Přejít na výpis diskuzí

Pavel Kohout

OSOBNOST 31.12.2006 
24 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kvalitní housku s čajovým máslem a kaviárem, pochopitelně se sklenkou šampaňského, Mistře.

    Happy Birthday

  • Nejdříve moje upřímná gratulace k dnešním narozeninám. Sledoval jsem a sleduji Váš život po celý svůj život a nacházím v něm mnoho společných událostí i myšlenek. Se zatajeným dechem jaem po 4 večery sledoval v televizi Váš monolog, o Vašem zajímavém životě. Velmi jste mně potěšil a inspiroval. Myslím si, že jste člověk, který si zasloužíá uznání a úctu. Já to tak cítil vždy a jsem spokojený, že jsem se nemýlil. Tak ještě jdnou přeji zdaví a dobrou pohodu.

  • Na Pavla Kohouta vzpomíná jeho vrstevnice, pročítá knihu s názvem (nejsem si jistý) Pavel Kohout za Brežněva, za Husáka, za Havla (?) tak nějak. Ona stará paní se přiklání k názoru, že Pavel Kohout je mistr v převlékání kabátů...
    • kdo HOUBY ví,mlčí.P.K.
  • Dnešní MFDnes byla velmi veselá,neboť komunista píše o Francouzké revoluci.A nad jeho článkem je polemika o peněžní reformě v roce 1953.Pavel Kohout výsměch demokracii.Sám se bojí odezvy,neboť nemá,ani svůj email. To je demokrat.
  • Pane Kohoute, mám pro Vás poděkování vrstevníka ve verších, které se nevešlo na tuto stránku. Máte-li zájem o obsah mých díků za verše, které k nám, tehdy mladým lidičkám, promlouvaly a kterým jsme rozuměli, sdělte mi e-mailovou adresu, kam bych to mohl poslat. Má adresa je: antonio.senior@seznam.cz. Díky. *4*
  • Dobrý den pane Kohoute,
    nedávno jsem zhlédl již podruhé vynikající TV-film podle Vašeho scénáře Hodina pravdy. Udivilo mne však, když jsem následně našel na http.//www.sms.cz/film/hodina_pravdy-1999 recenzi, podle níž se jedná o osobní (vniřní) konflikt muže s vysokým morálním kreditem ... atd. To by bylo poměrně banální téma, nicméně podle mne jde o něco jiného. Reportérka žijící převážně v jiném světě s jinými morálními pravidly se stává svědkem něčeho co by na její planetě bylo chápáno jako krystalické svinstvo. A protože už je součástí spíše toho druhého světa než našeho vč. chápání morálky, tak na to nejprve nevěřícně zírá, a pak se rozhodne, že toho moderátora zničí. A když se děvče zocelené bojišti třetího světa naštve, tak potom přestává sranda ... Už jenom ten závěrečný obraz kdy srazí ze schodů to individuum. Ani se neohlédne co to bylo nebo dokonce zda se mu něco nestalo. Tak je zhnusena zdejší realitou. Pryč odtud ke svým "divochům".
    Co chtěl básník (v tomto případě Vy) říci ví pochopitelně nejlépe básník. Proto se na Vás obracím se žádostí o rozhřešení.
    S úctou

    J.F.Bláha
  • Jak kam a proč mladá duše prchla z hypermarketu víry

    Vazeny pane Kohoute,
    v reakci na vas clanek v MF Dnes jsem vam napsal dopis a z nedostatku prilezitosti jak vam ho dorucit jsem ho ulozil na Internet, kde si ho muzete stahnout.
    Dal bych to jinak do tohoto diskusniho fora, ale neveslo se to.
    Viz http://
    si.utia.cas.cz/DopisPavluK ohoutovi.doc
    S pozdravem

    P.T.
  • Oprava

    Ten, kdo psal tento článek, tak prosím, opravte název "Maryně" na Katyni...žádná Maryně neexistuje a je ostuda, že to tady vůbec figuruje!!
  • Krásná paní

    Těším se každý den na román *5* Pavla Kohouta *5* o Krásné paní, který vychází v MF DNES.
    *3* Těším se stejně, *3* jako jsem se kdysi dávno, po flámu, těšila *3* na držkovou polívku s houskou...
    Poslala jsem e-mail plný chvály do MF DNES, aby mu ho poslali- *13* ale nic. *13*
    *9* Asi se na mě vyprdli... *9*

    Třeba mi *15* poradí *8* někdo odsud...
  • Čas lásky, čas boje

    Pan Kohout je jistě velmi dobrý spisovatel, ale musím souhlasit s tím, že totálně svými verši zblbl moji generaci a zdá se mi, že se začal měnit až když už se to "mohlo"
    • Re: Čas lásky, čas boje

      Vážená paní Agáto, patrně nepamatujete dobu Antonína Novotného, tedy dobu, kdy se Pavel Kohout měnil. Já tuto dobu pamatuji velmi dobře a tak vím, že se tehdy zatraceně nemohlo a že bylo možné velmi ošklivě narazit. A právě na skutečnosti, že se pak alespoň na několik měsíců mohlo, než přijely okupační tanky, má pan Kohout obrovský podíl. J. Tobiáš
      • Re: Re: Čas lásky, čas boje

        Nemohu si pomoci,v totalitě KSČ se samozřejmě skoro nic nemohlo, ale Kohout vylučoval studenty z VŠ a to nemusel (ale mohl!!!!!!!!!).
        • Re: Re: Re: Čas lásky, čas boje

          Pan Kohout našel odvahu a svojí mladickou pitomost mnohonásobně odčinil. Učinil pro tuto společnost mnohonásobně více, než ti, kteří se do politického dění padesátých let nenamočili pouze proto, že se narodili příliš pozdě, aby se stihli do čehokoli namočit. Dovedu si dnešní modré svazáky velmi živě představit, jak by se v tehdejší době stejně bouřlivě dokázali angažovat za KSČ, Gottwalda a ČSM. S tím rozdílem, že narozdíl od pana Kohouta by nikdy odvahu k odčinění svojí pitomosti nenašli.
          • Re: Re: Re: Re: Čas lásky, čas boje

            A mohu se jenom optat, jak dle Vás k tomu všemu zapadá registrace P.Kohouta jako agenta pod krycím jménem Olek v seznamech Stb MV ČR? Já bych řekla, že jako člověk charakterově za moc nestojí a o tom, jestli něco odčinil, bych si troufla polemizovat. Jde o to, jestli otevřeně něco málo neudělal a skrytě v mnohém jako Olek neuškodil. Píše čtivě, má postřeh, ale lidsky nepůsobí. H.
            • Je naprostá pitomost, že byl P. Kohout agentem Stb, naopak byl zájmová osoba, stále sledován a šikanován. Přečtěte si jeho knihu "Kde je zakopán pes", snad se vám otevřou oči. Pan Kohout je skvělý dramatik, spisovatel a muž, který se nedal zastrašit ani při hrozbě ztráty vlastního života. Mohla bych o něm napsat více, ale v těchto negativních ohlasech je to jako házet perly sviním.
              Vážená, a co jste v té pohnuté době totality proti ní dělala vy ? Zajisté mi odpovíte.
              Helena K.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Čas lásky, čas boje

              A mě naproti tomu velmi zaráží, že by StB pronásledovala svého agenta a to takovým způsobem, jakým to činila v případě Pavla Kohouta. Vás to nezaráží? Mě ano.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit