mi na tomas.f.878 zavináč gmail.com
  • Můj jeden z nejoblíbenějších herců.Velice dobrý člověk.Je ho věčná škoda.Je mi smutno,když si na něj vzpomenu.Ale takový je život.Ahoj,Tome..
  • Omikron Vdaka za clanok vo Wikipedi Presne tak bulvar je to najhorsie co moze byt,nemaju uctu k nikomu,a nicomu.
  • Skoda,ze uz Tomasko nieje medzi nami.Je mi to tak luto,ked sa na neho pozriem hreje ma pri srdci,a zaroven ma zviera smutok,ze tu uz nieje ;0(Ako rada by som sa s nim stretla.
  • K filmu se dostal díky svému strýci, který dělal rekvizitáře Filmového studia Barrandov a doporučil tehdy osmiletého Holého režiséři Oldřichu Lipskému, který sháněl malého kluka do svého filmu „Marečku podejte mi pero“ (1976), s ním také natočil komedii „Ať žijí duchové“. Asi nejvíce se pak proslavil filmy „Jak vytrhnout velrybě stoličku“ a „Jak dostat tatínka do polepšovny“ kde si zahrál po boku Jany Preissové a Františka Němce.
    A PAK ŽE BY SI HO ANI NEVŠIMLI??? JINAK KLUK BYL SKVĚLÝ!
  • Dnes by měl narozeniny...
  • Škoda že už nežije měla sem ho moc ráda a dnes dávají na Primě Pod jezevčí skálou vzpomínám s přítelem on ho znal osobně jak říkám škoda že už nežije
    • po filmu jsem mrknul do svých filmových poznámek, točil dva filmy současně protože "letní" část natáčení Pod Jezevčí skálou mu částečně kolidovalo s natáčením Polepšovny.

      *16* Musím ho obdivovat, strávil prázdniny pendlováním na trase Český ráj - Praha - Šumava a přito měl pořád takovou veselou náladu.

      Příští týden ve stejnou dobu jde Na pytlácké stezce.
  • Knihu bych chtěl napsat taky, ale jsou určité hranice, za které za žádných okolností nechci jít...

    Kdo jste ho znali a jste mi ochotni poskytnout nějaké podklady/vyprávění pro knihu, tak mi napište.

    Souhlasím s předchozí zprávou. Tomáš byl talent, jaký se rodí jednou za 100 let.

    Ad hrob: Ani kamarádi to neví, Tomášova maminka si tehdy myslela, že tu nehodu zavinili oni a zakázala jim účast na pohřbu. Takže to bude asi na nějakém privátním místě, popřípadě nemusí mít hrob vůbec. Pouze na místě havárie je pomníček ale nevím, v jakém je stavu. Je to na cestě z Kytlice na Polevsko, poslední zatáčka před Polevskem. Je to vidět i na Google Earth.

    No a o Tomášově povaze nejlíp poví tahle historka: Když padnul režim a otevřely se hranice, tak Tomáš vzal peníze ze svých dětských filmových honorářů, které mu rodiče schovali a dal je zakladateli koňského ranče, kam po ukončení kariéry jezdil na každé prázdniny. Aby starý pán mohl vidět Ameriku... Když se vrátil, tak Tomáš už nežil.
    • Hřbitov v Klecanech u silnice, vejdete a doprava nahoru je veliké soustrojí se starým hrbem, Tomáš odpočívá hned vedle
    • Tak k tomu článku o jeho povaze. Jsou dvě verze. Jedna je ta kterou jste napsal, a druhá hovoří o tom, že ty peníze dal svojemu strýci na cestu do Ameriky. Tak nevím která vlastně platí. Jedině že by ten ranč vlastnil jeho strýc. Ale o tom pochybuji. Honza. *11*
      • Tady jsem se spletl. Peníze dal svému strýci Janovi, tomu, který ho jako rekvizitář tehdy přivedl na natáčení. Už taky nežije.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit