Přejít na výpis diskuzí

Historky z metra

FILM 15.3.2008 
13 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • aranella
    Tube Tales (Entrevista a Hans Matheson y Carmen Ejogo) Subt. Español
    http://www.youtube.com/watch?v=qzwWF7tPglE

    Rozhovory, mj. s hercem Hansem Mathesonem.
  • aranella
    Tube Tales (Interviews) part. 2

    http://www.youtube.com/watch?v=P1jaHn2QKZM

    Rozhovory!!! *3*
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • Zajímavý film

    Už je to hodně dlouho, ale tehdy ve mně tento film dojem zanechal velmi dobrý, proto jsem ho ohodnotila jak nejvíc to šlo. Příběhy smutné i veselé nebo s náboženskou tématikou a kolem kulisy londýnského metra. Zajímavý projekt, který stojí za shlédnutí a hudba se mi některá také líbila.
    • Re: Zajímavý film

      Hodnotím 10 / 10.
  • Zajímavosti

    - některé exteriérní scény se např. natáčely na poli v Cockfosters
    • Re: Zajímavosti

      - tento povídkový film se natáčel v londýnském metru.
      - režiséři museli pracovat ve zběsilém tempu - každý z režisérů měl jen pár dní na to, aby natočil krátký povídkový příběh, jejž si sám vybral a upravil.
      - film vznikl na základě soutěže vypsané londýnským magazínem Time Out. Ten shromáždil více než 3000 námětů, ze kterých bylo vybráno 9 vítězných příběhů, jež si pak podle svého upravilo devět režisérů.
  • Interview Historky z metra, 1999

    Některé památné výroky (z interview Tube Tales, r. 1999):

    O krátkém příběhu "Steal Away" z filmu Historky z metra....

    ,,Tento příběh je okolo křesťanství, kolem následování vašeho srdce a duše. Nikdo není bezbožný. Každý má víru, která je jejich náboženstvím. To je velmi silná věc. Tento film je všechen kolem víry."

    O metru...

    ,, Já mám vždy divný pocit v metru. Přijde mi zvláštní, že všichni ti lidé sedí spolu a nekomunikují. Oni jsou všichni jen uzavření do sebe."

    O nanebevzetí....

    ,, To je to co se stane, jestliže vy jste byli dobrý člověk. A to neznamená - vy můžete dělat špatné věci ve vašem životě, ale jestli vy jste připravení přijmout výzvu života. A to znamená, že vy musíte bojovat, musíte procházet bolestí a musíte uznat kdo jste a komu jste opravdu věrní. A být pravdivý k sobě samému je velmi tvrdá věc, protože to nás nedělá vždy "šťastnými" a "hezkými". Já necítím, že my jsme "hezcí". Nemyslím si, že se vždy chováme jako lidské bytosti. Uvnitř nás je mnoho temných a mrzutých pocitů. Já myslím, že většina lidí se inspiruje filmy, které oni vidí. Třeba jako gangsterskými filmy, oni jim uvěří a jsou inspirováni tím, co vidí."

    Hans Matheson
  • Historky z metra na youtube.com!

    Tak dneska jsem lidičky nakoukla na stránku youtube.com a koukám, že tam je nově povídkový film Historky z metra s Hansem zamlada. *3*
    Tady dávám odkaz, celé to trvá 15 minut, tak se podívejte, než to třeba smažou. *3*
    Část první -
    http://www.youtube.com/watch?v=S A_97wLVeXY

    Část druhá -
    http://www.youtube.com/watch?v=9 6yGL5xITls&feature=related
    • Re: Historky z metra na youtube.com!

      tak to je docela drsný příběh :-( a k tomu ještě ten Hansův výraz nakopnutého psa :-( jsi měla napsat že se na to nemám dívat, ted nebudu moct vecer usnout :-D *9* *9*
      • Re: Re: Historky z metra na youtube.com!

        *1* No, já to viděla až teď prvně. Historky z metra sice dávali před pár lety i na ČT2, ale to jsem tehdy nevěděla, že nějakej Hans Matheson existuje. *14* Takže v češtině jsem film neviděla a také mě docela dost překvapilo, že tem příběh kde hrál Hans byl docela tragédie... *9* *9* *9*
  • Shánim!!!

    Mám velký zájem o tento film *3* Kdo ví, odkud se dá stáhnout, ať mi napíše na můj email *4* Dík *14*
  • Toto trvalo..

    No to je dost, že ho sem konečně šoupli.. *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit