Přejít na výpis diskuzí

Karel Jaromír Erben

OSOBNOST 31.12.2006 
103 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kyti
  • To, že je kytice poněkud morbidní je sice pravda, ale také si musíme uvědomit,že se jedná o balady,někdo tuhle morbidnost odsuzuje, někomu se líbí... můj osobní názor je, že je kytice dobrá kniha a stojí k přečtení. Přijde mi zajímavé to,že se Erben inspiroval i událostmi,které se prý někdy staly (např. Svatební košile)
  • Myslím, že je v pořádku, že se děti ve škole s Kyticí seznámí. Ovšem ten elaborát, který musí potom vypracovat, je děs a běs. Kupř. PODROBNÁ charakteristika některé postavy ... .
  • Erben je morbidní pomatenec a ti co se ho zastávají ať si přečtou kytici a bude jim taky nevolno jako mě! Nechápu jak se o někom takovém mohou učit děti ve školách? A pak se všichni diví proč je společnosti tolik násilí to jim můžou rovnou pouštět americké krváky a oni se ve třídách vystřílí samy!!! *10*
    • Já mám Erbena ráda miluji balady, smutné příběhy, smutné konce a to jsem v osmé třídě na základní škole.
      Učíme se Kytici ne proto abychom si z toho brali ponaučení ale proto ze je to velice krásná díla plná pocitů, napětí a přijde mi mnohem lepší když se budeme učit o něčem smtném jako je například Vodník, protože ne vždy se v našem životě stane něco krásného život není vždy happyend a na tohle nás tím taky připravují. Je nesmysl abychom si ve školách četli jen Popelku, Sněhurku a další, protože ne vždy zvítězí dobro na zlem...
      A kdyby nás učili jen o tom jak je láska mocná, úžasná věc tak potom co mi mě opustil přítel asi bych se sesypala.
      Ale tohle je jen můj názor já jsem naopak moc rada ze se mohli seznámit s něčím jako je Kytice....
    • *16* *5* *7*
      ¨¨Na topole nad jezerem...
      Dej sem dítě...
      Kytice je nej...
    • Pomatenec je autor tohotom příspěvku...
  • Karel Jaromír Erben je určitě dobrý spisovatel, ale na můj vkus moc hororové *7*
  • Když jsem byla menší, líbily se mi pohádky K.J.E.
    Teď jsem objevila kouzlo jeho "hororu" s názvem Kytice-ta je prostě bezkonkurenční:-)!!! Některé balady se učím zpaměti a jsem moc ráda, že toto dílo napsal náš český spisovatel.
  • jak se jmenuje jeho bratr??????? *1*
    • Jan ale zemřel .. nejspíš jako malý..
    • To není podstatné.. ten na světě moc dlouho nebyl. Ale jinak to byl Jan.
    • Bobek erben *15* *15* *15*
  • ja jsem nekdo ja tu ani nemam ucet ale ti co erbena nepomlouvaj ti maji provdi a ti pitomci co erbena urazej ti jak si ten svuj ucet smazou!!! *16* *16* *16*
  • erben pise preci pohadki se smutnim koncem ale presto to jsou prekraasne pohadki a strasne se mi libi jsou ze vsech pohadek nejhezci a nejsou pitomi jako treba pohadkova snehurka a smolicek pacholicek jsou tak uzasne a podke mne je erben nejlepsi spisovatel na sfete mi ve skole mame jakuba erbena a on chce bit take spisovatel to snat fsichni erbenove chcou bit spisovatele? jo a vi pisete hlouposti ha ha ha *14* *14* *14*
    • Víš o tom že existuje také tvrdé Y ??? *3*
    • Ty dobrej češtin :D
  • prosím ktery další spisovatele zili jako erben
    • *1* *2* *15* *3* *14* *5* *6* *7* *8* *9* *13* *10* *11* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *12* *16* *16* *12* *16* *12* *16*
      cs erbene

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit