Přejít na výpis diskuzí

Jiří Schelinger

OSOBNOST 31.12.2006 
103 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na tu dobu dost dobrá muzika kdyby neblbnul mohl to daleko dotáhnout miluji písničku Šípková Růženka
  • Jiří Schelinger byl vynikající zpěvák a i když zemřel dřív, než jsem se narodila, tak jeho písničky miluju a vždycky milovat budu.
  • Ako malý chalan som bol na mnohých Jiřího vystúpeniach v amfiteátri na Agrokomplexe v Nitre. Jiří vystupoval 2 aj 3 krát denne. Cez víkendy tam bolo spústu divákov, občas cez týždeň keď pršalo sme tam boli traja - štyria. Aj vtedy to dokázal rozpáliť, dovolil si aj také šaškoviny, ktoré pri plnom amfiteátri nerobil. Poznal som všetky jeho piesne.

    Jeho smrť ma veľmi zasiahla. Dodnes opatrujem platne z jeho piesňami.

    Pozdravujem všetkých Jiřího fanúšikov, starých aj mladých !
    • Steve!
  • Jirka bol bombovy.Bol úžasný nielen spevák ale aj herec.Bol nesmierne charizmatický.Jeho koncerty v Nitre počas Agrokomplexu to bola pecka,na ktorú sa nezabúda.Škoda,že to skončilo tak ako skončilo.Ďakujem,že bol.Nech odpočíva v pokoji. *9*
  • sJirkou jsem se nekolikrat setkala na jeho koncertech..nehodil se do te doby ve ktere se zil, mel se narodit tak o 30 let pozdeji a byl by uznavanym zpevakem....je moc smutne ze uz tu neni...porad rada posloucham jeho pisnicky a vzpominam... *14*
  • ahoj lidi, prozradí již někdo, jak je možné, že tak oblíbený zpěvák, jako pan Jiří byl,to vím od svého strýce, byl potlačován?
    • protoze byl jiny...take jsem vybocovala z rady a musela odejit...
  • AHOJ JIRKOOOOOOOOOO, předevčírem sem dočetla knížku od Ringa Čecha - Z mého života a Jirku tam popisuje mile, třeba když bylo -30 stupnů v rusku tak jirka vyšel ven jen v riflové džínce *1* tož to bylo vtipné nebo sem sa nasmála jak ringo popisuje komické číslo .... Kdybych tak mohla jít na jirkův koncert to bych byla šťastné jak blecha *14* *14* *1* tak ahoj lili *3*
  • KARTÁGO hoří! Tak tohle je od Jirky pecka, čím více ji poslouchám, tím více vše chápu ...... ????????........




    Dým, žár plamenů válka si nevybírá,
    než větry odvanou, křik a pláč,
    Kartágo hoří, matčina náruč dítě svírá,
    Kartágo hoří, řekni mu světe, proč umírá,
    zalkneš se hanbou.
  • Dodnes obdivuji pěvecké výkony Jiřího Schelingera ve skupině Fr. Ringo Čecha, kdy hrál výborný Standa Kubeš na kytaru, Jan Kavale na basu a Ringo seděl za bicíma. Nebál bych se je přirovnat k českým Black Sabbath. Akorát mi u něj vadí, že nazpíval i různé s prominutím s..čky, jako např. René, já a rudolf. Když si potom ale přehraju elpíčko Nám se líbí..., tak se ještě více utvrdím v názoru, že Jiří byl, je a bude nejlepší rockový zpěvák z Čech. Je ho strašná škoda a jsem pevně předsvědčen, že v jeho smrti měla prsty StB. To dnes už ale nezměníme. Doufám, že nebude nikdy zapomenut.
  • Moc chybí udělat muzikál, něco jako od ABY, opravdu jeho písničky
    nestárnou,je šílené, jak čas letí :-((((

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit