Přejít na výpis diskuzí

Hatšepsut

OSOBNOST 31.12.2006 
13 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jestli se můžu zeptat, kolika let se Hatšepsut dožila? Nikdo to není napsané, tak doufám, že se to dozvědím tady.
    Děkuji za odpověď.
  • Doporucuji vsem knihu Faraonka od Patricie L. O`Neill. Vedle autorciny fantazie je kniha postavena na overenych historickych faktech. Super cteni. *4*
  • hatsepsuT

    dnes jsem viděl dokument na DVD. pry zemrela na otravu krve od praskleho otoku v puse.
    • jak se jmenoval ten dokument? díky :)
  • hatšepsut

    podle toho co vím z mnoha zdrojů tak právě Thutmos III byl ten co zničil všechny důkazi o existenci Hatšepsut!!!!byla to užasná,pozoruhodná žena, která si takoví osud nezasloužila!!!prostě ve skratce jsem zcela fascinovaná Egyptem a hlavně Hatšepsut *4* *4*
    • Re: hatšepsut

      Ano,o tomto se už mnohokrát diskutovalo!Ale nikdy to nebylo na 100% dokázáno,taky bylo zjištěno,že všechny pozůstatky po Hatšepsutě byly údajně zničeny až v pozdějším věku,takže to mohl udělat kdokoliv z další generace.Někde jsem četla i teorii,že tyto pozůstatky byly zničeny i z důvodu upěvnění nároku na trůn Thutmosova syna..
  • Hatasu

    Hatšepsut doslova zbožňuji!!! Nejlepší panovník Egypta... *14*
  • data??

    Ahojky lidičky,
    mám jen jednu maličkou poznámku,není Vám nikomu divné,že Hatšepsut dle článku zemřela ve věku 21let a přesto podle téhož článku vládla 20let?....fakt hodně zajímavá žena.
    Asi chybka v datu...dočetla jsem se jinde,že zemřela přibližně v roce 1468př.n.l. a to se mi zdá pravděpodobnější.
  • Nové skutečnosti

    Ahoj všichni. Jsem rád, že se mladí lidé zajímají o starověký Egypt. Rád bych však přednesl několik faktických připomínek. Rád bych zdůraznil, že Thutmose III se neujal vlády násilně. Vlád spolu se svou tetou a v jejím jméně vedl výpravy do Kuše, Nůbie a dalších neposlušných míst pod kontrolou Egypta. Ničení jejích památek plně vypuklo za Rammese II,ale nikoliv z nenávisti. Bylo zvykem si přivlastňovat památky a činny předchůdců.
    • Re: Nové skutečnosti

      Souhlasím. V mnoha knihách a encyklopediích jsem se dočetla, že údajná nenávist Thutmose III. je jen historický omyl.
      • Připojuji se, ničení památek po Hatšepsovet začalo prokazatelně až po smrti Thutmosse III. a bylo spíše sporadické...
    • Re: Nové skutečnosti

      No já nevim. Co jsem se dočetla, tak opravdu byla Hatšepšut svržena násilím a její podobizny byly ničeny a bylo zapovězeno i její jméno a nejen to její následník prohlásil, že nikdy neexistovala a těch dvacet let její vlády si přivlastnil i všechny její úspěchy. *7*
  • zajímavá žena... *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit