Přejít na výpis diskuzí

Johann David Wyss

OSOBNOST 31.12.2006 
2 příspěvky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • člověk jim skoro závidí

    Žít v takovém ráji jako rodina Braunova, to by se jistě líbilo každému. Právě teď jsem knihu Švýcarský robinzon dočetla a zanechala ve mě stejně hluboký dojem, jako když jsem ji četla poprvé asi ve 12 letech. Teď jsem už a dost starší, ale přesto mě příběb ztroskotanců opět uchvátil. Vlastně jsem jim celou dobu záviděla. Museli být naprosto šťastní, nedotčení civilizací v dnešním slova smyslu, která omezuje fantazii a naprosto překopává žebříčky hodnot dnešních dětí. Až jednou budu mít děti já, přála bych si být takovou matkou, jakou byla svým chlapcům paní Braunová.
  • Hold Spisovateli

    Četla jsem Švýcarského Robinsona. Před dvěma lety jsem tuto knížku začala číst, ale ve čtvrtině jsem ji nechala. Před týdnem jsem se ke knize znovu vrátila... Stala se mou nejoblíbenější a nejzamilovanější jakou jsem kdy četla. Je v ní tolik moudrosti a lásky, že mi málem tekly slzy, když jsem dočítala a uvědomovala si, že ten příběh už bohužel končí a nikdy nebude pokračovat. Však všem srdčeně doporučuji ať si tuto knížku přečtou a obohatí sami sebe tím nejdražším.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit