Přejít na výpis diskuzí

Pavel Šporcl

OSOBNOST 31.12.2006 
20 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    znamenitý český houslista.. a vím že více bohužel už nevím..

  • MartinDyntar

    Vynikající český houslista! Vzhledem k tomu že poslech klasické hudby v nás rozvíjí logické myšlení lépe než matematika, což je vědecky dnes prokázané, protože v nás harmonizuje naše protikladné či resp. protichudné emoce a právě tím nás učí náš intelekt využívat daleko lépe než je a mu že tomu bít už při tréninku našeho logického myšlení (jinými slovy našeho mozku) právě samotnou matematikou, matematika totiž k tréninku logického myšlení je nedostačující, nevykazuje žádné vyšší etické hodnoty a nedokáže už nijak náš intelekt správně nasměrovat k tomu správně už právě rozebírat své osobní pocity a spoléhat se plně na své pocity při jednání s druhými lidmi v mezilidských vztazích, které jsou tím nejobtížnějším. Poslech klasické hudby nemusí zvyšovat náš intelekt, ale učí nás ho využívat lépe a správně, protože intenzivně prožívané emoce při poslechu klasické hudby nejspíše v nás rozvíjejí naši intuici či naše mentální schopnosti. Je přece statisticky dokázané kolik matematicky vysoce vzdělaných lidí ve vysoké politice neumějí vubec zacházet se svým vysokým intelektem a jsou častěji a převážně nakonec bezcharakterní a zkorumpovaní, jsou náchylní ke korupci a ke všemu jsou ještě anti-sociální (dříve řečeno odborně psychopati), kteří jednají sobecky jen ve svém osobním zájmu už bez ohledu na druhé lidi, bez ohledu na vyšší etické hodnoty svého osobního svědomí! Mám rád cello a housle i klavír, ale vzato pohrdám už prázdnou vysamplovanou rytmikou u rappu a hip-hopu, ke kterému patří osobní drzost, urážky, vulgarity a sexismus, ale stejně tak už poslech nejtvrdší rockové hudby (Sepultura, Slipknot, Ministry, Marylyn Manson, Rammstein, Bohse Onkelz dokonce i některá alba jinak u mě nesmírně oblíbených Die Toten Hosen, In Extremo či ruských Korol i Shut a dalších interpretu ,,napříč žánry"...) a zvláště už death metallu nám muže už mentálně skutečně jen nejvíce škodit. A závěrem právě poslech klasické hudby v nás probouzí naše nejhlubší svědomí, stejně jako bluesové cítění v rockové hudbě a ve folkrockové hudbě směřující častěji převážně k protestsongum. Tolik závěrem.

  • MartinDyntar

    upřesnění mého předešlého kometáře se svým dodatkem: Šporcl je vynikající a znamenitý český houslista! Uvědomuji si že právě vášnivý poslech klasické hudby bez ohledu na to jestli sami máme nebo nemáme už hudební sluch (to skutečně vubec nerozhoduje) v nás rozvíjí naše logické myšlení daleko lépe než jak to činí a jak už to dokáže samotná matematika, resp. už trénink mozku samotnou matematikou je nedostačující, je velmi málo, protože právě poslech klasické hudby nejlíp hluboce zesouladnuje, tj. harmonizuje v nás protikladné či protichudné emoce, ačkoliv intelekt tím nejspíše s největší pravděpodobností už nijak nezvyšuje, naopak využívá už ho (a učí se využívat ho) daleko lépe než při tréninku logického myšlení samotnou matematikou, která intelekt má zvyšovat, ale nedokáže ho správně už využívat, používat. A právě tato skutečnost je dnes objektivně vědecky dokázaná. Miluji smyčce, hlavně cello a housle, proto mám už dnes nejednoznačný vztah k rockové hudbě, kterou tolik vášnivě miluji.

  • MartinDyntar

    Nesmírně vynikající a znamenitý český houslista!! Neposlouchám ho, ale dobře si už uvědomuji tu skutečnost že poslech klasické hudby v nás rozvíjí naše logické myšlení již dalece lépe než (to dokáže) samotná matematika, protože klasika už harmonizuje ,,protikladné" ( jinak protichudné) emoce. A na to by se nemělo zapomínat, miluje smyčce, hlavně cello a housle, asi proto hluboce nenávidím právě matematiku a pohrdám ji!!! Matematika mě nikdy ve škole proto nabavila a nešla, dodnes k ní mám největší odpor!! Intelektuál právě jakým je němec Wimm Wenders už ze mě hold nikdy s největší pravděpodobností nejspíše nebude. Jsem společenský vyvrženec a tulák jak o tom už ve svých knihách píše a pojednává američan Jack Kerouac a beatnici, takže stále jsem asi ,,na cestě".

  • alena2

    Vážený pane Šporcle, jako velmi mladého a talentovaného houslistu jsem Vás velmi obdivovala, bohužel musím konstatovat, že s postupem času jste mi mírně řečeno zevšedněl. Ozřejmila jsem si Vaše vztahy s dnes již zemřelým Václavem Žilkou, s tímto mužem tak oceňovaným jako padagogem s významným dopadem na české děti, jsem udělala velmi špatnou zkušenost, ve snaze vyzdvihnout jeho významnou pozici ve vědomí české hudební mládeže jsem ho označila za ZLÉHO MUŽSKÝHO, s vědomím toho, že velmi přísná autorita je velmi prospěšná pro osvojení hry na jakýkoli nástroj. Panu Žilkovi trvalo celý den, než přišel na to, že jsem ho urazila označením za ZLÉHO ČLOVĚKA, o čemž odmítl zcela zásadně uvažovat. Odmítl připustit, že v této velmi odvážně pojaté roli českého hudebního pedagoga by mohl být české mládeži velmi prospěšný, neudolalo ho ani mé sdělení, že se považuji za ZLOU ŽENU! Se sdělením, že se mnou nemá nic společného, se pokusil mě a mé 2 děti vykázat z Hudebního tábora, zvaného podle jeho návrhu HU-TA- PI, což se mu málem povedlo. Neschopnost přiznat možnost, že duše člověka může obnášet i, byť neuvědomované, prvky, které způsobují negativní vnímání dané osoby ze strany jeho okolí, považuji za chorobné! Moc mě udivila zpráva v novinách, že dcera muže s takovýmto přístupem k sobě byla přijata ke studiu psychologie.

    Zrovna tak je mi na Vaší osobnosti nepříjemný Váš vztah k Miloši Zemanovi. Protože se jedná o prezidenta ČR, své důvody k mému negativnímu vnímání tohoto Vašeho vztahu si nechám RADĚJI pro sebe. Ing. Alena Štočková.

  • Kdyby jste raději pomohl týranym dětem nebo klokánkům.Tahle pomoc je jako byste hodil peníze do kanálu.Vidět že se moc na peníze nenadřete.... *7* *8* *9*
  • Vážený pane Šporcle,moc vám děkuji za vaše správné a veřejně prezentované oslovování cikánského etnika cikáni.Název Romové je nesprávný a niˇjak geograficky ani filologicky nezdůvodnitelný.Toto etnikum má kořeny v indoevropské větvi a mocensko politickými tlaky bylo donuceno k exodu jako např.tzv."novokřtěnci" nebo židé.Všechny tyto etnika prodělávají po staletí existenční traumata protože se cítí vykořenění v každé jiné společnosti.Na oslovení "cikán" by měl být každý jedinec této národnosti hrdý,je to jediné správné oslovení,mudrlanti a jazykovědecké individua v tomto případě přetřelili.Oslovení Rom nemá žádné opodstatnění ani kulturní ani historickoetnické,je to bolševickojazykový blábol.
  • Hraji na housle a velmi mě uchvátilo CD - Sporcelain *3* .Je úžasné...
  • Ahoj Pavel šporcl je muj velký vzor a ted mě začínaj ty housle bavit a chtěl bych si je pořídit *3* *14*
  • reyov96

    dobry

    pavlik je dobry huslista *1* *1* *3* *7* *4* *14* *3* *9* *5* *4* *5* *15* *8* *16* *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit